Přejít na obsah

Motor 1,4 TSI vs 1,8 TSI


kuldam

Doporučené příspěvky

103Kw ktery mam, si vezme tak 6.5-6.8, ale jel jsem dalnici predpisove na tempomat za 5.2

Ahoj tak ja slyšel od některých známích,že ty nové TDI berou o dost více nevím pokuď pojedeš těch 150km/h tak si myslím,že se pod 7L nevlezeš vžádném případě,ale může to být jinak :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to není zas tak špatné aspoň můj názor nedávno jsem jel s kamarádem s fabíjí kombi myslím si,že to byla 1,4, Opava-Praha Výstaviště na výstavu motorek a zpět po dálnici právě rychlost 100-150km/h a pod 8L se nevešel myslím,že mu to muselo vzít dobrých 9L,ale můj názor.Takže když se pojede 100-130km/h sem tam více tak se vlezu do 10L to není špatné TDI 103 KW by si vzalo určitě 7-8L při té rychlosti?!

Teď o víkend jsem jel trasu Lovosice-Olomouc-Lovosice, tzn. D8+Praha+D1 průměrná rychlost 108km/h průměrná spotřeba 8,2l

Takže tak :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sem to psal spis z recese, protoze nechapu jak se tady furt resi spotreba.

Ten kdo to podtaci a jezdi jako s hnojem muze jet za relativne malo, ale normalni lidi maji spotrebu vyssi.

Spousta lidi ma TDI jako modlu co se tyce spotreby (prvni rotacky jezdily za malo, ale traktor), stejne tak 1,2 TSI - pokud se s tim bude jezdit normalne nebo trochu rychleji, tak za 6 to nepojede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkej mi,že jsi před koupi tvého auta neřešil spotřebu proto tu je spousta otazek samo i stejných tak se omlouvám.Jen mi příjdou nekteré odpovědi divné jestli jde o TDI nebo TSI někteří tady píšou spotřeby tak malé,že mi to nějak nesedí.Tak ještě jednou se omlouvám všem za hloupé otazky. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale tak spotrebu jsem urcite resil, ale v tom smyslu, ze jsem se rozhodoval mezi 1,2TSI a 2,0TDI a proste se mi zdalo, ze na krabici Yeti je lepsi diesel.

K tvemu dotazu - 1,4 je 4x2 takze bude IMHO jezdit za min benzinu, ale hur nez 1,8 i kdyz ta je tezsi. To je cele.

Na tvem miste bych bral 1,8 4x4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Já si totiž najivně myslel,že 1,4 bude s 4x4 pohonem :-(

Myslím si,že to auto by mělo mít 4x4(můj názor a hlavně chci vyzkoušet takový pohon) tak teď řeším TDI-TSI teď mám TD,ale opravdu moc nenajezdím max.10tis.ale možná se to s Yetikem změní jezdím převážně město a mimo,dálnice málo ale jak se říká nechci aby mě to sežralo proto ty hloupé otazky,ale dík za tvé reakce :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Jetynka 2.0 TDI 81kW 4x2 a za prvních 1 000 km je spotřeba 6,8 l na 100km, provoz pouze po městě (přes Brno do práce a z práce), měřeno a počítáno vždy když natankuji plnou, protože nemám spotřebu na displeji. Je to dost, ale mám pocit, že je to rukama, protože je to můj první diesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po první tisícovce km jsem počítadlo vynuloval, udělal si malý výlet ve dvou s průměrem tuším 6.4l/100 a nyní, kdy jezdím jen 10km do práce a z práce, mi průměr poskočil 6.9l/100, což nepovažuji za špatné. Je to ale údaj podle maxidot, tak realita může být trošku jiná.

Pokud ale koukáš po 4x4, tak ti táto informace je k ničemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...