Přejít na obsah

vysoka spotreba


BarkaO2

Doporučené příspěvky

Zdavím všetkých:) Mám škodu Octaviu combi II,r.v.05 najazdené cca 140.000km, všetko bolo o.k. pokiaľ mi neodišlo turbo.., už mám 3-tie, nové(menené v rámci reklamácie) ale problém mám v tom, že spotreba mi vyskočila na 9 lit/100km!!!! nikto mi nevie povedať prečo a čo je s tým!!! v servise su zufalí už, vyskušali kade ...čo a žiadna zmena.... Neviete náhodou?? Nestretol sa niekto s takým problémom??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdavím všetkých:) Mám škodu Octaviu combi II,r.v.05 najazdené cca 140.000km, všetko bolo o.k. pokiaľ mi neodišlo turbo.., už mám 3-tie, nové(menené v rámci reklamácie) ale problém mám v tom, že spotreba mi vyskočila na 9 lit/100km!!!! nikto mi nevie povedať prečo a čo je s tým!!! v servise su zufalí už, vyskušali kade ...čo a žiadna zmena.... Neviete náhodou?? Nestretol sa niekto s takým problémom??

Jde o to zda je to spotřeba na PP nebo reálná. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdavím všetkých:) Mám škodu Octaviu combi II,r.v.05 najazdené cca 140.000km, všetko bolo o.k. pokiaľ mi neodišlo turbo.., už mám 3-tie, nové(menené v rámci reklamácie) ale problém mám v tom, že spotreba mi vyskočila na 9 lit/100km!!!! nikto mi nevie povedať prečo a čo je s tým!!! v servise su zufalí už, vyskušali kade ...čo a žiadna zmena.... Neviete náhodou?? Nestretol sa niekto s takým problémom??

jj je to reálne mám to zmerané v meste 9L mimo mesta sa dostanem na 7,5 nižšie vôbec, predtým som mala mimo mesta pod 4,8 :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je vážně nějaké divné. Co teplotní čidlo??? Čistě teoreticky by si motor mohl myslet, že je zima , i když by zima nebyla, a cpal by do motoru naftu (bohatil směs). Ale je to jen jedna z mnoha domněnek ;) .

no to je divné. uz to nechápu ani v servisoch, diagnostika nehlasi ziadne zavady, aj to cidlo mam skontrolované vsetko je o.k. auto má tah, ide fakt super, ale tá spotreba je hruza des!!! nikto si s tym nevie rady...:o:((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ona to může být také nafta. Nekvalitní nafta s malým cetanovým číslem hned také zvýší spotřebu. Další zvýšení spotřeby může být tou zimou co je teď. A ještě mě napadlo co lehčí noha na plynu???? :) :)

A nemáš zapnutou klimu???

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ona to může být také nafta. Nekvalitní nafta s malým cetanovým číslem hned také zvýší spotřebu. Další zvýšení spotřeby může být tou zimou co je teď. A ještě mě napadlo co lehčí noha na plynu???? :) :)

OMV zlá nafta myslíš? beriem, že je zima mráz, ale može sa zvyšat spotreba až o tolko??? kebyže liter tak v pohode. prečo ked bolo turbo este o.k., bola aj spotreba o.k., turbo sa vymenilo, a hned mi vybehla aj spotreba!!! v servise vraveli, katalizator v pohode vstreky v pohode a zhavice tiež.. nooo sami sa tomu cuduju, a ze vraj taky pripad nemali este :D to ja som prva :D pockaj tazká noha, ved nejazdím na nej ako blázon..ale tak ako vzdy!! :) viem aku spotrebu malo to moje auticko, pred vymenou turba!! plus som si vsimla , ked stojim niekde na krizovatke, hned mi ide spotreba hore a dost rychle no pred tym to tak nebolo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je docela divné je to, že na 140 tis. máš hotové turbo. To asi moc nešetříš. :smich:

neviem ci je to divne alebo nie,.. proste turbo odislo a dal mi tam nejake ine... auto vobec nemalo tah, tak som ho reklamovala, ze nejde pridávas a proste citis ze nejde nemalo tah!!! ( tobolo druhe ) uz vtedy bola spotreba tak..., ked som mu nedala ani dychať(mechanikovi co mi to robil) tak mi turbo vymenil.(cize 3 ) auto ma tah ale spotreba otras!! takže asi tak to bolo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si nic. Vím, že v ČR je problém sehnat KVALITNÍ naftu. Mimo jiné newím co máš za motorizaci jestli 1.9 nebo 2.0 TDI. Ale má 1.9 když jsou mrazy jako teď v noci kolem -16 a přes den -9 tak na trati kolem 9km baští 7 - 7.5L/100KM a to jezdím šolich. V letních měsících jezdím tu samou trasu kolem 5.5 - 6L/100KM. :prc:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale až tak??? prečo to nerobilo pred tým??? a prečo sa už nemozem dostať mimo mesta pod 5??? niečo na tom len bude nie???

Taky si myslím, že to není normální akorát vytvářím varianty, které by mohly vést k odhalení dalších možných vad, které mohli způsobit tvou zvýšenou spotřebu pohonných hmot. kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...