Přejít na obsah

kontrolka ABS


Leonin

Doporučené příspěvky

Hoši dnes rano jak jsem jel do prace a byl ten snich tak jsem se škrabal do kopce a celkem dost me prokluzovali kola a pak se zaznela zvukova signalizace a rožla se kontrolka ta co sviti když mate zatahlou ruč.brzdu a do toho blikala kontrolka ABS pak jsem zastavil zdechl jsem motor a znovu nastarloval a vše bylo v poho.Nevite co to mohlo byt a proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš EDS? Pokud jo, tak se mohli přehřát brzdy. Ale nejsem si jist, jestli se přehřátí brzd vlivem EDS takto projevuje na palubce...

Edit: Nebo by to mohlo být podobné jako, když blbneš někde na parkovišti s ruční brzdou (velké rozdíly rychlostí kol mezi přední a zadní nápravou). To se pak tyto kontrolky rozsvítí.

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To prokluzování je ono. Řídíci jednotka ABS byla zblblá z toho, že dostávala od předních kol jiné informace o rychlosti otáčení kol než od zadních a vyhodnotila to jako poruchu a vypnula ABS. Teď už vše bude v pořádku.

Dikec za vysvetleni už jsem se lekl že je neco v haji :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 roky později...

Zdravim, tři hodiny sem prohledával toto fóru, ale nenarazil na tento problém:

Včera se mi rozvítila kontrolka ABS, venku cca 29 stupnů......abs nefunkcní, zkousel sem pojistky ty byly ok.

Včera večer teplota 15stupnu.....kontrolka nesvítí ABS normálně funkční...jel sem jen 10km

Dnes ráno telpota 20stupnů, kontrolka nesvítí abs funguje.....odpoledne se kontrolka zase rozvítila a svítila do ted venku 30stupnů

Náhodou sem na obědě potkal servisáky ze škodovky, drze sem se jich zeptal, jestli neví čím to je....říkali něco o větráku a odporu, at zajdu hned do skodovky jinak mi muze odejit řídící jednotka.

Pravda je že v takových hicech a popojíždění po městě jsem otevřel kapotu ještě za chodu motoru a větrák stojí.....kolikrát ještě jede i když se vypne motor.

Myslíte že je rozumné vypínat abs přes pojistku 26 vedle volantu, aby nedošlo k poškození řídící jednotky? V létě je to myslím cajk a když bude pršet budu pozornější.

Právě fakt nemám prachy na servis...a auto potřebuji. Nemohl bych si to nějak opravit sám na kolenu, sem docela šikovnej. :D:D

Všem moc děkuji za odpovědi.

Fabia combi 1,2 HTP, r.v.2004

PS: a jestli se to už někdy řešilo tak sem kretén, ale projel sem i podvozek i elektriku a podobnej případ sem neviděl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blbost vypínat ABS přes pojistku!!!!!

Mě taky blblo. Nad 20°C nefungovalo a svítila kontroka. Brzo po ránu, když auto prochladlo a než se ohřál motor tak šlo.

Dělala to ta kovová pojistka co je na baterkách. Sem ji kontroloval a zdále se OK, ale nebyla. Prej po ohřátá se ""natáhla"" a byl tam jinej odpor či co.

Diagnostika ve Škodovce v Olomouci (Frommer Auto) mě stála 300 kč a pojistka 52 kč bez DPH.

Pokud budeš chtít, tak ti vyfotím, která to je.

Editováno: , autor: Luďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jí budeš měnit, nedej na to, že vypadá úplně v pohodě. Já jí měl jen o 1 až 2 mm delší.

U mě FI 1.4 MPi 44 kW motor AZF to je ta na pozici číslo 6 - úplně v pravo v oranžovým oválu.

post-5139-1250442665_thumb.jpg

post-5139-1250442690_thumb.jpg

post-5139-1250442912_thumb.jpg

Editováno: , autor: Luďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jí budeš měnit, nedej na to, že vypadá úplně v pohodě. Já jí měl jen o 1 až 2 mm delší.

U mě FI 1.4 MPi 44 kW motor AZF to je ta na pozici číslo 6 - úplně v pravo v oranžovým oválu.

Přišlo mi to i na meil, díky moc, zejtra jí zkusim sehnat a vyměnit, pak dám zprávu...jinak to má vliv i na větrák? Že mi nefachá.......

Ještě jednou děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute, takže Ludo mockrát děkuji, koupil sem pojistku ve škodováckym servisu za 55Kč, při výměně jsem zjistil že ta původní je prsklá, i když se nezdála, dal sem novou, kontrolka zhasla, venku je hic jak prase, uvidíme až se budu vracet z práce jestli to vydrží, doufám že ano.

Ještě jednou moc děkuji!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš zač. Já byl z toho hotovej, protože mi chtěli měnit Zpětnou pumpu za 20 až 40 tisíc. Pak když chlap řekl, že na to nemaj čas, tak sem pojal podezření, že to bude nějaká blbost. A v Olomouci u FOMMERa mi to zpravili za 366kč včetně DPH, pojistky a vymazání závad.

Já jí prasklou neměl, jen blbla potvora :angry:

Mělo by. Tak dej vědět, jestli odpoledne blbla.

Jen ji pak ještě jednou přetáhni. Mě to doporučili, ale nevím proč.

A nech si VYMAZAT PAMĚŤ ZÁVAD pomocí VAGu. Ve Škoda Auto to stojí tak 200 až 300.

Editováno: , autor: Luďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.........jinak to má vliv i na větrák? Že mi nefachá.......

Může na ní bejt napojenej i větrák, protože ten funguje i po vytažení klíčku.

Ale to ti spíš řeknou elektrikáři: VAŠA, DOLI, ROLBAŘ, COSBY, STROJVŮDCE nebo někdo další.

Editováno: , autor: Luďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
čau, takže sem nalítal s novou pojistkou přes 40km a pohoda jazz, kontolka ABS už nesvítí, kdybych mohl Ludo, zulíbal bych Ti nohy :D

Ještě jednou děkuji!

Zdar. Měl jsem loni podobnou závadu - teplo kontrolka svítí ráno za chladu nesvítí.

Byla to prasklá pojistka. Vyměnil jsem ji asi za 20kč a rok v pohodě. Teď mi odešla řídící jednotka ABS :-(

Badi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj všem , mám možná blbej dotaz mám Fabii 1 rv. 2005 zajímalo by mě zda při náledí nebo sněžení by se měla tatko ntrolka rozsvítit když brzdím, jelikož mam Fabii 2 rok tak nevím stale nic hledám na internetu atd. a stale nic v manuálu jsem četl že se má rozsvítit pouze když je tam nějaká chyba jinak asi ne můžete mi toto někdo potvrdit?

Díky moc Petr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jo ja třeba ted když je zima tak při startování se rozsvítí a pak zhasne ale to už i motor běží chvilku 5sek. Takže nemá svítit jen při poruše jak je všude psané. Jinak při mínusové teplotě svítí i chvilku při nastartovaném motoru,ale to je asi běžná věc.

Ale děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...