Přejít na obsah

Převodovka - výměna oleje


MIKO

Doporučené příspěvky

Zdarec ,může mi někdo ,prosím napsat  jestli je potřeba a jak často by se měl měnit olej v převodovce a popřípadě co tam nalejt. Dík Miko

Staní číst starší příspěvky. Dle výrobce je náplň celoživotní. Ale sám jsem zažil, že nám v 250 000 tis km ve skříni jakoby šustilo. Připisuji to na stálý převod . Po výměně náplně to zcela utichlo. Patří tam syntetický převodový olej 75W90. Na výrobci nezáleží. Dal jsem tam OMV Unigear 75W90 S

Jinak kontrola nmožství oleje po dolní okraj nalévacího šroubu je tuším dle servis. úkonů po 60 000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za celoživotní náplň se bere zhruba 150 000 Km/ 5let - toto mi sdělil technik z Audi v Mnichově, - u motorů Vw. Pak rozhodně doporučuje - vyměnit.

Měnil jsem po 160 000, dal Liqui - Moly, 75W-90, Specifikace - G 50, hlavně nedávej Api Gl 4-5, už vůbec ne Gl 5, může být Api Gl 4+, jinak problémy se synchrony.

teď řazení o 30% lepší, vytekl z toho olej nevábné konzistence, jsem rád, že jsem ho vyměnil anedal na rady chytráků o celoživotní náplni, to je blbost.

Stejně tak měň i filtr vzduchu, a to 2x ročně, jak napadne sníh, a po pylové sezóně.

Dávej Mann-Jipap, ne fram a podobné, na papíru záleží. Vím, očem píšu. Zdravím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Olej v převodovce se vypouští odšroubováním té zátky, na které je vyraženo VW?

Ne. Zátka je šroub zespodu skříně na imbus 17mm. Stejný šroub je na boku. Ten je na plnění. Plní se po dolní okraj nalévacího otvoru.

Neslo by sem hodit schematko nebo fotku, kde ty srouby jsou?Prosim,prosim... mam problemy s razenim, jde ponekud "z tuha", auto ma 9let (Octa 1,6 74 1997) a ujeto realnych 142000. Myslim, ze by to tomu mohlo pomoci... pry se ma sundat jedno z kol ci tak nejak. Predem diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někdo tady psal : hlavně nedávej Api Gl 4-5, už vůbec ne Gl 5, může být Api Gl 4+, jinak problémy se synchrony.

Taky bych to potřeboval upřesnit.

API GL4+ jsem našel jen u Aralu 75W90, tak jaký olej je OK?

Kolik se vejde oleje do převodovky TDi ?

Jaké klíče-nářadí je třeba na výměnu oleje v převodovce a motoru ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se podívej B)B)

Dík za radu, ale když sundám kryt pod motorem, tak to se mi pak bude dobře shánět nářadí na rampě.

Oktávku mám 14 dní tak nevím co kde je.

Ještě jednou se ptám co za nářadí ? Imbusy, Torxy... jaké velikosti jsou potřeba na běžnou údržbu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Převodový olej se kontroluje přes kontrolní šroub č.19 imbus! Ten stejný šroub je i na vypouštění, ale ve spodní části převodovky....

Dík za info, ale výš někdo zase píše imbus 17mm, tak doopravdy 19mm?

Už jsem to napsal výše . Je to imbus 17mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...