Přejít na obsah

Převodovka - výměna oleje


MIKO

Doporučené příspěvky

můžu dát do převodovky tento olej? http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=137 (1,9TDI, AGR 66Kw)

Nechci Vám do toho kecat, ale tenhle olej tam nalejt nemůžeš, jak se píše výše v tématu, tak tenhle olej má klasifikaci GL - 5 a ten fakt do ní dát nemůžeš, to jí opravdu zabije, já tam nalil Mogula GL - 4+ a naprostá spokojenost, http://www.mogul.cz/html/index.php?s1=1&am...2&menu_id=1 275,- Kč/l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakoľko mám Oktu 1.6/100 a tiež nie som veľmi spokojný s "celoživotnou náplňou" možno trocha svetla do tohto mixu prinesie tento článok v ktorom sa píše:

Prevodové oleje se podle míry aditivace radí do peti skupin. Trída GL 1 a GL 2 je bez aditiv, oleje GL 3 jsou mírne aditivované, trída GL 4 predstavuje aditivované, nejvýkonnejsí oleje urcené pro klasické rucne razené prevodovky a nehypoidní rozvodovky. Oleje GL 5 jsou plne aditivované oleje urcené pro hypoidní prevody. Vyuzívají se vetsinou v rozvodovkách automobilu s podélne ulozenými motory a pohonem zadních kol. Oproti olejum GL 4 mají priblizne dvojnásobnou aditivaci. Tyto oleje se, az na výjimky, nesmejí pouzít do klasických, rucne razených prevodovek. Jak jsme se jiz zmínili v úvodu, tyto oleje výrazne snizují trení, coz neprospívá synchronním krouzkum, která pracují na principu svornosti, tedy vyssího soucinitele trení. Pri pouzití hypoidního oleje proto dojde k nadmernému opotrebení synchronních krouzku a k výraznému snízení jejich úcinnosti. To poznáme podle zvýsené síly k zarazení jednotlivých rychlostních stupnu.

Inak celé na : http://www.ceskenoviny.cz/toISO-8859-1.cs/...w.php?id=222733

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžu dát do převodovky tento olej? http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=137 (1,9TDI, AGR 66Kw)

Nechci Vám do toho kecat, ale tenhle olej tam nalejt nemůžeš, jak se píše výše v tématu, tak tenhle olej má klasifikaci GL - 5 a ten fakt do ní dát nemůžeš, to jí opravdu zabije, já tam nalil Mogula GL - 4+ a naprostá spokojenost, http://www.mogul.cz/html/index.php?s1=1&am...2&menu_id=1 275,- Kč/l.

Dík, zkusím ten GL-4+

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak to tady tak čtu tak jdu vyměnit olej i v převodovce.... sice řadi se mi normalně.. jen při brutalnějši jizdě (rychle řazení) to neni vončo, a ted se mi řadicí páka nechce vracet jak sni zakyvu do leva a doprava, zustane tam, kde ji pustim... mažou se nějak i tahla řazeni? asi to bude všechno kapanek suche a bude to chtit promazat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Převodový olej u 1.8, 20V, SLX (92 kW, 1998) jsem si měnil sám, jen podle knihy "jak na to" :)

V celku na tom nic není, ale přesto mé dojmy jsou zde:

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!!

DOPORUČUJI (JIŽ PŘED VYPUŠTĚNÍM (!) ZKUSIT UVOLNIT NALÉVACÍ OTVOR Z BOKU (!)

KDYŽ TO NEVYZKOUŠÍTE A TENTO ŠROUB POTÉ NEPOVOLÍTE A VYPUSTÍTE SI TEN OLEJ,

TAK NEVÍM, JAK TO NAPRAVIT (ZKUŠENĚJŠÍ SI ASI PORADÍ :-(

Takže: 1) nejdříve zkusit uvolnit nalévací otvor z boku. (povedlo se?) OK.

2) připravit si nádobu na uchycení a kus trubky jako násadu na klíč kvůli povolení (lepší páka).

3) zespodu velkým INBUS klíčem č. 17 (jak píšou kolegové) - je to MAXI klíč a dalo mi práci

jej vůbec sehnat - opatrně šroub uvolnit a vytékaný olej zachytit do nádoby.

4) nechat pečlivě 20 min vykapat.

Když jsem juknul na to, co z toho šlo, nebylo to tak špatné, ale už to mělo takovou tmavě hnědou

barvu lol

5) po vykapání jsem tam vrátil stejný šroub zpět (zespodu) a pečlivě dotáhl.

6) TEĎ POZOR PODRUHÉ: JAK TAM DOSTAT NOVOU NÁPLŇ, KDYŽ JE TAM MÁLO MÍSTA,

VYLUČUJÍCÍ NORMÁLNÍ NALITÍ SHORA:

kamarád mi věnoval 0,5 litru čistou pet lahev od COLY. DO víčka jsem udělal dirku na hadičku

dlouhou asi 15 cm, průměr hadičky 8 mm a pečlivě celé okolo hadičky utěsnil.

7) nalil jsem do tohoto nalévátka převodový olej (už bohužel nevím, jaký typ a značka :-(

a pravidelným stlačováním jsem to hnal dovnitř do převodovky.

8) zvláštní je, že se mi tam nevešly ty 2 litry jak mají (?) ale asi o 0,3 deci méně (?)

Prostě mi to vytékalo už přes tu nalévací hranu (i když jsem chvilku počkal, aby to steklo).

9) po dolití pečlivě zašroubovat a pečlivě dotáhnout nalévací zátku z boku

10) nějaký ten čas po pravidelném užívání - tedy spíše při odjezdu z delšího stání na místě

kontrolovat těsnost zátek (olejové skvrny na parkovacím stání). Budou-li, vylézt ven a

zkontrolovat, co je to za náplň.

A jak to řadí? Mnohem lépe, bezproblémově a hlavně to vědomí, že ja tam zase něco nového :-)

:p:) Jinak zatím žádná netěsnost tak cca 1/2 roku od výměny.

Ti zkušenější z Vás, poradíte, jestli je to vše správně? Eventuálně mě opravte,

pokuď se někde mýlím....

Jinak nejsem autoopravář, většinu věcí si nechávám dělat, ale na tohle jsem si troufnul sám...

Tak šťastné pořízení :palec2:

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr to popsal výborně, napřed si povolit šroub na nalévání oleje, já jsem myslel, že ho nepovolím jak byl zarvanej. Vypouštěcí šel mnohem lépe. Ten přístup na nalévání také není nejlepší, ale petka s hadiškou to opravdu vyreší. Tak do toho, myslím si, že jednou za pár let nebo několik desítek tisíc kilometrů to za tu výměnu za nějakých 500,- Kč opravdu stojí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podepisuji. Mě pomohla výměna móóóc. Stačil menší trychtýř s nasazenou hadičkou. Olej je celkem řídký a je tam co by dup.

Mě se tam vešlo asi 1,6l.

Zvláštní je, že v té mé "chytré knize" píšou, že obsah je 2 l ?????

Také se mi tam vešlo jen 1,7 l. Tak jezdím 1/2 roku a vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžu dát do převodovky tento olej? http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=137 (1,9TDI, AGR 66Kw)

Nechci Vám do toho kecat, ale tenhle olej tam nalejt nemůžeš, jak se píše výše v tématu, tak tenhle olej má klasifikaci GL - 5 a ten fakt do ní dát nemůžeš, to jí opravdu zabije, já tam nalil Mogula GL - 4+ a naprostá spokojenost, http://www.mogul.cz/html/index.php?s1=1&am...2&menu_id=1 275,- Kč/l.

Dík, zkusím ten GL-4+

chci se dotoho pustit (preventivně) ale nechci nic zkoušet!! Jaky olej na 100%? ten GL-4+ dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani už nevím co tam mám za olej, ale doporučili mo ho v prodejně Texaco, vzal jsem tam plnou syntetiku. Když je motor studený řadím jako ďas, jako u Fabie - brnkačka, když je motor teplá řadím taky v pohodě, ale občas to pozlobí tak, že řazení jde jako by přes hrb, ale to můžou být táhla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rozvodovce je stejnej olej jako v převodovce a to syntetika G 50 SAE 75W 90 a je ho tam 1 litr a je to celoživotní náplň (takže asi tak 5 let nebo 150 tisíc km). Hned vedle rozvodovky máš přišroubovanou spojku Haldex ve které je vysoce výkonej olej G 052 175 A1, toho je tam 0,42 litru a při výměně tam narveš tak 0,25 litru a musí se měnit každých 30.000 km. Musíš taky vyměnit čistič spojky (filtr), každý 4 roky nebo 100.000 km. Tak to je asi vše co ti můžu poradit. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rozvodovce je stejnej olej jako v převodovce a to syntetika G 50 SAE 75W 90 a je ho tam 1 litr a je to celoživotní náplň (takže asi tak 5 let nebo 150 tisíc km). Hned vedle rozvodovky máš přišroubovanou spojku Haldex ve které je vysoce výkonej olej G 052 175 A1, toho je tam 0,42 litru a při výměně tam narveš tak 0,25 litru a musí se měnit každých 30.000 km. Musíš taky vyměnit čistič spojky (filtr), každý 4 roky nebo 100.000 km. Tak to je asi vše co ti můžu poradit. ;)

diky Kaje tak nejak som to aj myslel ale pro istotu sem si to rači ovieřil, a hlavne ta rozvodovka tam sem nevědel množstvi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby podobné zajímalo i uživatele jiných motorizací:

mechanický pětikvalt 002 - 1,4l 44kW - 2,4l oleje

mechanický pětikvalt 02K - 1,4l 55kW, 1,6l 55kW/74kW/75kW - 1,6+0,1l oleje

mechanický pětikvalt 02J - 1,8l 92kW,/110kW; 1,9l 66kW/74kW/81kW; 2,0l 85kW - 1,9+0,1l oleje

mechanický pětikvalt 02C /4x4 - 1,8l 110kW; 1,9l 66kW; 2,0l 85kW - 2,4l převodovka - 1,0l rozvodovka - 0,25l Haldex spojka

mechanický šestikvalt 02M - 1,9l 96kW - 2,3l oleje

mechanický šestikvalt 02M 4x4 - 1,9l 74kW - 2,6l převodovka - 1,0l rozvodovka - 0,25l Haldex spojka

Automatická převodovka pro všechny motory - 5,3l oleje - 0,75l rozvodovka

Všechny převodovky a rozvodovky mají trvalou/celoživotní náplň (co si však budem vyprávět) a u Haldexu je uváděno množství pro doplnění.

Olej má být výše uvedený specifikace G 50 SAE nebo G 51 SAE 75W-90, pro automatickou převodovku ATF N 52 162.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby podobné zajímalo i uživatele jiných motorizací:

mechanický pětikvalt 002 - 1,4l 44kW - 2,4l oleje

mechanický pětikvalt 02K - 1,4l 55kW, 1,6l 55kW/74kW/75kW - 1,6+0,1l oleje

mechanický pětikvalt 02J - 1,8l 92kW,/110kW; 1,9l 66kW/74kW/81kW; 2,0l 85kW - 1,9+0,1l oleje

mechanický pětikvalt 02C /4x4 - 1,8l 110kW; 1,9l 66kW; 2,0l 85kW - 2,4l převodovka - 1,0l rozvodovka - 0,25l Haldex spojka

mechanický šestikvalt 02M - 1,9l 96kW - 2,3l oleje

mechanický šestikvalt 02M 4x4 - 1,9l 74kW - 2,6l převodovka - 1,0l rozvodovka - 0,25l Haldex spojka

Automatická převodovka pro všechny motory - 5,3l oleje - 0,75l rozvodovka

Všechny převodovky a rozvodovky mají trvalou/celoživotní náplň (co si však budem vyprávět) a u Haldexu je uváděno množství pro doplnění.

Olej má být výše uvedený specifikace G 50 SAE nebo G 51 SAE 75W-90, pro automatickou převodovku ATF N 52 162.

Do 1,9 TDI 66kw se udává 1,9litru, ale vleze se tam tak 1,6 1,7L

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby podobné zajímalo i uživatele jiných motorizací:

mechanický pětikvalt 002 - 1,4l 44kW - 2,4l oleje

mechanický pětikvalt 02K - 1,4l 55kW, 1,6l 55kW/74kW/75kW - 1,6+0,1l oleje

mechanický pětikvalt 02J - 1,8l 92kW,/110kW; 1,9l 66kW/74kW/81kW; 2,0l 85kW - 1,9+0,1l oleje

mechanický pětikvalt 02C /4x4 - 1,8l 110kW; 1,9l 66kW; 2,0l 85kW - 2,4l převodovka - 1,0l rozvodovka - 0,25l Haldex spojka

mechanický šestikvalt 02M - 1,9l 96kW - 2,3l oleje

mechanický šestikvalt 02M 4x4 - 1,9l 74kW - 2,6l převodovka - 1,0l rozvodovka - 0,25l Haldex spojka

Automatická převodovka pro všechny motory - 5,3l oleje - 0,75l rozvodovka

Všechny převodovky a rozvodovky mají trvalou/celoživotní náplň (co si však budem vyprávět) a u Haldexu je uváděno množství pro doplnění.

Olej má být výše uvedený specifikace G 50 SAE nebo G 51 SAE 75W-90, pro automatickou převodovku ATF N 52 162.

Do 1,9 TDI 66kw se udává 1,9litru, ale vleze se tam tak 1,6 1,7L

Do 1,9 TDI 66 i 81 kw mi vešlo asi tak 2,15 litru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby podobné zajímalo i uživatele jiných motorizací:

mechanický pětikvalt 002 - 1,4l 44kW - 2,4l oleje

mechanický pětikvalt 02K - 1,4l 55kW, 1,6l 55kW/74kW/75kW - 1,6+0,1l oleje

mechanický pětikvalt 02J - 1,8l 92kW,/110kW; 1,9l 66kW/74kW/81kW; 2,0l 85kW - 1,9+0,1l oleje

mechanický pětikvalt 02C /4x4 - 1,8l 110kW; 1,9l 66kW; 2,0l 85kW - 2,4l převodovka - 1,0l rozvodovka - 0,25l Haldex spojka

mechanický šestikvalt 02M - 1,9l 96kW - 2,3l oleje

mechanický šestikvalt 02M 4x4 - 1,9l 74kW - 2,6l převodovka - 1,0l rozvodovka - 0,25l Haldex spojka

Automatická převodovka pro všechny motory - 5,3l oleje - 0,75l rozvodovka

Všechny převodovky a rozvodovky mají trvalou/celoživotní náplň (co si však budem vyprávět) a u Haldexu je uváděno množství pro doplnění.

Olej má být výše uvedený specifikace G 50 SAE nebo G 51 SAE 75W-90, pro automatickou převodovku ATF N 52 162.

Do 1,9 TDI 66kw se udává 1,9litru, ale vleze se tam tak 1,6 1,7L

Do 1,9 TDI 66 i 81 kw mi vešlo asi tak 2,15 litru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...