Přejít na obsah

Převodovka - výměna oleje


MIKO

Doporučené příspěvky

Za celoživotní náplň se bere zhruba 150 000 Km/ 5let - toto mi sdělil technik z Audi v Mnichově, - u motorů Vw. Pak rozhodně doporučuje - vyměnit.

Měnil jsem po 160 000, dal Liqui - Moly, 75W-90, Specifikace - G 50, hlavně nedávej Api Gl 4-5, už vůbec ne Gl 5, může být Api Gl 4+, jinak problémy se synchrony.

teď řazení o 30% lepší, vytekl z toho olej nevábné konzistence, jsem rád, že jsem ho vyměnil anedal na rady chytráků o celoživotní náplni, to je blbost.

Stejně tak měň i filtr vzduchu, a to 2x ročně, jak napadne sníh, a po pylové sezóně.

Dávej Mann-Jipap, ne fram a podobné, na papíru záleží. Vím, očem píšu. Zdravím.

s tou celoživotní náplní mi ani nemluv :huh: , kámošovýmu otcovi u Octy 1.6 55kW (8 let stará) hučela převodovka jak blázen, když sem s nim někam jel... Měla najeto cca 299.000 :( , řikam mu: to by chtělo vyměnit nebo alespoň dolejt olej do převodovky!!! :palec2: On na to že to rozhodně není v převodovce (znalec :smich: ), tak jí taky po dalších cca 3 měsících zadřel... :ph34r: !! když zjistil cenu nový a hodnotu svýho auta, tak vysipal prasátko a šel si koupit Octavii II. generace (taktéž 1.6) a má svatej pokoj ;) Ale kdo dnes má půl mega navíc, tak proč si nedopřát trochu víc komfortu,viď... :D

shrnu to - celoživotní náplň převodovek je prostě ta největší blbost, kterou může někdo tvrdit!!! :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Návštěvník
1,6 74kw má určitě táhlo, žádná lanka. Olej určo pomůže - vlastní zkušenost. -_-

Udelej oboji. Vetsinou po 100 000 km menit olej v prevodovce. Je pekne jety. Mimochodem namazal bych tahla razeni. Ty klouby jdou pekne na sucho a maji zpresnovat a byt lehce zaraditelne - ale pokud je to suche dela to vsechno jen proti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,6 74kw má určitě táhlo, žádná lanka. Olej určo pomůže - vlastní zkušenost. -_-

Udelej oboji. Vetsinou po 100 000 km menit olej v prevodovce. Je pekne jety. Mimochodem namazal bych tahla razeni. Ty klouby jdou pekne na sucho a maji zpresnovat a byt lehce zaraditelne - ale pokud je to suche dela to vsechno jen proti :)

sohlas, namazat táhla, jednou jsem důkladně myl olej, opral veškeré mazivo z táhel a pak řadil jak v Tatře 148, namazat klouby z tahel, sice přístup jak do prdele za roh, ale hodně to pomůže, používám takový to bílý svinstvo a chodí to jak do mámy, teda mimo po akceleraci křupací dvojky :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čaute všichni.Mám dotaz.Budu měnit olej v převodovce Octavia 1,6, 74KWa chci se zeptat jaký olej by byl nejrozumnější.Má Škodovka nějaký originál speciální olej pro převodovky??? Originál olej třeba do serva mají tak mě zajímá jestli dělají i speciální olej do převodovek a nebo je ještě něco lepšího a pak tedy co doporučujete. Diky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute všichni.Mám dotaz.Budu měnit olej v převodovce Octavia 1,6, 74KWa chci se zeptat jaký olej by byl nejrozumnější.Má Škodovka nějaký originál speciální olej pro převodovky??? Originál olej třeba do serva mají tak mě zajímá jestli dělají i speciální olej do převodovek a nebo je ještě něco lepšího a pak tedy co doporučujete. Diky ;)

Zkus pohledat, uz se to tu probiralo... taky jsem menil kvuli problemum s razenim, ale moc to nepomohlo ;-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute všichni.Mám dotaz.Budu měnit olej v převodovce Octavia 1,6, 74KWa chci se zeptat jaký olej by byl nejrozumnější.Má Škodovka nějaký originál speciální olej pro převodovky??? Originál olej třeba do serva mají tak mě zajímá jestli dělají i speciální olej do převodovek a nebo je ještě něco lepšího a pak tedy co doporučujete. Diky ;)

Zkus taky někdy hledat ve starších přispěvcích.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=7365&hl=

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute všichni.Mám dotaz.Budu měnit olej v převodovce Octavia 1,6, 74KWa chci se zeptat jaký olej by byl nejrozumnější.Má Škodovka nějaký originál speciální olej pro převodovky??? Originál olej třeba do serva mají tak mě zajímá jestli dělají i speciální olej do převodovek a nebo je ještě něco lepšího a pak tedy co doporučujete. Diky  ;)

Zkus taky někdy hledat ve starších přispěvcích.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=7365&hl=

Hledal jsem, ale tohle jsem prehlid. Doufam, ze se nestal konec sveta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Můžete prosím někdo napsat krok po kroku jak vyměnit olej v převodovce ? 02K (myslím) - OCT 1,6 - 1997. Jde mi o to, že nemám montážní jámu, jestli je potřeba sundávat kolo a pak kryt od motoru nebo podběh (šroub je z boku,jak se k němu dostat) ?, jak pak kontrolujete hladinu,když máte auto zvedlé atd. Díky a pokud to tu už někdo napsal, ocením link. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nikdo nevite ?  :(

Olej v převodovce není nutné měnit. Pouze kontrola hladiny.

Doporučuje se měnit asi ve 160.000km

Doživotní neznamená navěky, ale po dobu životnosti a ta je u tohoto oleje zhruba těch 160.000km.

Je to takový reklamní trik používaný u rámů jízdních kol, dílů PC a pod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak na výměně není nic složitého Je třeba imbus klíč 17mm . Vyšroubovat šroub na spodku převodovky. Potom bočním šroubem zepředu na převodovce nalít nový ole až po spodní hranu tohoto otvoru . Naléval jsem trychtýřem na kterém byla hadička Olej začne tímto otvorem vytékat. To je vlastně kontrola množství. Po ujetí několika km je vhodné provést znovu kontrolu množství. Pro TDI je náplň 2 litry.

Patří tam 75W90 převodový syntetický Já jsem tam dal OMV Gear Oil SLY 75W90

Dá se objednat na

www.olejservis.cz

post-26-1166384565.jpg

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí kryt a jseš u toho, dělal jsem to v díře garáže. Čistý olej ovšem nevytékal, a

musím po ujetí zhruba řádu tisíců km konstatovat, že u mě se to vyplatilo. Řazení

jedničky téměř bez problémů a ostatní stupně též citelně lepší. :)

Při odšroubování nalévacího otvoru mě překážela některá z trubek, takže buď musíš

uvolnit uchycení nebo je dobrý použít kardan z goly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...