Přejít na obsah

Převodovka - výměna oleje


MIKO

Doporučené příspěvky

Zdravim , nedávno jsem se tu dočetl něco o leloživotní náplni v převodovkách. TAk se chci optat ,jestli jste někdo měnil olej v převodovce, nebo ne. Mám najeto 158000km , podezřele tuhé řazení, ještě horší za studena na jedničku ,dvojku. OLEJ??? jaký olej nalít? Díky :palec2:

Řešilo se to tu už mnohokrát . Hledej ve starších příspěvcích. Patří tam převodový olej plná syntetika 75W90. možní by ti taky pomohlo promazat táhla.

Nikde nepíšeš co mážš za motorizaci. Někde jsou táhla , u dražších modelů zpravidla bowdeny.

75W90 .. ok.. motorizace? ...1,9Tdi 81kW ,díky

Třeba ten oil Sly. Řazení máš bowdeny tak promazat kloubly a mechanismus u převodovky

Ok, díky moc...

Hlavne je dulezite aby byl 75W90 a hlavne specifikace Api Gl-4+, v zadnem pripade nepouzij GL-5, jinak budes mit problemy vubec zaradit za tepla. Ja to delal pred mesicem zabralo mi to tak hodinku a tady mas v diskuzi navod-....Link Razeni se o hodne zlepsilo a taky jsem jeste promazal klouby a tahla u prevodovky. Mam stejnou motorizaci jako Ty... ;)

Však co jsem mu dal odkaz na olejservis tak OMV Gear Oil SLY 75W90 specifikaci splňuje . I cena je příznivá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim , nedávno jsem se tu dočetl něco o leloživotní náplni v převodovkách. TAk se chci optat ,jestli jste někdo měnil olej v převodovce, nebo ne. Mám najeto 158000km , podezřele tuhé řazení, ještě horší za studena na jedničku ,dvojku. OLEJ??? jaký olej nalít? Díky :palec2:

Řešilo se to tu už mnohokrát . Hledej ve starších příspěvcích. Patří tam převodový olej plná syntetika 75W90. možní by ti taky pomohlo promazat táhla.

Nikde nepíšeš co mážš za motorizaci. Někde jsou táhla , u dražších modelů zpravidla bowdeny.

75W90 .. ok.. motorizace? ...1,9Tdi 81kW ,díky

Třeba ten oil Sly. Řazení máš bowdeny tak promazat kloubly a mechanismus u převodovky

Ok, díky moc...

Hlavne je dulezite aby byl 75W90 a hlavne specifikace Api Gl-4+, v zadnem pripade nepouzij GL-5, jinak budes mit problemy vubec zaradit za tepla. Ja to delal pred mesicem zabralo mi to tak hodinku a tady mas v diskuzi navod-....Link Razeni se o hodne zlepsilo a taky jsem jeste promazal klouby a tahla u prevodovky. Mam stejnou motorizaci jako Ty... ;)

OK ,díky..Zítra na to skočím . A to mám ještě problém s IC.. Takže to vezmu vše najednou . :( Díky moc. No teď mi dává na prdel 66kW , nějak mi to nejede. :help: ..Zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Chtěl bych taky vyměnit olej v převodovce mohu do toho sintáku co je doporučenej přidat PS23?přípravek na pokovení a snížení tření za 600,- do motoru jsem ho už dal a jsem spokojen.diky za rady

Já jsem odpůrcem jakých koliv přísad do olejů, takže já bych řekl ne, ale docela by mě zajímalo, jak se projevil ten přípravek v motoru, když si tak spokojenej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžu dát do převodovky tento olej? http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=137 (1,9TDI, AGR 66Kw)

Nechci Vám do toho kecat, ale tenhle olej tam nalejt nemůžeš, jak se píše výše v tématu, tak tenhle olej má klasifikaci GL - 5 a ten fakt do ní dát nemůžeš, to jí opravdu zabije, já tam nalil Mogula GL - 4+ a naprostá spokojenost, http://www.mogul.cz/html/index.php?s1=1&am...2&menu_id=1 275,- Kč/l.

Ja tiež nechcem kecať ale u nás v servise mi povedali, že tam leju castrol 75W90 a ten ma API GL4 takže ja tam dal lacnejšiu variantu valwoline 75W90 API GL4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych taky vyměnit olej v převodovce mohu do toho sintáku co je doporučenej přidat PS23?přípravek na pokovení a snížení tření za 600,- do motoru jsem ho už dal a jsem spokojen.diky za rady

žádný další přísady do olejů nelej, je to zbytečný, oleje už jsou sami o sobě dost kvalitní na to aby plnili účel který mají, naopak můžeš tomu ještě uškodit tim že narušíš hustotu oleje a u převodovky obzvlášť, těch 600 si radši ušetři a o víkendu je můžeš propít -_- tyhle přísady sou jen na tahání peněz z lidí, jenom marketing, žádný zázraky (taky sem to párkrát do motoru nalil a žádnej rozdíl proti tomu když to tam teď neleju) ale jestli tomu věříš tak ti to brát nebudu, čet sem o tom i pár článků od odborníků a v americe měli někteří výrobci těchto přípravků dost velké soudní spory kvůli klamavé reklamě, názor si už musí každý udělat sám, můj sem ti popsal výše, zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přísady do olejů doopravdy fungujou bych rek...neco tam prilejes a slysis ze ten motor je treba tissi nebo tak..ale pak po x tisicich km nashle a motor k.o., urcite to tomu neprospiva:) jinak k zivotnosti oleje v prevodovce..podle me je to dano tou zivotnosti oleje, takze kdyz v technickejch specifikacich, treba mogulu, pisou, ze doba pouzitelnosti je 5 let, tak bych ho tam urcite dyl nez 5 let nenechaval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 týdny později...
konečne vymenený, je tam walvoline 75W90 api GL4, ale do prednej vošlo len asi 1,8Litra, diferák pohoda celý liter

Ahoj Jerry.

Chtěl bych se zeptat,jestli se ti nějak výrazně zlepšilo řazení po výměně oleje v převodovce?

ja som to menil tak ako sa hovorí preventívne, radilo mi to dobre a zmena k lepšiemu asi 10 prercent a teraz to už ani nevnímam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zase něco na netu našel tak to dávám do placu i pro ostatní:

http://lubricantadvisor.valvolineeurope.com/Select.asp

A interval výměny převodového oleje (doporučený) je taky dost zajímavý. Co si o tom myslet?

Schalttransaxle 02K Kapazität 1,7 Liter

Gebrauch: Normal

Prüfen/Wechseln:

Prüfen 30000 km / 12 Monate

DuraBlend GL-4 75W-90

Editováno: , autor: milix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...