Přejít na obsah

Letní pneumatiky


ohm

Doporučené příspěvky

Zdravím, rozhoduju se mezi (185/55 R14)Contipremiumcontact http://www.barum.cz/main.php?pageid=35&lan...=185.00/55.0/14,

Uniroyal Rallye 550 http://www.barum.cz/main.php?pageid=35&lan...=185.00/55.0/14

a Bravuris http://www.barum.cz/main.php?pageid=35&lan...=185.00/55.0/14

Jestli někdo má zkušenosti s některou z uvedených pneu, můžete písnout pár poznatků? díky předem, (výběr vznikl z důvodu slevy, takže nic jiného nepřipadá v úvahu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Tiež ma čaká na jar výmena. Doteraz som používal pneumatiky Uniroyal Rallye 680 a bol som s nimi veľmi spokojný, hlavne s ich brzdnou dráhou na mokrej vozovke.

Do výberu nových pneumatík určite zaradím aktuálny typ - Uniroyal RainExpert, a to je tiež môj tip pre Teba:

Uniroyal RainExpert

Pneumatiky sa tento rok dali kúpiť za celkom dobrú cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na suchej vozovke nie sú medzi pneumatikami príliš veľké rozdiely, ale na mokrej áno. Pôvodne som mal na Felicii pneumatiky Barum Brillantis a mal som s nimi zlé skúsenosti. Stačilo, keď trochu popršalo, a auto bolo problém ubrzdiť.

Pneumatiky majú veľký vplyv na bezpečnosť a to bez ohľadu na to, či niekto jazdí veľa, alebo nie. Človek nemusí kupovať hneď najdrahšie, prémioié značky, ale priplatiť pár korún za kvalitnejšie pneumatiky sa určite vyplatí.

Editováno: , autor: Malta
citace předchozího příspěvku. Citace smazána.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem feldu 10 let (120tis. km) a za tu dobu jsem ojezdil sadu pneu Mabor, Sportiva a B Brilantis (teď se dělají v jiném provedení ozn.2) takže ty levné a nikdy jsem neměl problém, na zimu jsem měl zimní protektory Vraník) a celoroční pneu co to je?

pro emge : teď mám na O1 prvomontáž od výrobce Matador Elite 2, zkus je a to teprve poznáš jak to klouže na vodě, po 20tis. je vzorek v háji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem na feldě pneu Conti SportContact (z výroby) a pak jsem je přezul na Conti PremiumContact. Obojí na feldě naprostá špička, PC ještě lepší než původní SC, které po asi 4 letech začaly docela tvrdnout a hlučet. Byly v rozměru 175/60 R14, měl jsem Al disky SportLine (původně i na LaK).

V "klasickým" rozměru 165/70R13 souhlasím s ostatními, nějaký přiměřeně značkový pneu, rozhodně bych neriskoval supermarket. Kupodivu velmi dobře se chovaly i Kormoran, který jsem měl na Favu/pikaču, předtím nějaký Debicy a taky to fungovalo. Stejně tyhle značky patří jiným velkým koncernům (Kormoran tuším Michelin, Debica - GoodYear), takže si nějakou nekvalitu moc dovolit nemůžou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dělám v pneuservisu,tak ti mohu skutečně dobře poradit.

1- najdi si test letních pneu

2- nejlepší ceny jsou konec února a březen (gumy jsou skladem z předobjednávky)

3- v tomto rozměru nejsou ,až takové kvalitativní rozdíly

4- 100% lepší nové pneu než protektor (nikdy nevíš co je za kostru pod vzorkem)

5- celorok nesmysl (jak říkáme zákazníkům , nenosíš jedny boty v létě a v zimě)

6- mezi nejlepší pneu patří Michelin,Continental a Bridgestone (Michelin má i největší Km životnost)

Barum a Matador spadají pod Continental a zvýšila se jejich kvalita

7- na jízdní vlastnosti mají hodně velký vliv tlak v pneu v závislosti na zatížení vozidla a geometrie

Editováno: , autor: Škrabi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Re: škrabi - tiež budem na jar meniť, takže ma každý tip zaujíma.

"Prémiové" pneumatiky sú dosť drahé, pomerom cena/kvalita nie som som si celkom istý. A na Micheliny som počul (čítal) aj dosť kritiky. Ten vyšší km výkon je vraj "vyvážený" horšími jazdnými vlastnosťami.

S Barumkami a Matadorkami som mal svoje skúsenosti a stále si nezískali moju dôveru. Verím tomu, čo napísal ben06. Beriem ich ako low-end, kde je prvoradá cena.

Zaujíma ma hlavne "stredná trieda", kam by som zaradil napr. Uniroyal, Semperit, Nokian... kto má aké skúsenosti v tejto kategórii? Ja som už spomínal dobré skúsenosti s Uniroyalmi.

Za prvoradé považujem vlastnosti na mokrej vozovke a hlavne brzdnú dráhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 8 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...