Přejít na obsah

Som povinný??


peterDSG

Doporučené příspěvky

Zdravím členov,

dopočul som sa že na slovensku musí mať vodič pri sebe aj doklad o zaplatení povinného zmluvného poistenia.

Vravela mi kamarátka že jej známy dostal pokutu 20 eur,zato že to pri sebe nemal.

A policajtom predložil zelenú kartu a bielu kartu. A nemal doklad o zaplatení o zaplatení a skončil s pokutou.

Mate niekto s tým skúsenosti? pýtali to aj niekoho iného?

Ako by ste reagovali??

budem rad za nejaké odpovede.

peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem "cizinec", takže k tomuto se nebudu moc vyjadřovat, snad jen z obecného pohledu a z pohledu toho, jak je to v ČR - stačí zelená karta jako všude ve světě, nevím o nějakých výjimkách...

Každopádně - pokud za to známý známé (už to je dost komplikovaný řetězec) dostal pokutu, tak samozřejmě má blok, pokud platil na místě, a na bloku je uveden paragraf který porušil, tedy se dá jednoduše zjistit, jestli nějaká taková věc opravdu existuje, nebo dostal pokutu třeba na paragraf o nerozsvícených světlech... Pokud vůbec tedy bloček má a nebyla to dvacka do kapsy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověk může mít zelenou kartu a mezitím třeba přestane platit pojištění, to se může stát, ale to rozhodně nezajímá Policii, ale pokud se něco stane, tak to bude hodně zajímat ČKP a pokud se nic nestane, tak se taky brzo nemile ozvou. :) Mimochodem já mám třeba auto na úvěr, pojištění samostatně neplatím - co by pak asi chtěli vidět? :D Mám zelenou kartu a šmitec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Základ je, pokud s něčím nesouhlasím, nic nepodepisovat a neplatit. Chtěl bych je vidět, jak by šli do správního řízení s tímto. Buď by to zametli a zapomenuli, nebo by měli akorát problémy... Pokud si ale někdo řekne "Aha, to je pan Policista, ten má pravdu, radši mu to hned zaplatím, pak bych to měl ještě dražší..." tak je to jeho chyba.

Dobrý pomocník v těchto situacích je DAS na telefonu, člověk nemusí znát veškeré zákony, na to má je. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz já a příklad placení pojistného spolu se splátkami úvěru - doklad o zaplacení nemá člověk žádný.

Prostě pokud s něčím nesouhlasím, tak to nepodepisuji a nesouhlasím s tím, ono je to ve správním řízení přejde, pokud s tím souhlasím, tak to podepíšu, zaplatím a neremcám. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, co máte za bílou kartu, ale u nás ZELENOU mít musíš a tady v člnku chlap píše: a som v presvedceni ze policajti nemali pravdu, ked tvrdili ze je pri sebe treba mat doklad o zaplateni PZP - zelenu kartu.

U nás je ZELENÁ KARTA doklad o uzavření Povinnýho ručení. Nevozíš sebou smlouvu a nic dál.

Takže pokud neměl ZELENOU kartu ,tak podle mě, byli v právu. Teda aspoň u nás jí chcou. Výpis z účtu a takový blbosti ne.

Bůh ví, co jim předložil. Ale podle toho co sem tak četl tak de o to, že po něm chtěli tu ZELENOU kartu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dáváte tu dohromady hrušky a jabka, co mají slováci nevím a určitě mají svá špecifika zelená + nějaký doklad, u nás je to jen zelená a PaCH si její platnost co vím někdy ověřují přes internet v kanceláři pojistitelů a při pochybnostech to oznamují na úřad, rady když si nejsem jistý nic neplatit, nepodepisovat a nesouhlasit - záleží s čím je blbost a ve správním na to taky asi přihlídnou. Já u správního už taky byl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Biela karta je doklad o poistení vozidla, ktorý potvrdzuje platnosť povinného zmluvného poistenia.

Je vydávaná poisťovateľom a každý poistník je povinný ju mať pri sebe počas prevádzky motorového vozidla.

Potvrdzuje uzavretie a platnosť povinného zmluvného poistenia v tuzemsku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peter dsg: Precitaj si vyhlasku ake doklady ma predlozit vodic pri cestnej kontrole.:palec2:

Nemusis mat pri sebe DOKLAD o zaplateni PZP.;)

Pri cestnej kontrole tiez neukazuje PROTOKOLY z STK+EK ale len karticky.

Netreba sa bat pri cestnej kontrole A NIC SA nestane ak mas pravdu. pozri si link.

LINK: http://www.loupak.cz/video/ze-sveta/5260-praha-policie-vs-nabiflovany-ridic

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PROCHY603: čítal som. A to ma zarazilo, že ani policajti o tom nemajú potuchy čo vlastne chcú.

A ešte by som mal jednú otázku pre českých členov.

V jednej relácii som započul,že v ČR zas musia mať vodiči doklad o zakúpení diaľničnej známky.

A že je to preto aby sa prechádzalo falšovaniu známok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked ovladas svoje prava tak ta neoondiu.

ked je clovek mlady alebo neskuseny najlepsie cudzinec tak sa lahko plni statna alebo vlastna kapsa

ja nie som policajt ale skusali na mna uz vselico,

ja platim poistku internet bankingom myslis ze musim nosit bankovy vypis alebo laptop

plati to co pise peterdsg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jednej relácii som započul,že v ČR zas musia mať vodiči doklad o zakúpení diaľničnej známky.

Ten doklad je součást známky. Jednu část lepíš na sklo a tohle je "zbytek " na kterej napíšeš SPZ-RZ, která musí bejt s SPZ-RZ jaká je na kuponu na skle.

Pokud chceš, zejtra ti to vyblejsknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PROCHY603: čítal som. A to ma zarazilo, že ani policajti o tom nemajú potuchy čo vlastne chcú.

A ešte by som mal jednú otázku pre českých členov.

V jednej relácii som započul,že v ČR zas musia mať vodiči doklad o zakúpení diaľničnej známky.

A že je to preto aby sa prechádzalo falšovaniu známok.

Ohladne dialnicnej znamky plati tak isto jak v CZ druhy diel znamky-kupon + vyplnena SPZ a doklad o zakupeny. Plati to aj pre SLOVENSKO.

link: http://www.ndsas.sk/...-vozidlo/10793s

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se známkami to teď proběhlo ve Slovinsku, kde kontrolovali jak známku na skle, tak druhý díl kupónu, tak doklad o zakoupení. Samozřejmě u cizinců. :) Kdo neměl doklad o koupi, dostal pokutu... Nevím jak ve Slovinsku, ale pokud si v ČR dávám doklad o zakoupení do účetnictví, tak mohou chtít co chtějí, já prostě nemám a nazdar. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za čas to dopadne tak, že budem muset vozit kopii účetníctví v autě :feve: .

Nevím jestli to ještě platí, ale před časem se v Polsku hodně mluvilo o tom, že jejich policie bude kontrolovat legálnost navigací.

Třeba vůbec nechápu jak bych dokazoval legálnost používaného Sygic Mobile Maps, na který jsem dostal voucher na 100%-tní slevu.

Čili žádná platba nikdy neproběhla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...