Přejít na obsah

široké řazení


Venca111

Doporučené příspěvky

zdravim chlapy mam problem s mezi kusem co se napojuje na táhlo řazení a na tu kulatinu z převodovky mám tam vůli při otáčení dostran nevim jak to vyřešit jsem lajk tak bych chtěl poradit jak to uchytit aby to drželo a já nemusel řadit pětku o koleno spolujezdce :) děkuji předem za dobrou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve většině případů stačí vyměnit ten "pružný kolík" žádný šrub nebo něco podobného ,v pantu u dveří jsou taky jen pružné kolíky ,vydrží totiž více bez toho aby vyčvachtaly díru, pokud to nepomůže - převrtat na větší a je klid .rozhodně bych to nevařil pokud teda nepude do šrotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nene...žádný pružný kolík, ani nevím, že by tam nějaký byl.

.....ano, pod řadičkou je několik spojů s gumovým kloubem a pak tyč, která vede dopředu k převodovce a ta je tam právě přišroubovaná M8 sřoubem (tj z převodovky vede hřídel s dírou) a tenhle spoj a právě ta díra je vykvedlaná doleva doprava.

Převrtat to nejde neb hřídel je myslím průměr 12mm a převrtátí je na M10...tj. 1mm na kraji je hodně málo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja tam ten kolík mám jestli je dutej teda protoze tam mam cosi v cem je dira 6 mm to bude asi ten rozpernej kolik jenze strcil sem do ty diry kolíku nejt docela na fest a stejne tam ta vůle byla tak nevim jesli by pomohlo výměna toho kolíku každopádně když tam ten mezi člen přivařím tak to rozmontovat pujde dyz bych menil prevodovku v budoucnu tak odpojim jen ten radici kloub s tim tahlem a sundam prevodovku stejne takze v tom bych problem neviděl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nene...žádný pružný kolík, ani nevím, že by tam nějaký byl.

.....ano, pod řadičkou je několik spojů s gumovým kloubem a pak tyč, která vede dopředu k převodovce a ta je tam právě přišroubovaná M8 sřoubem (tj z převodovky vede hřídel s dírou) a tenhle spoj a právě ta díra je vykvedlaná doleva doprava.

Převrtat to nejde neb hřídel je myslím průměr 12mm a převrtátí je na M10...tj. 1mm na kraji je hodně málo

zmena jeste skusim nechat si na soustruhu vytocit 9mm kulatinu s M8 zavitem na konci to by mohlo fungovat si myslim doufam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to dneska spáchal čep v průměru 9 mm hlavička 12mm vysoká 5 mm a dole zavit M8 cely to bylo dlouhy asi cca 2,5 cm mozna delsi uz presne nevim mam nekde vykres kterej sem delal projel sem diry na tom válečku a na ty hrideli naraz 9 mm vrtakem nasadil slo to tam na fest docela takze vule je minimalní funguje to paradně :) pod matku jsem dal pérovku dotah a to tam drzi jak čert řazení mnohem lepší :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...