Přejít na obsah

Kedy sa vam rozsvecuju svetla?


Fakestring

Doporučené příspěvky

Zdravim,

mne sa svetla rozsvecuju este ked je kluc v polohe zeravenia/diagnostiky, t.j. este pred startovanim. Nie ze by to zatial vadilo, ale netecu potom pri startovani zbytocne vysoke prudy? (je to O II 2006, cize denne svietenie je normalnymi stretavackami). Neda sa to prekodovat, aby zasvietili az po nastartovani? Na inych znackach to tak funguje, ako to mate vy ostatni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

mne sa svetla rozsvecuju este ked je kluc v polohe zeravenia/diagnostiky, t.j. este pred startovanim. Nie ze by to zatial vadilo, ale netecu potom pri startovani zbytocne vysoke prudy? (je to O II 2006, cize denne svietenie je normalnymi stretavackami). Neda sa to prekodovat, aby zasvietili az po nastartovani? Na inych znackach to tak funguje, ako to mate vy ostatni?

Mně to taky nejde moc do hlavy, na fabii se světla rozsvítily, až když běžel motor, jinak při otočením klíčkem svítily parkovačky. Takže já to řeším při mrazech tak, že přepínač světěl dám do pozice "parkovačky", potkávací světla zhasnou a svítí jenom parkovačky, pak nastartuju a pak dám přepínač světel buď doleva (ve dne, kdynepotřebuju mít osvětlenou palubku) a nebo doprava (v noci). Dsoti nepraktické, ale alespoňo pár ampér ulevím akumulátoru při startování. Nevím proč je to udělané takhle debilně, když na fabii to jde udělat tak, že světla se rozsvítí až při běžícím motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz pujdete pred auto v dobe startovani tak ve chvily kdy to auto potrebuje tak si svetla samo vypne a pak se znovu rozsviti, takze pri startovani zevnitr je videt jako pohasnuti svetel... ;)

HTP 12V: pokud myslis fabii prvni generace tak ta to mela, protoze denni sviceni bylo reseno samostatnym modulem ne centralni elektrikou - stejne tomu bylo i u Octavie I

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky netvrdím, že ne.

Jasně, já sem taky netvrdil že něco tvrdíš :) Jen sem to prostě pojmenoval a uvedl že je to kódováním ;)

ve chvily kdy to auto potrebuje tak si svetla samo vypne

Stejně tak i vypne zaplé rádio atd. Nicméně to pro ty co parkují venku a často startují není podle mně řešení protože baterka má i tak vyšší výdej a v mrazech je to sakra znát :feve: Osobně zkusím tu Ameriku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ved hej...aj ked mne by to viac vyhovovalo tak ako to ma mama na corse...svetla v polohe 2 (stretavacky) svietia stale a ked sa vytiahne klucik zhasnu...pri starte zhasinaju a rozsvietia sa az po nastartovani...v polohe 0 sa spravaju normalne (nesvietia)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok vysvetlim...

poloha 0 cize vypnute svetla...otocim klucikom zaznu sa svetlia a svietia aj pocas startovania, po vytiahnuti klucika zhasnu

poloha 1 parkovacky...otocim klucikom svietia, po vytiahnuti klucika svietia dalej a pipa mi signalizacia

poloha 2 stretavacky...otocim klucikom svietia a svietia aj pocas startovania, po vytiahnuti klucia svietia iba parkovacky a pipa signalizacia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pajko ja jsem pochopil jak to myslim, ja mam jen rozdilnou polohu dva, nez ty a sice:

0 vypnuta svetla: nesviti nic (druha moznost kdyz si zmenim kodovani - sviti mi denni sviceni, porad i pri startovani, po vytazeni klicku zhasne)

1 parkovacky: otocim sviti i pri startovani, po vytihnuti klicku sviti dal a pipa signalizace

2 potkavacky: otocim sviti i pri startovani, po vytihnuti klicku se zhasne a nic nepipa

tim padem mi to funguje presne jak si popisoval ze to ma corsa ;)

Editováno: , autor: Ozi Toretto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha,

no, tak potom je mozno naj riesenie ta "amerika". Clovek si moze vybrat - pokial predpoklada nejake problemy (silny mraz, slabsia bateria), jednoducho zatiahne pred startovanim rucnu brzdu (ak ju este nema zatiahnutu). Predpokladam, ze hned po jej odbrzdeni sa denne svetla rozsvietia (?). Da sa to nakodovat bez problemov?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobrý den,

na mé nově koupené(5let staré) škoda octavia II(1.6 75Kw,benzín) mi nejdou vypnout přední světla jiným způsobem,než že vypnu motor.Když je klíč v pohotovostní poloze,ještě před samotným nastartováním,tak světla svítí také.Prostě,když dám spínač světel do polohy "0"..potkávací světla stále svítí:-(...nevím ,jestli to není vlastnost vozu,ale v návodu k obsluze jsem se dočetl jen o automatickém modu,který umožňuje zapnutí okamžitě při startu,ale nikde není napsáno,že by světla neměly jít vypnout úplně za běhu motoru.

Prosím o radu.

Děkuji

Petr V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim,

mne sa svetla rozsvecuju este ked je kluc v polohe zeravenia/diagnostiky, t.j. este pred startovanim. Nie ze by to zatial vadilo, ale netecu potom pri startovani zbytocne vysoke prudy? (je to O II 2006, cize denne svietenie je normalnymi stretavackami). Neda sa to prekodovat, aby zasvietili az po nastartovani? Na inych znackach to tak funguje, ako to mate vy ostatni?

da sa to prekodovat ked zatiahnes rucnu tak zhasnu.pojdu ti len predne svetla.ja to mam tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...