Přejít na obsah

Sraz majitelů vozů Škoda Yeti


strycek_BOB

Doporučené příspěvky

Teda Jirko, to je paráda! :palec2: :palec2: :palec2: Heki, ta cesta domů byla opravdu super, kochal jsem se...ovšem ne, jak pan doktor... Zastávka na Kocandě byl výborný nápad. Díky tomu jsem dodržel svoji zásadu, že jíst se nemá nalačno. :)

Co se týká toho odtržení Moraváků, jel jsem v koloně poslední. Než jsem se ubytoval, hodina pokročila a byl jsem rád, že jsem nakonec díky mobilu našel Artigase s Hekim. Udírna už jela na plný provoz a vůkol voněly Artigasovy dobroty. Příště to napravíme. ;) Myslím, že se sešla skupina rozumných lidí a podle toho akce vypadala. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připravuju takové foto-video show z akce (DVD přehrávatelné i ve stolních přehrávačích).

Potřeboval bych doplnit pár fotografií. Mám k dispozici fotografie od Walkera a Artigase.

1.) Chybí mě fotografie z prvního dne z Kvasin. Zatím mám použitelné asi 3 fotografie. Máte z toho prvního setkání někdo další nějakou skupinou nebo jinak zajímavou fotku? Taky pohled na areál v pozadí by se hodil.

2.) A nějaké fotky z jízdy po okruhu by nebyly? Mám jich dost a pěkných, ale si by mě většina z Vás zmlátila. Skoro na všech jsou jen červený Yetíci. :)

3.) I z cesty kde je vidět jak véééééliká to byla kolona by se nějaká hodila. Mám od Artigase jak se vlní kolona v tom esíčku mezi Dobruškou a Kounovem a pak jak se kolona zalomila na té vracečce do Dobřan.

Jakákoliv jiná fotka kde je hezky vystižená atmosféra srazu je vítána. Mám zdokumentovanou jedinou nehodu která se na srazu stala, tak ať to není jediná událost na DVD, máme přeci i ty veselejší.

Jak se vám líbilo video z jízdy? (to bude na DVD taky)

Yetík se od první zatáčky pohupuje tak, jako by už dopředu věděl jakou video dostane písničku. A ten konec? Ten vyšel úplně neuvěřitelně! To není uříznutý. Takhle Tom vypnul kameru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S odstupem téměř dvou týdnů nám myslím pomalu nazrál čas náš 1.sraz vozů Škoda Yeti tak trochu zhodnotit, pochválit, vyzdvihnout, pokárat, popřemýšlet.

No myslím si troufale sám za sebe – povedlo se to :o Sic ne všechno vyšlo úplně tak jak mělo, ale dobré to bylo napoprvé. Je trochu škoda, že jsme se drželi při zemi a nezkusili sraz naplánovat až do neděle, ale chybami se člověk učí.

Trocha statistiky: postupně o sraz projevilo zájem 28 majitelů Yetiho, jeden kolega ze Slovenska a jeden majitel Oktávie. Pak 5 kolegů zrušilo svou účast z různých povětšinou pracovních důvodů. Na exkurzi do Kvasin tak bylo přihlášeno 23 posádek. Na místo srazu před závodem nedorazila 3 auta, takže nás bylo 20 a objednanou kapacitu prohlídky jsme naštěstí naplnili a z toho jsem měl největší strach.

Náš průvodce pan Čtvrtečka se zhostil své úlohy velmi dobře a tímto mu děkuji za velmi zajímavé průvodní slovo a spoustu perliček z historie i současnosti Kvasinského závodu. Prohlídka první skupiny se poněkud protáhla (už jsme si mysleli, že jim oblékli montérky a vyrábějí si svého Yetiho svépomocí) a tak druhá parta vyšla vstříc novým poznatkům takřka s ¾ hodinovým zpožděním, takže místo těsně po osmé jsme nakonec vyráželi do České Skalice až po čtvrt na deset. Bohužel ale jen někteří, protože někdo se zalekl chladné noci, někteří měli na sobotu jiné povinnosti, jiní přihlášení na sraz pojali jen jako možnost podívat se do výroby do Kvasin. Cestou jsme potkali strašidelný konvoj bludiček na in-linech a myslím v pohodě ač pozdě jsme dorazili do kempu ATC Rozkoš.

V kempu proběhla registrace na recepci a ….. pak nastal trochu zmatek, my našli svou chatu téměř ihned a já chtěl začít chystat společný oheň, židličky, lavice a tak, protože u naší chaty L32 se všichni měli sejít, teda jsem si to myslel … jenže když sem viděl jak po kempu křížem krážem jezdí jeden Yeti za druhým tak mi začalo být jasné, že se u ohně asi všichni nesejdeme. Navíc se dohrával hokej našich se Slováky a tak jsem předpokládal, že z první skupiny bude nějaká část sedět u TV v hospůdce a pak k nám dorazí. To jsem ještě nevěděl, že do kempu z ní přijela jen 4 auta a celkem je nás tak jen 12. Kousek od nás ale měl Milan13 s rodinkou už roztopené ohniště tak jsme se operativně přesunuli k nim a rozbili tam základní tábor. Pak jsem se chvíli s blikačkou pokoušel zastavit zběsile křížem krážem projíždějící Yeti různých barev, ale nikdo nereagoval a přejet se nenechám. Takže se nás u ohně sešlo dohromady asi deset a marně jsme vyhlíželi kdy dorazí další. Pak k nám bohužel dorazila pouze zvěst o jakési roztopené udírně a že se prý od ní prostě vůbec ani náhodou odejít nemůže, no myslím si své a nebudu do toho rejpat. Pořešili jsme tak v užším uskupení naše radosti i starosti s Yetíkama a kolem půl druhé jsem ulil oheň a hajdy na kutě.

Sobotní ráno jsme využili k obhlídce kempu, k snídani u velmi dobře vybavených kiosků kde jsem se dozvěděl, že nás celý večer vyhlíželi kdy už jako přijedem a pak v rozumnou desátou proběhlo skupinové focení pod odborným vedením Jitepa na liduprázdné travnaté pláži a po vyřízení formalit na recepci následovala spanilá jízda do Dobřan přes Nové město nad Metují. V Novém městě mají náměstí krásné, točenou zmrzku výbornou a ještě nám k tomu z okna vyhrávala hudba, slunce svítilo, no lepší počasí jsme si nemohli přát zvlášť po těch chumelenicích ze začátku týdne. Po chvilce kochání jsme se vydali na trať AMK Dobřany.

V Dobřanech jsem jako zaváděčka trochu zakufroval při příjezdu, přejel jsem odbočku protože na autocross jsme tam jezdili přes trávu přímo do depa a tak při otáčení nastal první menší kix a to když CZMaario přehlédl díru v příkopu a dal Yetimu ochutnat trochu trávy. Na trati AMK Dobřany nás už očekávali pořadatelé a po menší instruktáži jsme si za symbolický poplatek mohli zkusit jak se Yeti popere s terénem, někteří se tratě zalekli, ale ti kteří mají rádi adrenalin se na trať vrhli opravdu s vervou a prášilo se a kamení létalo o 107. Následoval bohužel druhý kix když se nám Xalienxka trochu propadla tribunou a pohmoždila si nožku, doufám, že už to nebolí a modřiny zmizely. Když byli Yeťáci dostatečně uprášení tak jsme se z Dobřan vydali na druhý díl spanilé jízdy do Dobrušky, kde jsme měli domluvený pozdní oběd na náměstí v restauraci U Zelingerů, před nimi teda smekám až na zem, sympatický číšník nás přišel uvítat až ven a ještě v životě jsem neviděl tak klidnou a přesto úžasně rychlou obsluhu, vždyť jsme tam přišli po půl třetí a ve čtvrt na čtyři jsme byli všichni najedení !!! Jídlo bylo vynikající a myslím si, že to byla vydařená a důstojná tečka za naším veskrze vydařeným srazem.

Takže na závěr si myslím, že se to docela povedlo, snad příště bude větší účast a lepší organizace, děkuji všem kdo s organizací pomohli, děkuji všem kdo se zůčastnili třeba jen části naplánovaných aktivit a díky všem za milá slova a myslím trochu přehnanou chválu, když něco člověka baví tak to jde samo a zas tak složité zorganizovat to opravdu nebylo.

Ještě jednou díky všem kdo jste přijeli a už se těším na další akci, padlo tam pár návrhů tak uvidíme kdo se toho ujme.

Editováno: , autor: WalkerT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě a mou rodinu přidávám velice kladné hodnocení srazu, dokonce to předčilo mé očekávání. My jsme v kempu zůstali do neděle a pak pokračovali prohlídkou ZOO Dvůr Králové. Pravda je, že v sobotu večer nám bylo trochu smutno ze samoty - chyběla nám banda yetíků kolem. Příště tedy jsem určitě pro celovíkendový sraz.

Ještě jednou díky organizátorům bylo to super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Walkere,

přesně jsi vystihnul atmosféru velice podařené akce, je mi líto, že jsme se ženou po focení odjeli domů vysvobodit prarodiče od našich dětí a že jsme nezažili spanilou jízdu a cross s pozdním obědem. Byl to můj první sraz tohoto typu a musím uznat, že se sešli na jedné hromadě fajn lidi. Akce Artigasova udírna tady byla již vysvětlena, všechno se to semlelo strašně rychle a musím uznat, že díky Hekiho vypravěčským schopnostem, Artigasovým teplým specialitám (včetně ovoce...a domácích ředkviček :) ) a Tygříkovým zlepšovacím návrhům na vylepšení Yetíka jsem se od teplé udírny nemohl odpoutat. Příště se určitě všichni polepšíme a za sebe můžu říct, že se těším na další akci. Ještě jednou díky Tome!

Apropo, už jsi ochutnal domácí produkt - včelí medicínu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milane je škoda, že jsme to nenaplánovali na celý víkend, trochu jsem měl obavy z počasí i když jsem ho objednával a nevím kolik lidí by s celým víkendem souhlasilo, bylo by víc času si podebatit a líp se všichni poznat, taky jsem ti tam s rodinkou mohl nechat půl bedny dřeva vědět, že zůstáváš do neděle a nemusel sem ho vozit zpátky. Příští akci uděláme pátek-neděle.

Maty tvou včelí medicínu jsme ještě neochutnali, necháváme ji na nějakou zvláštní příležitost, vždyť je to tekuté zlato ;)

Editováno: , autor: WalkerT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I já jsem byl a stále jsem z celé akce nadšený.

Video z jízdy jsem si pouštěl snad 30x za sebou. Chtěl bych si to někdy zopakovat.

A jízda v Dobřanech nebyla to jediné, co jsem si ze srazu odnesl. Skvělá parta, zajímavá exkurze , vynikající atmosféra Spanilé jízdy.... Příjezd na Náměstí v Novém Městě nemohl vyjít lépe.

Toho nedorozumění se 2 základníma tábory v kempu bylo škoda, atmosféra u společného ohně by se tím zcela určitě pozvedla. Ale i tak to bylo super. Všechno špatné bývá k něčemu dobré. Na příští akci se zaměříme na vytyčení "základního tábora Yetíků" a zase zapomeneme na spoustu jiných důležitějších věcí. ;)

Taky mne trochu zamrzelo, že se tady na fóru ani jednou neobjevil žádný příspěvek nikoho z těch co se zúčastnili jen exkurze. I ty počítám do akce i přesto, že se nemohli jejího pokračování zúčastnit a nebo se zalekli počasí. Zajímalo by mne, jestli se na příští akci přidají, nebo jejich klubové nadšení ochablo.

-------------------------------------------------------------------

Tvorba DVD se blíží ke konci, po neděli bych Vám je chtěl rozeslat.

Napište mě do privátního messengera poštovní adresy, kam Vám je mám poslat. Moraváci, jak se tam scházíte? Mám vám to poslat na jednu adresu?

2 videoochutnávky z DVD najdete na YouTube:

Dobřany - trať : http://youtu.be/Z9o8hmnPWCg (v HD kvalitě http://youtu.be/Z9o8hmnPWCg?hd=1)

Dobřany - jízda: http://youtu.be/_0NWd8ksK6I (v HD kvalitě http://youtu.be/_0NWd8ksK6I?hd=1)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moraváci, jak se tam scházíte? Mám vám to poslat na jednu adresu?

Olomouc žije, navzájem komunikuje!

Bohužel mimo mě, kotelníka – pekelnika, který preferuje sledování hrdliček z lehátka na dvorku, další dva – Heki a Tygřík jsou na tom s volným časem trošku hůře, nicméně zrovna nyní se na víkend už něco rýsuje a hned také domluvíme to DVD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xalienxka vzkazuje, že se klidně propadne znovu, pokud to bude příště zase taková super akce. Naštěstí z toho byly jenom modřiny a nějaká ta odřenina.

Přiznáváme, že patříme k těm, kteří se u ohně neukázali. Byli jsme utahaní a po první třetině hokeje jsme to zařízli. Příště takovou chybu neuděláme ;) Ale příprava byla. Měli jsme sebou dřevo, špekáčky, slaninku, karton koly, karton vody...

Ale i tak jsme si odvezli kopu skvělých vzpomínek. Moc se nám líbila spanilá jízda. V sobotu jsme stihli před focením ještě návštěvu památky Hospital Kuks. Náš pes si to taky užíval (potvrdil zaštěkáním při děkovačce v restauraci). A to mi připomíná, že my děkujeme Walkerovým za hlídání pejska během naší exkurze.

Video ochutnávky, které Jitep postupně pouští, vypadají luxusně. Jsme zvědaví na konečný výsledek, nepochybujeme, že bude stát za to.

Těšíme se na další akci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že poučení z ubytování ze srazu je jedno: Příště se domluvme na zadání chatek v jedné sekci. ;) Přiznám se bez mučení, že v kempu jsem byl opravdu zmatený jako fčela (to je ftip Walkere, vím, jak se píše včela a vtip :p ), případně Goro před Tokiem. Pro slovenské přátele "Dajaky zmeteny.":smich: Příště se to vychytá a objeví se nové problémy. Ale to tak bývá. Walker ovšem projevil opravdu organizačního ducha a vyslovuji mu pochvalu před nastoupenou jednotkou. :palec2: P.S.: Vypadá to, že do moravské sekce přibude hnědý Yeti a barvy se vyrovnají. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kamarádi,

po přečtení několika předchozích příspěvků, jsem se rozhodl, že je třeba použít Saturninovi kanceláře uvádění příběhů na pravou míru :)

Byl jsem jedním z několika, kteří po exkurzi odjeli domů. Důvodem ale nebyl fakt, že jsem "zneužil" srazu proto, abych se podíval do Kvasin.

Měl jsem v plánu zůstat do večera v kempu a poté odjet později domů. Musel jsem být druhý den ráno v Liberci.

Exkurze se protáhla a tak jsem se rozhodl vyrazit na cestu, protože v kempu bych pobyl max. hodinu.

To, že jsem nereagoval dále na sraz na fóru, je prostě tím, že zřejmě nejsem klasický fórista :), ale používám jej jen pro sdělování a výměnu zkušeností,

snad kromě diskuze o Tulákovi, kde jsem nemohl zůstat stranou a snažil se Artigase trochu rozveselit :)

Musím říci, že JosefP má pravdu v tom, že kromě sekce "Ostatní" se nové příspěvky téměř neobjevují (s porovnáním předchozích měsíců).

Nemám vůbec nic, proti osobním diskuzím na libovolné téma, pozitivním věcem je třeba dávat prostor, ale já zde nenacházím přínosné informace.

Proto se do diskuzí mimo techniku téměř nezapojuji.

Naopak díky tomuto fóru mám dodatečně namontován HHC a chystám se na aktivaci palubního počítače.

Proč to vše píšu? Proto, abych vysvětlil, že na sraz jsem nejel jen kvůli Kvasinám, že na další sraz rád pojedu, protože si vážím lidí,

které nějaké nadšení pro cokoliv zvedne ze židle a jedou, jako někteří, přes půl republiky, aby se poznali s jinými lidmi stejnými zájmy.

Tomovi jsem před odjezdem z Kvasin osobně poděkoval.

V dnešní uspěchané době (sám jsem její obětí) vím, že najít si čas na zorganizování takové akce je obdivuhodné a musím říci, že jsem se s tím již dlouho nesetkal.

Proto Vám všem, nejen Tomovi patří můj dodatečný dík, že jste se rozhodli přijet a vytvořit skupinu stejně naladěných lidí.

Těším se na další setkání.

Tedy pokud ještě budu znovu Yetistou, protože v těchto dnech je ten můj na JIPce v umělém spánku a čeká na vhodného dárce pro transplantaci kompletního motoru. Protože Škodovka nemá dostatek náhradních srdcí, tak musím ještě čekat (viz. můj příspěvek v sekci "Koupě ojetého Yetiho").

Mějte se prima

Jz73

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mám takové nutkání někomu zavolat a někam vyrazit na společnou projížďku, protože mě kolem poledne projížděla před barákem takováhle nádhera.

post-64400-0-41127800-1305978020_thumb.j

Na takovémto srazu musí bejt atmosféra mezi účastníkama přímo fantastická.

Chlapi! Nevyrazíme zase někam vyvětrat ty naše mazlíčky? ;)

Už jsem našel co je to za akci:

http://www.vccpardubice.cz/cs/component/content/article/1-novinky/103-xxix-mezinarodni-veteran-rallye-pardubice-2152011.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mne trochu zamrzelo, že se tady na fóru ani jednou neobjevil žádný příspěvek nikoho z těch co se zúčastnili jen exkurze. I ty počítám do akce i přesto, že se nemohli jejího pokračování zúčastnit a nebo se zalekli počasí. Zajímalo by mne, jestli se na příští akci přidají, nebo jejich klubové nadšení ochablo.

Ja jsem jeden z tech, kteri se (spolu s manzelkou) zucastnili pouze patecni prohlidky zavodu v Kvasinach. Bohuzel mame malou dcerku a na sobotu jsme nemeli hlidani. Jsem moc rad, ze jsem se mohl zucastnit alespon te exkurze a timto dekuji vsem, kteri se podileli na organizaci. Dalsiho srazu se rad zucastnim. Holciccka uz bude vetsi, tak pojede s nami!

Zdravi Brona

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda že jsem tuhle diskuzi objevil až teď, nejspíš bych se taky přidal ke karavaně sněžných mužů. Doufám že se ještě nějaká podobná akcička letos zrodí....

Mimochodem, což takhle vytvořit formaci CZ sněžných mužů směr 3. ročník Yeti Treffen, pořádaný kolegy z yetiforum.de v offroad parku Böser Wolf v Německu? Datum 5.-7.8. Přidal by se někdo?

Editováno: , autor: Luke JD24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím ve spolek...parádní fotky z akce! Doufám, že letos bude taky sraz, chtěl bych se připojit! Byl jsem mezi Yeťáky přiřazen osudem :) Moje Octavia bohužel nerozchodila "ťukanec" s kamionem :( (viz galerie) ... já měl Štěstí, že jsem vylezl po svých, jen otřesen a mírně potlučen :kol-15: ... a tak jsem po velice krátkém výběru sáhl po yetym Yetim. 2.0 TDI 4x4 103kW Mato metal. Do konce týdne bych měl drandit okresní silnice B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel byla, teď už jen čekám na vyřízení s pojišťovnou a případné zájemce o odkup...pojišťovna odkoupí...ale za kolik?? naštěstí mám už 1 kupce...

ale to je to poslední...jsem rád že vůbec jsem...

Editováno: , autor: andreas85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Andreas ahoj, o cenu s pojistovny nemusíš nemusíš mít strach, já měl DN v květnu akorát s fábií celkově jsem dostal víc než v bazaru. Dělaji to tak, že ohodnotí auto nějakou cenou pak dají vrak na internetovou dražbu. Pojišťovna pak odečte cenu z dražby a tu ti pojišťovna proplatí. Zbytek ceny ti doplatí ten co si koupil tvůj vrak. Toť vše. Kdyby náhodou se stalo, že ti to kupce nezaplatil, tak i to ti pojišťovna doplatí a s kupcem si to vyřídí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj pojišťovna ty peníze garantuje. A hlavně neproděláš. Já dostal za 10 let starou fábii 74 tisíc. V bazaru mě za ní nabízely 40 tisíc, měl už jsem totiž Yetiho objednaného a řešil jsem problém jak fábii výhodně prodat. Jinak jsem měl ŠU vyřízenou do měsíce, auto toho co mě naboural měl Českou pojišťovnu.

Editováno: , autor: z.docekal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...