Přejít na obsah

Kolik mate spotrebu u 1.8 92kw?


King_tom

Doporučené příspěvky

Nevim o 1,8 se hodne povida ze je to zrout, kterej nejede. Ale mezi lidma se siri hodne polopravd ne-li nesmyslu.

Ja jsem s nim ale nikdy nejel, takze neposoudim. Asi na tom neco bude, kdyz tento motor pozdeji nahradili 2,0i.

turbo je vzdycky problem, neni to jen o repasi ale o tesnosti celeho systemu. Kazdej kdo nekdy videl motor 1,8T tak vi ze je tam i na pomery turbomotoru gulas vselijakejch hadicek a ventilu. A ze se to u tech aut sere mi muzete verit, O1 uz je za hranici sve planovane zivotnosti...

Plno servisu to odstranit neumi a znackove jen meni a meni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 11 měsíců později...

Dlouhodobá průměrná spotřeba 8,5l/100km. V létě trochu míň, v zimě trochu víc. Zajímavý poznatek cca za poslední tři měsíce je spotřeba tak o 1l/100km menší. Tankuji celou dobu u pumpy stejné značky. Možná je to blbost,ale jak se utnuly dodávky z ropovodu Družba, tak mi přijde že to míň žere.

Jezdí to jako když se tankuje v rakousku nebo v německu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak sa vraciam po skoro dvoj rocnej pauze k teme spotreba.Po dlhsom obdobi som sa rozhodol skontrolovat spotrebu na mojej 1,8 20V 92kw,AGN,rok vyroby 1998,najazdene 218 000km.Nadrz isla do prazdna,musel som doliat 5 litrov z bandasky,nakolko auto neslo nastartovat pre prazdnu nadrz a ktoru som mal pre tento ucel v kufri.Po doliati tych 5 litrov som vynuloval tachometer a isiel dotankovat do plna.Tankujem len Agip Supertech 95 a snazim sa pri tom istom stojane.Na moje prekvapenie som k tym 5 l dotankoval len 41 l,cize dokopy 46 l.Suvisi to nejak so vzduchovou rezervou?Na tu rezervu mi to vychadza dost vela,9 l,kedze vyrobca udava 55 l nadrz..Pistol som stlacal polovicnou silou a s pauzami aby nevznikali bubliny a aj som chvilu pockal aby sa hladina benzinu v nadrzi ustalila,ale viac ako tych 46 l som tam nenarval.Odhliadnuc od tohto faktu som po odjazdeni 100km isiel k tomu istemu stojanu,natankoval do plna a na moje mile prekvapenie stojan ukazoval 6,2 l na 100km.Z toho bolo odjazdenych 30% mimo mesta a 70% mesto.Len stale mi hlava nebere dotankovanych len 46 l do suchej nadrzi.

Editováno: , autor: ritch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

já jsem se dostal se svojí Octuli 1,8 20v slx 1998 na 5,0 nejnižší jinak jezdím kolem 6,7 málo kdy se vyšplhám na 8,5  hranici 10L jsem tam měl akorát jednou když jsem likvidoval starý zimáky na letišti :) jedno jsem stím jel do kopce 160 a pořád zrychlovala na konci byla spotřeba 6,7 l takže parádní autíčko :D 

Editováno: , autor: -MarTiN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

anoh, na 1,8 ( bez T ) mám namontován LPG a spotřeba průměrná 10,5 LPG a jsem s tím nadmíru spokojen, protože to auto se chová výborně na plyn, na benzín to jede slušně, ale veme si to 9l ( průměrně ), při zamíchání benzín+E85 20l+30l, živé auto, a bez problémů start i jízda, není tam turbo, ale fakt jede, záleží asi kolik má motor natočeno, ale můj 200000km a dobrý, spokojen, možná by se vyplatilo čipovat, ale jsou to výdaje ten LPG stál za to ho namontovat když vemu cenu benzínu tak jezdím za 5,5l na 100km, jako 1,9TDi!! SUPER!! Zdar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...