Přejít na obsah

Nefunkční mikrospínač v zámku dveří


Gooorila

Doporučené příspěvky

Ahoj

Nefunkční signalizace rozsvícených světel mě nedávno stála novou baterku, protože jsem hloupý a automaticky rozsvítím světla ihned po sednutí do auta. Na jejich vypnutí ale zapomínám. Hledal jsem problém a určil jej v nefunkčním mikrospínači ve dveřích řidiče (při otevření dveří se nerozsvítí kontrolka otevření. Při otevření jakýchkoli jiných však ano). Našel jsem i návod na jeho výměnu, ale pouštět se do něj nebudu, protože mám obě ruce levé. Dnes jsem ale zaregistroval, že když lehce přiotevřu dveře a jsou jakoby ještě zacvaknuté, tak mi kontrolka otevření dveří svítí. Když dveře otevřu více, tak zase zhasne.

Je má teorie, že kdyby byl mikrospínač v háji, tak mi kontrolka neproblikne vůbec, správná? Slavné ATU už mě pěkně natáhlo, takže mám strach zase někam auto dávat a pak se dozvím, že mi účtujou celý zámek a přitom se tam má jen něco utáhnout. Díky, G

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Omlouvám se za pozdní reakci. Normálně jsem to zazdil s tím, že je to na servis a nechodím mi upozornění na nové reakce.

Mikrospínač se z části vyřešil sám. Píšu z části, protože se nemohu spolehnout na 100%, ale ještě v zimě jsem pozoroval, že když dveře klikou zevnitř otevřu a ty jen odskočí (zámek je ještě drží, ale nejsou již zavřené), tak mikrospínač vždy funguje. Když ale dveře pootevřu více, zase se to pokazí. Dále jsem zjistil, že když se uvnitř vozu zamknu (dávám si na zadní sedadlo věci a nestojím o vykradení auta na křižovatce), tak při otevření dveří funguje mikrospínač vždy výborně.

Zimou by to být nemělo, nechal jsem v zimě auto rozmrznout u kolegy v garáži a dělalo to i pak. Nyní v létě zase občas nefunguje. Buď se mnou hraje nějakou hru, nebo snad nějaký zlomený kabel?

Chtěl jsem to nechat na jaro na nějaký větší upgrade (hned jsem chtěl i dodělat tempomat, případně i parkovací senzory), ale nějak mi přestali proplácet faktury, takže to pořád odkládám :o).

Každopádně zatím díky za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

 můžete mi prosím někdo poradit jestli se dá na OII MR2006 vyměnit mikrospínač zámku dveří u řidiče tímto postupem? http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavody/Mikrospinac-zamku.htm

Někde jsem četl že je to možné takto jen u OI, ale u OII je nutno odvrtat nýty držící krycí plech...

Předem díky za každou radu.

Editováno: , autor: zskal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

 můžete mi prosím někdo poradit jestli se dá na OII MR2006 vyměnit mikrospínač zámku dveří u řidiče tímto postupem? http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavody/Mikrospinac-zamku.htm

Někde jsem četl že je to možné takto jen u OI, ale u OII je nutno odvrtat nýty držící krycí plech...

Předem díky za každou radu.

Nazdar ide to podobne vymeniť na OII menil som to tiež na mojej OII 2005:Robota na pol dna ale ide to spraviť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, zlobí mi to opačně. Otevřu pravý zadní dveře, kontrolka dveří se rozsvítí...zabouchnu a svítí stále. Zhasne až když dam dveřma fakt hybu, ale jestli to bude takhle pokračovat asi mi za chvíli vylítne sklo  :kol-140:  Takže to bude taky mikrospínač ? Asi jo..že, co jinýho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Ahoj kluci,

 chtěl jsem se zeptat...taky jsem vyměnil mikrospínač. ten co je venku na červenýma modrým drátku. Už začala fungovat signalizace rozsvěcených světel a lampička. Ale i po otevření dveří se mi to zamkne??!!

Myslíte, že by to měl na starosti jiný mikrospínač uvnitř zámku? Jsou tam čtyři...řešil to tu někdo..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...