Přejít na obsah

Dodělání vyhřívání sedadel do Octavie II


Seiger86

Doporučené příspěvky

Zdarec, jde dodělat výhřev sedaček pokud máte jen manuální klima? Kupuju kožený vyhřívaný sedačky do modelu který nemá climatronic, tudíž ani žádný tlačítko výhřevu, zavedený kabely apod. Nemusím měnit komplet klima kuli jednomu tlačítku že ne :feve:, řekněte mi někdo že jen panel :help: . Popřípadě co je potřeba dokoupit, pokud to vůbec jde?

Praha a okolí mně zajímá i kdo to přímo po dohodě zvládne.

Díky

Editováno: , autor: giorgio.v75
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomu Vašovi jsem chtěl zaslat SZ, ale háže by to nějakou chybovou hlášku. Mně tento web připadá těžce složitý a uživateĺsky nepřátelský, můžeš ho, prosím, zkontaktovat?

Ps - a to jsem celkem počítačově zběhlý, ale toto jsem ještě neviděl :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kuk: To jsou ale zbytečný kecy..

Ps - s doporučeným uživatelem jsem už v kontaktu mailem, díky za pomoc.

Nicméně zvládá pouze elektroinstalaci, nikoliv "včalounění" dečky..moc se mi to nechce dělit na víc částí..je zde někdo, kdo to zvládne komplet?..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak holt musíš čekat jestli se ti někdo ozve anebo hledej dál, začalounit ty dečky není nic extra složitého, ale spíš časově náročného a otravného, proto se do toho nikomu moc extra nechce.

Spíš si sežeň komplet vyhřívané sedačky, a nechej si dodělat elektroinstalaci. Řekl bych, že sehnat samotné dečky nebude o moc levnější, možná spíš naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tohle jsem řešil kdysi u jedničkovýho supa a když jsem slyšel, co je stim za sraní, celé výhřevy jsem si rozmyslel. proto když jsem kupoval ted auto, výhřevy jsem si tam rovnou dal, těch pár korun se ztratí. Možná bylo lepší nekupovat ojeté auto v sociálním vybavení, ale koupit něco, kde už ten výhřev byl hotovej. Člověk si to musí promyslet, co vyžaduje od auta, aby tam měl. Všechyn tyhle dodělávky stojej za prd, pač je s tim spousta sraní a nakonec se musí vyměňovat spousta dalších věcí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže jen uzavřu ten můj první příspěvek a možná i téma.... Sedačky hřejí a já peču krocana.... :kol-47:..využil jsem službu Váši (Cardiagnostic), který mi dodělal kabeláž, zapojení a zprovoznění a super. Kabel je originál, vedl ho přesně, jak z fabriky, takže spokojenost. Pokud se někdo rád hrabe v autě, tak ta dodělávka asi bude pro něho hračka, ale já jsem se nechtěl učit na svém autě. Mohu jen doporučit... :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepa007: nic ve zlým, ale v případě OII srovnávat dečky z toho odkazu s originálně provedenými, nasvazkovanými a do auta plně integrovanými výhřevy, které udělá Vaša, nebo jiní borci tady z fóra, je troch mimo mísu.

Hřeje to na zadku možná stejně, ale to už si skoro můžeš koupit na tržnici dečku za 200 do zásuvky zapalovače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mohu jen potvrdit, že nějaké dečky, které se pokládají na sedadla, jsou úplně mimo mísu. Nejen, že to je nebezpečné, ale i málo odolné na sezení. Tyto "vkládané" dečky vydrží tak maximálně rok používáni... :kol-44: ....po každém výstupu z auta jsou mimo vymezený prostor sedadla, auto vypadá jak ze středověku a řidič tam sedí se svazkem kabelů na vajcach jak v Temelínu...no nic pro mně! :kol-46:

Jinak jsem taky plánoval montáž deček do sedadel, ale když jsem si udělal finanční bilanci, kolik by to stálo a k tomu jsem připočetl ten čas strávený montáží deček do sedadel, tak jsem raději hledal na netu někoho, kdo prodává sedadla s výhřevem....podařilo se mi někoho najít, takže pak už jen zbývalo prohození sedadel v autě. Staré sedačky jsem prodal, takže ta výměně mě stála cca 1400,-Kč.

Natáhnout kabeláž jsem si raději nechal odborníkem z Prostějova, protože kdybych to tam dával já, tak to dělám ještě teď.. :kol-33:

Prohodit panel Climatronicu umí každá lama, takže to je easy....nový stál 1000,-Kč, starý jsem prodal za 750,-Kč

Jako kdo nemá výhřev sedadel....no nezávidím jim zimní období..je to základní věc.. :kol-31:

No teď jsem se rozhodl jít do xenonů...takže to bude asi taky velmi zajímavé....ale to je na jiné téma..

Mějte pěkné předvánoční dny...

Space

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdar hoši,

mám vyhřejvané sedadla, nový panek climatroniku. Chci dodělat kompletně výhřev předních sedadel ale nevím kam je zapojený konektor vedoucí od sedadel? Nemáte někdo chéma zapojení nebo nějakou radu? Dále co jsem vyčetl je potřeba ještě nějaké relé v pojistkách? a nakodovat do v jednotce že?

díky za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, mám origo vyhřívané kožené sedačky O2 FL 2009 L&K. Při zkoumání Bluetooth jednotky jsem pod sedadlem spolujezdce našel na kabelu volně visící jednotku s označením 1Z0 959 772. Našel jsem, že je to řídící jednotka vyhřívání sedaček.

Prosím o info případně foto jak a kde přesně má být tato jednotka uchycena.

děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pepa007: nic ve zlým, ale v případě OII srovnávat dečky z toho odkazu s originálně provedenými, nasvazkovanými a do auta plně integrovanými výhřevy, které udělá Vaša, nebo jiní borci tady z fóra, je troch mimo mísu.

Hřeje to na zadku možná stejně, ale to už si skoro můžeš koupit na tržnici dečku za 200 do zásuvky zapalovače.

No to jsi možná dost dobře nepochopil co je mimo mísu. Ve své Octavii mám dodělávaný originál. Dělal jsem sám. začalouněné dečky do sedáků, origo kabeláž.

Do služební Fabie II jsem dal ty z toho odkazu http://www.htcarsystem.cz/nase_vyrobky/vyhrivani_sedadel

Začalounil jsem přímo do sedaček, Dodělal kabeláž. zapojeno na origo pojistku v pojistkové skříňce. Nemůžu k tomu říct nic negativního. I vypínače jsem k tomu dostal origo jako jsou ve Fabii II (hranaté) Výhřevy fungují velmi dobře. A cena velmi slušná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pepa007: nemusíš se hned čílit, nepsal jsi nic o tom, jak to máš ve své Octě, jen jsi dal odkaz. Beru, že to je lepší než dečky z tržnice do zásuvky zapalovače, ale jinak myslím, že OII už si zaslouží originuál provedení, včetně ovládání na climatroniku, atd. atd.

Je to každého boj :D

stepanzeleny:

předface můžeš dle přiloženého, facelift nevím jestli je stejné

Sedacky vyhrev montaz.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám origo vyhřívané kožené sedačky O2 FL 2009 L&K. Při zkoumání Bluetooth jednotky jsem pod sedadlem spolujezdce našel na kabelu volně visící jednotku s označením 1Z0 959 772. Našel jsem, že je to řídící jednotka vyhřívání sedaček.

Prosím o info případně foto jak a kde přesně má být tato jednotka uchycena.

děkuji za rady

Jednotka je uchycena pod sedadlem spolujezdce. Ma na sobě čtyřhraný výlisek, který nacvakneč do spodku sedačky a pootočíš. Je to na starně u řadičky hned zepředu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...