Přejít na obsah

Dodělání vyhřívání sedadel do Octavie II


Seiger86

Doporučené příspěvky

Informace o číslech pinů uvádím bez záruky, číslo konektoru je na 100%. Takže mělo by to být takto:

Konektor 7L0 972 762 by měl stát cca 67Kč

Budeš potřebovat 4ks kontakt se zajištěním 2,8mm 000 979 022, sada 5ks by měla stát 87Kč

Budeš potřebovat 5ks kontakt se zajištěním 4,8mm 000 979 136, sada 5ks by měla stát 87Kč

Oba konektory i s kontakty bys měl pořídit za cca 308 Kč, což je lepší než jakýsi "hotový" kabel který se stejně musí upravovat za 1600 (některé dráty tam chybí a některé jsou navíc...) ;)

Climatronic, pokud má potenciometry pro ovládání výhřevů by měl s regulátorem fungovat vždy. Ovládání vyhřívání sedaček nemá s se zbytkem Climatronicu žádnou souvislost. Tam se připojují jen ty dva potenciometry (10kOhm). Je to obyčejný analogový regulátor se vstupem pro blokování. To je ten tuším bílý drát co vede do BSG. Takže to co máš obrázku by mělo být OK. O principu funkce regulátoru k výhřevům jsem tady psal už dříve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kabeláž, co dotyčný prodává je přesně ta, co se dává z výroby, takže je v ní vše, co má být.

Jinak ovladač climatronicu se liší, musí se sehnat podle MR auta, základně do MR07 a pro MR08 (je tam rozdílny systém ovládání klapek) ale i tak pokud se sežene jiný. dá se přehrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně zmíněná kabeláž není "ta co se tam dává originál" alespoň ne do OII. Já jsem totiž tu zmíněnou kabeláž koupil a upravovat se musí. Konkrétně tam třeba zcela chybí bílý vodič do BSG, za to je tam několik vodičů navíc na pozicích, které se vůbec nepoužívají, některé jsou příliš dlouhé atd.... Ale po úpravách se bez problémů použít dá, to zase jo. A víc už se okolo toho hádat nebudu... :)

Jinak čísla pinů které jsem uvedl ve své předchozí zprávě nejsou samotné piny ale krátké kablíky s pinem na obou koncích, takže samotné piny lze sehnat ještě výrazně levněji. Jak jsem napsal i tak s těmi čísly si nejsem 100% jistý Někde tady na fóru existuje vlákno, kde se čísla pinů řeší. Takže kdo chce ať hledá. Také jsem teď hledal piny pojistkám do BSG a do Climatronicu, protože ty svoje sedačky mám zatím zapojené provizorně. Nechtěl jsem oddělávat plasty když mrzne. Takže provizorní kabeláž vypadá jako by mě tam někdo nainstaloval nástražnou plombu lol .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když si to shrneme tak:

od TamasM: Informace o číslech pinů uvádím bez záruky, číslo konektoru je na 100%. Takže mělo by to být takto:

Konektor 7L0 972 762 by měl stát cca 67Kč

4ks kontaktů se zajištěním 2,8mm 000 979 022, sada 5ks by měla stát 87Kč

5ks kontaktů se zajištěním 4,8mm 000 979 136, sada 5ks by měla stát 87Kč

2 ks do climatroniku/climatiku jsou piny číslo 000 979 009 E - v balení 5 ks žlutých vodičů dlouhé cca 20 cm a konektor je na každé straně toho vodiče a to znamená, že pinů je v balení 10 ks a stojí to asi 60 Kč

teď už jen ten do BSG a do pojistkové skříňky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem dnes koupil kontakty, potřebné do palubky při dodělávání výhřevu.

Konkrétně pro pojistky SC37 a SC46 (větší a menší ISO kontakty), dále pro tři vodiče k potenciometům do Climatronicu a kontakt do BSG. Číslo samostatného kontaktu do BSG jsem nikde nenašel, ani mně ho nikdo neporadil, takže mám drahý žlutý kablík se dvěma koncovkami.

Akorát je problém, že samostatné kontakty se objednávají po 10ks, z čehož můžou mít někteří prodejci ohromnou radost, když po nich chcete jen 1ks ;) Jinak viz foto účtenky.

Edit:

Pozor !!! Kontakt N__90358501 neodpovídá požadovanamu originálu, proto tento typ nedoporučuji, ostatní kontakty jsou OK.

post-22177-12687367670404_thumb.jpg

Editováno: , autor: TomasM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nainstaloval jsem konečně kabeláž na výhřevy a ouha. Piny koupené do ř.j. Climatronicu N__90358501 nejsou totéž co piny se žlutým servisním kablíkem 000 979 009. Typ N__9... je menší a v konektoru je pak "volný", takže na to ostatní upozorňuji. Někde na Inetu jsem našel, že tento samotný kontakt by měl být levnější náhradou, žlutého servisního kablíku. Doporučuji pustit raději pár Kč navíc a koupit 000 979 009.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Výhřevy dodělány, ale vyskytl se další problém. Po výměně ovládacího panelu Climatronic mi začala zlobit klimatizace, nešla vnitřní cirkulace a celkově se to chová dost zmateně.

Původní Ř. jednotka Climatronicu (OII předface) bez výhřevů z 04/2004 měla označení 1Z0907044D, nová (taky předface) s ovládáním výhřenů z 01/2007 měla označení 1Z0907044S. Je možné , že jsem přes inzerát koupil už vadnou. Ale taky už tady někdo psal, že bude třeba přehrát v ŘJ Firmware. Určitě vím, že elektronika Climatronicu nemá žádnou vazbu s ovládáním výhřevů. Jsou tam jen reostaty s rezistorem v sérii. Takže problém jsem vyřešil doplněním původní ŘJ o chybějící součástky tj. 2x reostat na ovládání výhřevů, 2x zelená LED pro podsvit, 4x rezistor. Prostě jsem ty součástky prohodil a vypadá to, že klima bude opět fungovat OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

Potřebuji poradit s vyhříváním sedaček. Nikde jsem to tady nenašel. U řidiče mi nefunguje vyhřívání a nevím čím to je. Chtěl jsem proměřit dráty jestli nejsou přerušené, ale nevím jaké jsou na vyhřívání a popřípadě kde bych našel spínací relé a nebo jestli bude muset vyměnit topíci vložku. Prosím jestli by mi někdo neporadil, popřípadě nenafotil o jaké dráty se jedná nebo nepopsal o jaké barvy drátů se jedná. Mám OII 2,0 TDI. Díky moc za rady a postřehy s tímto problémem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdar všem, koupil jsem si Octávii II a protože je v sociálním provedení, tak by mně zajímalo, jak se dá dodělat výhřev předních sedadel. Návod na rozdělání předních sedaček a vložení topných deček jsme našel, stejně tak i kde se dají koupit dečky: http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=259 , včetně kabeláže a ovladacího panelu Climatronicu s ovládači na výhřev, ale co mi není jasné, jak se zapojují kabely, do které pojístky, panel Climatronicu se určitě musí doprogramovat na VAGU(asi), apod. Dále nemám celkem dobrá pocit z toho, že je na trhu asi 5 panelů Climatronicu a já mám obavy z toho, že se netrefím do toho pravého, co potřebuji. Prostě spousta otázek a nikde jsem nenašel nějaký návod. Pokud někdo má alespoň rámcovou představu o té výměně, tak mi prosím napište.... díky. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar všem, koupil jsem si Octávii II a protože je v sociálním provedení, tak by mně zajímalo, jak se dá dodělat výhřev předních sedadel. Návod na rozdělání předních sedaček a vložení topných deček jsme našel, stejně tak i kde se dají koupit dečky: http://www.skoda-parts.cz/predmet.aspx?polozkaID=259 , včetně kabeláže a ovladacího panelu Climatronicu s ovládači na výhřev, ale co mi není jasné, jak se zapojují kabely, do které pojístky, panel Climatronicu se určitě musí doprogramovat na VAGU(asi), apod. Dále nemám celkem dobrá pocit z toho, že je na trhu asi 5 panelů Climatronicu a já mám obavy z toho, že se netrefím do toho pravého, co potřebuji. Prostě spousta otázek a nikde jsem nenašel nějaký návod. Pokud někdo má alespoň rámcovou představu o té výměně, tak mi prosím napište.... díky. :help:

Není na tom nic,jestli máš zájem pošli SZ a pošlu ti schéma

Editováno: , autor: xklikas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mne sa stalo to čo TomasM-ovi a čo napísal aj rolbař - po výmene Klimatronicu 1Z0 907 044 H bez výhrevu (dátum výroby 02.08.2006) za 1Z0 907 044 AC (dátum výroby 17.01.2008) už aj s výhrevom mi klimatizácia robila strašné veci , nič nefungovalo ako malo. Nepomohlo základné nastavenie, proste ovládanie klapiek bolo úplne na nič. Vyriešil som to presne ako napísal TomasM - prespájkoval som 2 potenciometre, 2 LEDky a 3 rezistory (2 na napájanie potemciometrov a 1 na podsvietenie tých dvoch LED zapojených do série) z novej RJ do starej a všetko je v poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar chlapi, chtěl bych si taky dodělat výhřevy předních sedaček v autě, tak to tady skenuji, ale asi jsem lopata, protože bych potřeboval kapku pomoct. Situace je následující: Mám OII, r.v. 2007, panel Climatronic bez výhřevů jsem už vyměnil za Climatronic s výhřevy(Ferda mi pomohl vyřešit záhadu 5-6 serv), dále už mám i sedadla s výhřevy a to poslední, co mi chybí je kabeláž a zapojení. A tady bych potřeboval kapku pomoct. Nechci kupovat kabeláž za miliony, tak jsem se koukal na příspěvky TomášeM a myslím, že krásně popsal seznam všech potřebných konektorů: Cituji TomášeM:“Konektor 7L0 972 762 by měl stát cca 67Kč, 4ks kontaktů se zajištěním 2,8mm 000 979 022, sada 5ks by měla stát 87Kč, 5ks kontaktů se zajištěním 4,8mm 000 979 136, sada 5ks by měla stát 87Kč, 2 ks do climatroniku/climatiku jsou piny číslo 000 979 009 E - v balení 5 ks žlutých vodičů dlouhé cca 20 cm a konektor je na každé straně toho vodiče a to znamená, že pinů je v balení 10 ks a stojí to asi 60 Kč“

1. Ale co mi tady chybí je, jak dlouhé mají být dráty mezi jednotlivými konektory – jaké mají být barvy, průřez. Schéma zapojení mi už někdo poslal a jak jsem to tady pročítal, tak i to sedělo s tím, co je v schématu uváděno, ale protože jsem jen teoretik, tak třeba nevím kde je jednotka BSG (tipuji, že bude kousek od pojistkové)Vedení kabelů je jednoznačně v prahu dveří.

2. Po namontování se musí něco nakodovat ve VASu, Vagu?

Díky za pomoc... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar chlapi, chtěl bych si taky dodělat výhřevy předních sedaček v autě, tak to tady skenuji, ale asi jsem lopata, protože bych potřeboval kapku pomoct. Situace je následující: Mám OII, r.v. 2007, panel Climatronic bez výhřevů jsem už vyměnil za Climatronic s výhřevy(Ferda mi pomohl vyřešit záhadu 5-6 serv), dále už mám i sedadla s výhřevy a to poslední, co mi chybí je kabeláž a zapojení. A tady bych potřeboval kapku pomoct. Nechci kupovat kabeláž za miliony, tak jsem se koukal na příspěvky TomášeM a myslím, že krásně popsal seznam všech potřebných konektorů: Cituji TomášeM:“Konektor 7L0 972 762 by měl stát cca 67Kč, 4ks kontaktů se zajištěním 2,8mm 000 979 022, sada 5ks by měla stát 87Kč, 5ks kontaktů se zajištěním 4,8mm 000 979 136, sada 5ks by měla stát 87Kč, 2 ks do climatroniku/climatiku jsou piny číslo 000 979 009 E - v balení 5 ks žlutých vodičů dlouhé cca 20 cm a konektor je na každé straně toho vodiče a to znamená, že pinů je v balení 10 ks a stojí to asi 60 Kč“

1. Ale co mi tady chybí je, jak dlouhé mají být dráty mezi jednotlivými konektory – jaké mají být barvy, průřez. Schéma zapojení mi už někdo poslal a jak jsem to tady pročítal, tak i to sedělo s tím, co je v schématu uváděno, ale protože jsem jen teoretik, tak třeba nevím kde je jednotka BSG (tipuji, že bude kousek od pojistkové)Vedení kabelů je jednoznačně v prahu dveří.

2. Po namontování se musí něco nakodovat ve VASu, Vagu?

Díky za pomoc... :palec2:

jednotka BSG/centralna elektrika je taka velka cierna krabica , ktoru najdes ked das dole kryt nad pedalmi, su v nej zapichnute relatka, ked zapojis vyhrev musis to nakodovat prave v tej RJ BSG /09 cetralna elektrika/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...