Přejít na obsah

Vlhkost ve světlometech (zamlžení, voda)


OctII

Doporučené příspěvky

Zdravím, může mi prosím někdo poradit, jak se zbavit zamlžení uvnitř světlometu?

Měl jsem přední světla doma nějakou dobu, pak jsem je dal na auto a jedno světlo se zevnitř orosilo . Říkal jsem si, že v tomhle počasí se to jen tak nevysuší, protože zapnutý světlo to trochu odstraní, ale po stranách to zůstane a ráno je to zas všude a žádnou delší cestu, kdy by se to pořádně vyhřálo, nemám v plánu, takže jsem to vzal na noc domů, aby to vyschlo. Řádně jsem ty kryty (ten plastovej kvádřík a gumovou krytku za dálkovkou) vzádu připevnil, ale po nějakým dnu to tu je opět. V návodu píšou, že hlavní vliv na to zamlžení má větší rozdíl teplot venku a uvnitř světlometu a že na životnost světla to nemá vliv, ale stejně se mi to moc nelíbí a nechtěl bych s tím jezdit celou zimu.

Neví někdo, co by se dalo ještě udělat? Že by to někde těsnilo málo nebo naopak je to až moc utěsněný? Může být někde nějaká vada? Tomu se mi nechce moc věřit, když i mnohem starším autům se nic nemlží. Z fyziky si toho už moc nepamatuju :D, takže budu rád za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím teda jestli ses s těma lampama někde nekoupal, že tam je voda, ale pokud to už jednou vyschlo a objeví se to znovu, tak to vypadá na výrobní vadu, která se celkem často vyskytovala a lampy se měnily na záruku. Už jsem o tom ale delší dobu neslyšel. Tak pokud to v záruce je, nech si to vyměnit. V opačným případě máš asi smůlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem už psal, tehdy se mi to mlžilo. Když jsem přijel do servisu, tak hned odpověděli, že tam nejsou zátky.

Ty zátky jsou takové plastové špuntíky s hlavičkou (šedé). Stojí pár korun, tak jsem to tehdy neřešil ( v rámci záruky)a fakt nevím kolik přesně stojí.

Od té doby byl klid s mlžením. Teď mám nová xena, kanálky tam jsou také, ale zatím se to nemlží.

Zítra ráno odjíždím (do čtvrtka) do Turína služebně, tak až se vrátím tak to zjistím.

Teď jsem trochu uklidil v auti, aby se lépe jelo. Hold jedu sám, žena má službu, tak to bude jízda ....... .

Chtěl jsem ještě umýt z venku, neboť je to jak prasátko a když koukám z okna tak asi někde po cestě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem s tím byl v servise a prý jsou dva typy těch světel a ty moje prý zrovna nemají ty odvzdušňovací kolínka, takže ty zátky by nepomohly. Bude muset jít asi do opravy :(

Tak tam vrtni nejakej otvůrek zezadu a kolínko,jestli tam opravdu není,ty světla musí dýchat a pak ještě můžeš sehnat ten sáček s granulema,co pohlcuje vlhkost,mám to origo strčený v Angel Eyes...a myslím že to je chytrý -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stralis: vzadu kolínka jsou, ale na těch bocích říkal servisman, že ne... že není kam dát ty zátky.

Ono ale bude problém si myslím v zatěsňovací hmotě, protože jsem vzal světlomet domů a jsou tam vidět jasný nedostatky a díry... když jsem světlo naklonil, tak to z toho začalo kapat. Takže to asi někam hodím dookola zatěsnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stralis: vzadu kolínka jsou, ale na těch bocích říkal servisman, že ne... že není kam dát ty zátky.

Ono ale bude problém si myslím v zatěsňovací hmotě, protože jsem vzal světlomet domů a jsou tam vidět jasný nedostatky a díry... když jsem světlo naklonil, tak to z toho začalo kapat. Takže to asi někam hodím dookola zatěsnit.

Tal mmnt,jestli do nich přímo teče,tak to je jiná,to ale jde opravit. Vyndat,odmastit přelepit izolačkou,nanýst silikon a je to. Pokud do nich neteče a mlží se,je to v tomhle počasí celkem normálka,tak dát ten sáček a zajistit odvětrání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Dnes, kdyz jsem prijizdel ke garazi a sel otevrit vrata, jsem si vsiml zamlzenych rohu obou prednich svetel. Nebyla to klasicka zatekla voda. Ani nemela byt odkud. Dnes neprselo ani jsem auto neumyval ci tak neco. Chtel jsem se zeptat, jestli je to normalni ze takhle kondenzuje para ve svetlech. U stare Octavky jsem si toho nikdy nevsiml. Jak se pri stani vic zahrivaly svetla tak to pomalu ustupovalo. Prikladam narychlo focene fotky mobilem.

post-20966-1225921807_thumb.jpgpost-20966-1225921823_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Octavia (nová najeto 300km) a už když jsem odjel ze salonu (+20° a venku -15° dojel do garáže po 70kilometrech ) koukam a mam zamlžené světla přesně dole jako kolega co tu psal prvni dotaz.

Pokazde to v garazi vyschne po par hodinach, ale jakmile vyjedu ven (tak se to zase takto zamlzi)

Vzal jsem i fen a foukal pres diru dalkove (poloteplym vzduchem) a nepomohlo.

Mám počkat až na leto (kdy bude etra horko a možná se to vše odpaří?

Nebo to mám nafotit a reklamovat (auto je stare 8dní) a kde jsem to koupil je 70kilometru od domova.

Bude problem to reklamovat třeba až za rok? že se na to budou divat už jinak a reklamace bude horsi?

Moc diky za odpoved (trosku me to sere ) nove auto a kazdodenní mlzeni urcite parabole ci to mu plastu neprospeje a myslim ze to pak bude zevnitr "mit povlak"

:help:

Editováno: , autor: Res5ekt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Vlhkost ve světlometech (zamlžení, voda)

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...