Přejít na obsah

Dlohodobý test 1.2 TSI 77 kW


Pawouk

Doporučené příspěvky

no já jsem zatím ve stavu že mám najeto skoro 13tisíc a z turba vytéká olej už jsem to někde popisoval - čekám až se vyjádří ŠA k danému problému. Auto jsem šetřil žádné vytáčení nad 4tisic ot. a stejně tohle :aggressive:

EDIT: takže dnes telefonát ze servisu, kde jsem byl informovát o skutečnosti výmeny turba a přistavení vozidla :) takže se přidávám do klubu výměněných turb na TSI :kuk:

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po přečtení testu Seat 1,2 77kW konstatuji toto:

1) vozidla určená pro testy televizím a časopisům NEJSOU do detailu stejná, jako ta, která si koupíme v krámu. Testové vozidlo dostane před zkompletováním spolu s rodným listem v montovně přilepený papír na haubnu s nápisem TISK. Na dotaz proč po montážním pásu jede Fábie s tímto nápisem se vám dostane odpověď, že to je redakční auto. Jak se liší od běžného vám neodpoví. Tak proč tam je ten papír????

2) ¨pokud jsem správně četl, uvedená redakce neuvádí, jaký benzín při testu použila. Spolu s autem dostane redakce i CCS kartu a pokyn, jaký bezin brát. Toto defacto online kontrolováno výrobcem el. knihou jízd. Pokud byl tedy na brzdu použitý 95BA tak klobouk dolů. Hypoteticky mohli použít 102 WRC obohacený směsí pro letecké modely. Pak by naměřený výkon byl ještě větší.

3) nepíše se, zda naměřené veličiny jsou včetně toleranční odchylky. jak známo, tak každý certifikovaný měřící přístroj musí být olepen nálepkou metrologického úřadu s uvedeným neměřitelné odchylky. V tomto případě předpokládám +- 1KW a 1 Nm.

4) výkon této 1,2 se tak dostává na dostřel regulérní 1,4 TSI

Ve světle tohoto zjištění tedy každý čtenář si musí položit otázku, zda firmy, které nabízejí čipnutí této jednadvojky na 90kW nepodvádějí. Ve skutečnosti zvýší pouze krouťák, ale jen o pár kilo. Výkon tedy načipováním ještě zmenší.

Pro zvýšení výkonu se tedy po přečtení toho článku hodí asi jen motor 63kW. A potažmo všechny nižší výkonnostní varianty motorů TSI.

Co se týče řetězu, tak doporučuju si osobně na něj šáhnout, prohlídnout kudy vede a zkusit jeho tuhost napnutí. Můj názor je ten, žek tomu, aby se řetěz po tak málo kilometrech uvolnil tak, aby přeskakoval, musel by se prodloužit laickým odhadem o 2cm. To by ale jeho čepy i oka musely být z tahokovu. Navíc si myslím ( pouze myslím) že tento žetěz je vyroben z téhož materiálu jako do 1,4TSI RS, a tedy musí být připraven odolat mnohem většímu zatížení a únavě materiálu.

a ještě jedno, i když OT - Vy, kteří od 47KT máte v autech mechanickou klimačku a ne klimatika, buďte rádi. Tahle auta totiž konečně topí! Osobně jsem si to vyzkoušel a s klimatikem z mého auta bych nejradši šlehnul o zeď.

prosím sdělte vaše názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) ano, ve škodovce, když je auto vyráběno pro pro tisk apd., tak na něj zavěsí ceduli PRESS, jediný rozdíl je pouze v důslednější kontrole (včetně kontrol mimo pás, aby si neuřízly ostudu), a toto označení začíná již ve svařovně, když se na skelet dávají panelové díly.

2) ten výkonový test je divný, jak se dostali za omezovač otáček ???

krouták je OK, a pokud je výkon při max. kroutáku i max. otáčkách (5000) OK, tak nevidím nic divného.

výkon[kW] = otáčky[1/min] x krouták[Nm] x (2 x pi/(60 x 1000))

výkon[kW] = otáčky[1/min] x krouták[Nm] x (pi/30000)

91kW x (5000 / 6120) = 74.34 kW

Ten SM to měří na válcích a vždy to s nesmyslně vysokými otáčkami (žeby zapoměli přepočítat průměr zimních gum ?)

3) bez uvedení přesnosti čili chyby měření to je o ničem

Editováno: , autor: DEFIANT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo čte SM pravidelně,tak jistě postřehnul,že na brzdu občas šoupnu nějaký ten výtvor z produkce Škody (VW) a pokaždé je výkon motoru o několik kW vyšší než udává výrobce. Jak to přesně SM měří,to ví asi jenom páni redaktoři. Pokud si pamatuji,tak se tam nepsalo na jaký benzín jezdí testovaný vůz. Na stránkách Seatu se píše jako palivo Natural...

Ten postřeh o lepším topení u vozů s mechanickou klimou je zajímavý,já jezdím s climaticem a to je na krátké vzdálenosti bída.

DEFIANT,mýlíš se,1.4 TSI má samozřejmě rozvodový řetěz,stejně jako 1.2 TSI,a ne řemen. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukam, že asi nikdo neví kde se rozvodvý řetěz pro Tu Sračkoidní Imitaci vyrábí a ani neví jaké potíže má výrobce s kvalitou dodávaného materiálu(samozřejmě kvůli úsporám pokud možno ten nejlevnější) a s kvalitou výroby vůbec.horko těžko vyvinul nástroj na ražení spojovacích destiček a nástroj na ražení hlavních destiček musel kupovat ze švýcarských prdelí aniž by měl možnost si ho jakkoliv vyzkoušet.k tomu je třeba připočíst problémy s kalením, montáží a když se to naroubuje na konstrukčně naprosto nesmyslný motor tak problémy jsou na světě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majbo, je hezké, že mechanická klima topí více, než Climatic, ale co chlazení? Climatic má aspoň čidlo v interiéru a člověk nemusí pořád točit kolečkem, že mu je zima a pak zase ne.

U mechanické (pokud se nepletu) už není žádné čidlo v interiéru a je to co se týká konfortu krok zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak potvrzuji drnčení z prostoru spolujezdce na volnoběh při stání :feve: dále v motoru mi to jakoby drnčí víc než předtím asi , už to neni takové tichoučko ? má někdo zkušenost ?

Lukyssek: už si to nějak řešil odkud by to mohlo být ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukam, že asi nikdo neví kde se rozvodvý řetěz pro Tu Sračkoidní Imitaci vyrábí a ani neví jaké potíže má výrobce s kvalitou dodávaného materiálu(samozřejmě kvůli úsporám pokud možno ten nejlevnější) a s kvalitou výroby vůbec.horko těžko vyvinul nástroj na ražení spojovacích destiček a nástroj na ražení hlavních destiček musel kupovat ze švýcarských prdelí aniž by měl možnost si ho jakkoliv vyzkoušet.k tomu je třeba připočíst problémy s kalením, montáží a když se to naroubuje na konstrukčně naprosto nesmyslný motor tak problémy jsou na světě.

Tak se nestyď a pochlub se - jinak si dovolím nesouhlasit s nesmyslností takové kombinace - naopak, myšlenka kombinace mechanicky poháněného dmychadla a běžného turba má význam - hlavně ve vyrovnání charky krouťáku, kdy motor díky mechanickému dmychadlu nemá turbodíru a zabírá "odspodu". Bohužel, konkurenční boj a hlad po novém zisku dohnal koncern k nasazení agregátu do výroby ještě před úplným dokončením životnostních testů - takříkajíc nedonošeného. To, co se provádí jako náhrada za skutečné životnostní testy (zrychlené testy a počítačově modelované procesy) nemůže nikdy plně nahradit skutečné ověření v provozu, s minimální péčí od majitele a za podmínek běžného provozu - navíc při hromadné montáži nikdy nelze uhlídat tak přesné dodržení tolerancí, jako se to dá v prototypové dílně. Prostě z produkční linky sjíždějí motory, které nikdy nemůžou být 100%ně shodné jak mezi sebou, tak i s ověřovacími kusy, vyrobenými za několikanásobné kontroly. Důsledek nedostatečně ověřených technologií máme před sebou. Je to sice bomba, že z "dvanáctistovky" se dá vyždímat "civilní výkon" 100 kobyl a krouťák jako z dieselu, ale co se skutečné životnosti takového agregátu z hromadné výroby týče, je to velká neznámá... Je to ještě horší, než "hokus pokus zákazníku testuj" s šestnáctistovkou zkrácenou na trojhrnkovou dvanáctistovku - tam se aspoň vycházelo z už prověřené starší konstrukce, kdežto koncepce nasazená u 1,2TSI je "nová cesta". Za sebe říkám - v té podobě, v jaké je na trhu dnes, bych si 1,2TSI nikdy nekoupil - nejsem ochoten ještě platit nemalou sumu oběživa za to, že budu dělat pokusného králíka fabrice, která hamižně odmítá investovat dostatek peněz na ověřovací testy nových konstrukcí a spoléhá na to, že případné chyby vychytá v sériové výrobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak potvrzuji drnčení z prostoru spolujezdce na volnoběh při stání :feve: dále v motoru mi to jakoby drnčí víc než předtím asi , už to neni takové tichoučko ? má někdo zkušenost ?

Lukyssek: už si to nějak řešil odkud by to mohlo být ?

více raději v SZ, nějak nemam náladu poslouchat tu od jiných jak je to "sračkoidní" motor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pandora - teprve po tom roce provozu dochází u prvních vyrobených a celou dobu provozovaných k nějakým "odhalením" co se případných "vrozených závad" týče - samozřejmě že ten motor je vyzkoušený na zkušebně, na polygonu i v testovacích režimech zkušebními jezdci - ale NIKDY A NIKDO nedokáže předpovědět, co se s motorem bude dít v REÁLNÉM PROVOZU. Stačí, že se od náběhu výroby několikrát "upgradovala" verze software do ŘJ těchto motorů - to není příliš dobrá vizitka pro vývoj. Pročti si celé fórum, najdi si vlákna týkající se 1,2TSI a s hrůzou zjistíš, že se některým majitelům najednou začínají "srát turba" (přesněji řečeno regulační systémy turba) - a že je zde několik přispěvatelů, kterým bylo turbo v záruce měněno. I kdyby to byl každý desátý, je to nepřiměřeněn moc. A nevěřím, že by tak vysoké % postižených bylo jen důsledkem jejich účasti na tomto fóru. Těch, kteří mají podobný problém a NEJSOU zde na fóru musí nutně být mnohonásobek. Přitom turbodmychadlo je u takového motoru základním konstrukčním prvkem, umožňujícím dosahování deklarovaného výkonu. Fabrika přitom mlčí jak Julda Fulda a čeká, kdo se ozve - žádné svolávačky, žádné upozornění, na co by si majitelé měli případně dávat pozor. Tento fakt nepřičítám nějaké konstrukční nebo výrobní chybě, ale prosté nevyzkoušenosti té koncepce. Opakuju - myšlenka není špatná, bohužel nebyla věnována dostatečně velká finanční částka na vývoj a hlavně ověření veškerých aspektů provozu takového agregátu. Kdo je za to odpovědný je nasnadě - vedení, které naplánuje uvedení novinky na trh bez ohledu na možné důsledky. A aby neztratilo "xicht", neudělá rázný krok, ale bude se snažit všecko honem honem ututlat a napravit nějakými dílčími zásahy jak do už vyrobeých, tak do nových kusů. Hlavně že prodej běží, fabrika nestačí vyrábět, poptávka po motorech s deklarovanou spotřebou o litr nižší než výkonově srovnatelná konkurence neklesá - ZATÍM. Bohužel, nastalo to, čeho jsem se (a asi nejen já sám) bál - největší problémy nehrozí od spolehlivosti samotného motoru, ale od dlouhodobě spolehlivé SPOLUPRÁCE všech doplňkových komponentů pocházejících nikoliv ze zkušebních sérií (a třikrát tuplovaně hlídaných na kvalitu a tolerance), ale z běžné sériové produkce. Nezbývá než doufat, že se všecky mouchy povede co nejdříve vychytat a stejně jako víceventilové rozvody a vstřikování řízená elektronikou v době před 40 a více lety se stane kompaundní koncepce přeplňování běžnou a spolehlivou částí aut. Zatím jsou to dětské nemoci, za které by ale výrobce měl přiznat a nést plnou odpovědnost - a urychleně pracovat na nápravných opatřeních, ne se schovávat a mlžit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole to je huste počteni kdo to je zač ten Ekkar_z_Bastlírny ? Takove žvasty jsem už dlouho nečetl tedy pokud jsou myšleny važně. No a hlavně věta " Je to sice bomba, že z "dvanáctistovky" se dá vyždímat "civilní výkon" 100 kobyl a krouťák jako z dieselu" to je hotovy diamant. :smich: No ale když kouknu na podpis tak je mi vše jasne.

Editováno: , autor: miromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole to je huste počteni kdo to je zač ten Ekkar_z_Bastlírny ? Takove žvasty jsem už dlouho nečetl tedy pokud jsou myšleny važně. No a hlavně věta " Je to sice bomba, že z "dvanáctistovky" se dá vyždímat "civilní výkon" 100 kobyl a krouťák jako z dieselu" to je hotovy diamant. :smich: No ale když kouknu na podpis tak je mi vše jasne.

Můj podpis je pouze o tom, která auta jsem vlastnil a vlastním - ne o těch, se kterými jsem kdy jezdil. A až budeš mít najezděno to co já nacouváno, tak budeš moct vykřikovat o někom že žvástá. Ty totiž nejsi diamant, ty jsi jantar. Radši vychladni, mopede...

Pokud se někomu nelíbí formulace "civilní výkon 100kobyl z dvanáctistovky", tak ať si uvědomí že před rokem 1994 jezdily Formuli 1 monoposty s turbomotorem o obsahu 1500ccm - a s výkonem pro kvalifikaci nastaveným až nad hranici 1500 koní - tedy co kubický centimetr, to skoro 3/4 kW výkonu. Samozřejmě, motor vydržel v tomto režimu hodinu chodu - a pak šel na totálku... 77kW z obsahu 1,2l je tedy v tomto srovnání zlomek - ale přesto je to dvojnásobek výkonu, který by téměř identická dvanáctistovka podávala v atmosférické verzi. Pochybovat o tom, že běžné produkční osobní auto je "civilní" snad nikdo nebude.

O srovnání spolehlivosti 1,2TSI a 1,4 jsem nikde NIC nepsal, natož abych tvrdil, že (moje) 1,4 je vrchol spolehlivosti - pouze jsem si dovolil konstatovat, že výrobce zkrouhnul náklady na vývoj něčeho, co by mělo vydržet naprosto běžně 250 000km - a najednou tu máme po roce výroby a prodeje a s kilometrovým proběhem pod 20 000km výměny dosti důležitých komponent nikoliv proto, že s nimi uživatel špatně zacházel, ale proto, že předvýrobní testy neodhalily to, co by při správném rozsahu provedení odhalit měly - a výrobce dělá mrtvého brouka. Pánové kritici mých řádek, naučte se nejdříve číst A NEDOMÝŠLET SI NĚCO CO JSEM NENAPSAL, než začnete mne obviňovat z nějaké kritiky a vkládat mi do úst tvrzení, kterých jsem se nikdy nedopustil - nebudete se zbytečně zesměšňovat...

  • Pozitivní 1
  • Negativní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvrdením, že spoľahlivosťou dokonalý motor neexistuje, sa dúfam nezosmiešnim, ja len tajne dúfam, že výrobca hrá "mŕtveho chrobáka" len navonok a interne tvrdo pracoval na "doladení" podľa dát od "beta testerov", ktorí si svoje autíčka kúpili za nemalý peniaz, pre istotu som si zaplatil 4 roky záruky ,inak :kol-97: a :rtfm: 3x a dosť. Kolega mal F1/2000 so škodováckym 1.4MPI 44kW, ktorý mal "rokmi rokúcimi overenú koncepciu a z kazila sa mu fakt často. Ja som mal vždy obavy z áut ktoré sa nevyrábajú aspoň rok po zásadnej zmene či facelifte, dovtedy je to prakticky overovacia séria.

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Kolega mal F1/2000 so škodováckym 1.4MPI 44kW, ktorý mal "rokmi rokúcimi overenú koncepciu a z kazila sa mu fakt často. Ja som mal vždy obavy z áut ktoré sa nevyrábajú aspoň rok po zásadnej zmene či facelifte, dovtedy je to prakticky overovacia séria.

Ono by se to zase nemělo přehánět - sice lety ověřená koncepce, ale hooodně dlouhými lety - když si vezmeme, že prapůvod "škodováckého" motoru OHV s 3x uloženou klikou sahá do doby před 2. světovou válkou - a od té doby největší změnou byla instalace hliníkové hlavy a o něco málo později osazení elektronikou řízeného vstřikování. U takového motoru už se spíš dá mluvit o přestárlosti koncepce...

Ale když se vrátím k motoru 1,2TSI - je to prostě období dětských nemocí, které stejně jako to bylo u HTP je potřeba přiznat a pokud možno co nejrychleji odstranit - klidně i preventivně, aby se předešlo poškození pověsti značky. Firma, která svolá majitele kvůli preventivnímu odstranění nebo doplnění něčeho, co by mohlo způsobit nepříjemnosti, je přesvědčuje o svém zájmu o ně i po zaplacení - ne jen do doby, než se uskuteční prodej. 100 000 svolaných a o jednu-dvě hodiny zdržených majitelů je pořád lepší výsledek, než 1 000 těch, kterým se něco fatálně posere - a kteří to roztroubí do světa. Bohužel tenhle fakt NĚKDO odmítá vzít na vědomí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

miromen: Ale ze tys toho tady za ten rok od registrace naperlil! Cele tri prispevky vcetne hodnotneho vykriku vyse! lol

Pane moderatore myslim si že to kolik kdo napiše přispěvku za určitou dobu nema vliv na jeho obsah. A ten vykřik to se jako divite vždyť to už neni ani nazor ale zaujatost a pro mě opravdu sračky. Dam dalši přiklad. Citace: " Pročti si celé fórum, najdi si vlákna týkající se 1,2TSI a s HRUZOU zjistíš, že se některým majitelům najednou začínají "srát turba" (přesněji řečeno regulační systémy turba) - a že je zde několik přispěvatelů, kterým bylo turbo v záruce měněno. I kdyby to byl KAŽDY 10, je to nepřiměřeněn moc. A NEVĚŘIM, že by tak vysoké % postižených bylo jen důsledkem jejich účasti na tomto fóru. Těch, kteří mají podobný problém a NEJSOU zde na fóru MUSI nutně být mnohonásobek."

Dalši ubohost nad kterou se musi prostě rozumny člověk pozastavit. No co k tomu dodat pokud si dobře pamatuji tak začatkem roku bylo vyrobeno přes 300 tisic těchto motoru takže si mylim že je to hodně pěkne čislo kteremu by mohla zavidět kde jaka automobilka. Pokud si člověk opravdu projde zdejši fora tak s HRUZOU zjisti že je tu problemovych majitelu spočitatelnych na jedne ruce. No nebude to nakonec tak že spokojeni majitele nemaji duvod vyhledavat ruzna řešeni problemu a jednim z nich je pravě internet a věnuji se jinym věcem a ti problemovy se chytaji posledniho stebla ? Tim nechci tvrdit že je TSIčko neskonale dokonaly motor ale prostě takova zaujatost vuči teto motorizaci je do oči bijici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

miromen: jistě,motorů je vyrobeno 300 tisíc,to ovšem nic nesvědčí o jejich kvalitě nebo nekvalitě,takže tato tvoje argumentace v tomto bodě je taková pochybná...Ano,počet poruchových 1.2TSI zde na foru je malý,ovšem také ne každý jde s nějakou závadou na internet a i počet uživatelů z fora vlastnící tuto motorizaci,kteří mají najeto alespoň 10 000km,je zatím celkem nízký. Navíc,kolik z těch 300 tisíc je ve vozidlech v ČR? Za mně má Ekkar pravdu v tom,že je to prostě nedostatečně prověřená novinka,kde se postupně vychytávají objevující se problémy (asi tak jako u motoru 1.2 HTP,nebo obecně u jakékoliv nové konstrukce motoru - i když zrovna to 1.2 TSI vychází z 1.4 TSI,takže si myslím,že koncern už by měl mít nějaké zkušenosti).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som bol jeden z prvych co mali 1.2 TSI 77kw, uzil som si svoje, mne ten motor nestartoval, auto nepridavalo, nedrzalo otacky, stale mi svietili kontrolky motora a emisii, hucalo to ako stary zetor, jaaaaj co ja som si s tym uzil srandy. A teraz som uprimne rad ze uz nic take neriesim kedze som to vymenil za nemca s DSG :)

Editováno: , autor: Misiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...