Přejít na obsah

Dlohodobý test 1.2 TSI 77 kW


Pawouk

Doporučené příspěvky

Já bych neřekl, že to "vypaluje saze" v katalíku (to trvá mnohem delší dobu než popsaných 30 sekund) - spíš bych se přikláněl k tomu, že se tak soft v ŘJ snaží dosáhnout rychleji pracovní teplotu jak lambda sondy, tak katu - protože ví (z čidla teploty chladicí kapaliny), že má motor relativně ohřátý a může ho provozovat na chudší směs, která ale vyžaduje lambdu i kat v provozní teplotě - tak si prostě obě části "přihřeje" - pokud nemá ŘJ od řidiče pedálem plynu zadaný povel "jeď", prostě si sama "přitopí", aby co nejrychleji dosáhla pracovní teplotu ve výfuku. Pokud je celý motor studený, pracuje vstřikování v režimu bohatší směsi standartně (elektronický "sytič") a postupně jak se celý motor ohřívá, ŘJ ubírá objem dávky. Když se ale motor zastaví, blok vychládá pomaleji než výfukové potrubí s katem - tak si do nich při opakovaném startu nebo když je celková teplota agregátu nad nějakou mezí, "připrskne pár stupňů" a hotovo... Je to můj odhad - neberte to jako tutově bernou mici - bylo by potřeba, aby to potvrdil nebo odmítl někdo s vědomostmi přímo ze Škodofky...

To zní hodně pravděpodobně, dost bych se k tomu přikláněl - přesně to odpovídá chování toho motoru. Kdyby to někdo dokázal ověřit u výrobce by bylo dobré. (Možná i u VW, ten dělá 1.4 tsi)

Mě vystrašil ten divnej plechovej zvuk, co jde od motoru a výfuku. Během pár vteřin to přejde v normální tichý chod. Startuju v tichu v garáži, na rušné ulici si toho nikdo většinou ani nevšimne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď ještě zjistit, jestli ten "stupňovitej" alias dvojitej vstřik náhodou není spojenej se zvýšením otáček na volnoběh. Ono to odpovídá - vyšší průtok plynů katem způsobí rychlejší ohřev - a jestli je tam "přivstříknuto" dodatečné palivo... Jak říkám - je to odhad, já k těm učebním textům přístup nemám, vycházím jen z logiky věci. A lambdy sice mají elektroohřev, ale protože jsou umístěné před katem, ohřívají je výfukové plyny taky - ten elektroohřev se používá opravdu jen při "ledovém startu", aby sonda nabrala co nejrychleji provozní teplotu, jinak ji hřejí právě ty výfukové plyny..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vždy keď to sledujem to trvá presne 30s od štartu, niekedy radšej počkám, lebo práve v tomto režime to má tendenciu "cukať". Rádo do práce, cca 3°, pohoda cca 700n/min, pri odchode z práce pri 24°C a 1200n/min a 30sec spotreba 3l/h, normálne je tak cca 0,7l/h, teda to tam drbe 4x viac paliva. Mám to natočené na mobil, len to musím dať na YouTube.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nechcelo sa mi, to je rozdiel, nemal som chuť na registráciu na ďalšom webe, kde chcú pomaly aj rodné číslo, ako by im nestačili dáta z účtu gmail.

ak si to chcete pozrieť, je to tu: http://www.uloz.to/9696292/21042011003-mp4 štart v 6 sekunde, koniec režimu, ktorý vytáča motor a užívateľov v 36 sekunde

Editováno: , autor: lubikSK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja mám k těmto motorům pořád nedůvěru a nikdo mi to nerozmluví. stejně jako HTP, když bylo nový. stejná chvála jako teď na TSI a časem se ten motor musel pořád předělávat a upravovat a nakonec se od něho upustilo, protože je problémovej. stejným směrem míří TSI. myšlenka sice dobrá, ale uplyne ještě hodně času, než to bude použitelný. zatím je to problémovej parchant :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mám k těmto motorům pořád nedůvěru a nikdo mi to nerozmluví. stejně jako HTP, když bylo nový. stejná chvála jako teď na TSI a časem se ten motor musel pořád předělávat a upravovat a nakonec se od něho upustilo, protože je problémovej. stejným směrem míří TSI. myšlenka sice dobrá, ale uplyne ještě hodně času, než to bude použitelný. zatím je to problémovej parchant :-D

Měl jsem HTP a nedám na ten motor dopustit. Najeto cca 100.000 km a bez nejmenších problémů a zatím to nevypadá, že by se od těchto motorů upouštělo. Teď mám 1,2 tsi a když bude tak poruchový jak moje HTP tak jsem spokojenej jek blecha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

njn. dneska už jsou všichni zvyklí běžně kupovat šmejdy, za to může čína :D ale je fakt, že vzhledem k cenám, který jsou hodně příznivý s ohledem do minulosti, to nikdo neřeší. prostě už to není jako dřív, kdy si typickej čech koupil favorita nebo feldu s motorem 1,3 a lil tam jenom benzin a měnil olej. teď človek koupí a čeká, co se mu p....e . to že je 1,2 TSI v současné době zatím nepoužitelnej motor co se spoloehlivosti týká potvrdí každej mechanik co motorům rozumí a ve škodovce tuplem, pokud tedá nemá výplach mozku firemní politikou :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně jako HTP, když bylo nový. stejná chvála jako teď na TSI a časem se ten motor musel pořád předělávat a upravovat a nakonec se od něho upustilo

Od HTP se těžko mohlo upustit, když je pořád v nabídce pro Polo, Ibizu i Fabiu. Pokud by to byl průser, tak by ho nenechávali přes osm let ve výrobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Haťapka BYL průser - než ho způlky předělali... Ten samý proces už momentálně probíhá na TSI - jde jen o to, kdy skončí a s jakým výsledkem - pokud to s TSI dopadne jako to skončilo s HTP, za pár let už to bude docela fajn agregát...

No zajímalo by mě jak ho způlky předělali. Líbí se mi jak tady tomu každý rozumí. Nevěřím tomu, že by pustili do oběhu něco co nemají vyzkoušené. Myslímsi, že VW má u zákazníků pověst spolehlivého auta a nebude si s dobrou pověstí zahrávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zajímalo by mě jak ho způlky předělali. Líbí se mi jak tady tomu každý rozumí. Nevěřím tomu, že by pustili do oběhu něco co nemají vyzkoušené. Myslímsi, že VW má u zákazníků pověst spolehlivého auta a nebude si s dobrou pověstí zahrávat.

tos mě rozesmál, prej zahrávat s dobrou pověstí :lol::'> na tu už dneska každej z vysoka.priorita jsou nízký náklady a vysokej zisk. to možná platilo do roku 2006, ale je jiná doba. všechny nový motory jsou samozřejmě otestovaný, ale až v praxi se ukáže, jak jsou na tom, protože běžnej provoz nenahradí žádný testy ani simulace na pár kouscích. ty auta se vyvýjí a mění po celou dobu výroby. nejprve z důvodu odstranění much a jakmile je auto už vyladěný co se spolehlivosti týká, začíná se předělávat, aby se ušetřilo na výrobních nákladech. ale to platilo vždy: nebrat první ročníky novinek na trhu B)

a taky když někdo udělá teď s TSIčkem cca 30 tis., nemůže si libovat jak je to spolehlivej motor. ono samozřejmě jde o nájezd km, ale taky jde o to, jak na tom bude motor po 5-6 letech, to se potom bude dat hodnotit.

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem kupoval nový auto na podzim. do té doby jsem měl HTP 40kW a TSI mě dost lákalo. jenomže názory hodně mechaniků (známých) mě od toho zradily. tak jsem nakonec zůstal zase u HTP a řek jsem si, že za 5 let se ten motor dotáhne do finále a půjdu do něj. pořád ale slýchám od těch mechošů, že je to s těma motorama pořád hrozný. jinak osobní zkušenost s motorem nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wau,som si rypol do osieho hniezda :-) ale zaujimaju ma prosim prakticke skusenosti/testy a nie dohady typu J.B.P. (Jedna Baba Povedala ;-)

Len pre doplnenie, kazda technologicka firma pracuje s urcitou metodikou poruchovosti. Je to podla toho,ci moze dojst k ohrozeniu zivota alebo len nejaka rodina bude mat pokazenu dovolenku,lebo prave odislo napr. turbo na motore.

U letectva sa pouziva Six Sigma, kde pravdepodobnost vadneho vyrobku pri milione vyrobkou je 3.4 kusov. Jedna sa o velmi nakladnu vyrobu, ale pri lietadlach to nechcu riskovat ani vyrobcovia, sami lietaju :-(

U aut to bude podobne, akurat, ze ked sa vylucia poruchy co mozu sposobit ohrozenie zivota tak pre poruchy ktore sposobia "iba" neprijemnosti, kvalita vyroby, kontroly a podobne nebude Six Sigma, pretoze naklady na vyrobu by sa nikdy nezaplatili.

Zijeme v globalnom svete nadnarodnych firiem, ktore musia byt ziskove, aby dokazali udrzat vyrobu a potesili majitelov. Musime pochopit tento fakt a potom sa lachsie zmierime s faktom, preco su uzivatelia aj ciastocne testeri. A podobne testovanie sa deje aj pri drahsich autach nez auta pohanane 1.2TSI.

Keby bolo auto s TSI vyrobene kompletne podla SIX SIGMA, verte, nikto na tomto fore si ho nebude moct dovolit kupit.

PS: nevlastnim akcie ziadnej nadnarodnej firmy :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jinak se starou fábkou jsem byl v servisu s podezřením na podpálený ventily. vedoucímu servisního oddělení říkám, že jsem četl někde na fóru, že prej je to výrobní vada těch motorů a na to on, že o ničem neslyšel, že tam měli jedno, dvě auta s tímhle. tak ok, tak jsme ještě kecali a pak jsem se zeptal, jestli ty ventily dokážou bez problému opravit a na to on, že úplně vpohodě, že to tam dělají pořád na každým druhým HTPčku :-D no a pak mu došlo, že je za vola a šel pryč. no tohle je postup automobilky prostě. tutlat, nic nepřiznat a hlavně nic neměnit, pokud někdo nepřijede sám a hlavně doufat, že se výrobní vada projeví po záruce. tak takhle se vyvýjí nový motory. testováno na lidech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se bavil se známím automechanikem a ten mi řekl, že by se toho motoru vůbec nebál, ale nekoupil by si ho. Ptám se proč? Nejde předělet na plyn. To mi nevadí. Myslím´, že je to hodně o předsudkoch. Mockrát jsem slyšel ,, Ježisi Kriste do octávie 1,2 no to je hrůza auto nepojede a motor to nevydrží atd. Motorem roku se stal motor o objemu 0,9l od Fiatu. Výkon má o něco menší než 1,2 TSI, ale určitě bude taky úplně na nic. A nejvíc se mi líbí, že motory 1,2 TSI 63 kw jsou montovány, z nekvalitních dílů a 1,2 TSI 77kw z kvalitaních dílů. To mě hlava nebere. Mám VW Golf 1,2 TSI 63 kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže, včera sme sa vrátili z dovolenky na Jadrane. Dokopy nabehaných 2600 km, priemerná rýchlosť 96 km/h, priemerná spotreba 6,3 l, auto som nešetril, jazdili sme aj v zápchach, po mestách, v teplotách okolo 30 stupňov a obehol som aj pár "lepších" áut ;) Žiadny ani ten najmenší problém, nechýba ani mm vody, oleja alebo podobne. Motor ťahal aj pri plnom naložení ako keby bol pokropený živou vodou, ani sme nechápali, čo dokáže toto "žihadlo" a nechápali to ani mnohí okolo :p Jedno, čo mi vadilo, bolo obmedzenie rýchlosti a občaas absencia 6-ky :prc: Takže zatiaľ asi toľko poznatkov z mojej strany ohľadom tohto "hrozného" motora. lol

A pre neprajníkov - milujem ako tento motor ťahá v každej chvíli a situácii... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...