Přejít na obsah

Vrzani spojky


pajko

Doporučené příspěvky

Ahojte,

v poslednej dobe, ako sa oteplilo, mi zacal strasne vrzat spojkovy pedal, robilo mi to aj minuly rok v lete ale prisla zima vrzanie prestalo tak som to neriesil. Nevrza v celej jeho drahe ale asi iba v polovici. Skusal som ho cely obstriekat wd-ckom ale nepomohlo. Neviete co by to mohlo byt, pripadne co by som mal namazat? Octavia II combi, 2,0tdi 16v BKD diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to choroba octavii 2004,2005,2006 . Vrzganie je pocut povacsinou len v lete. Ide to z motoroveho priestoru, a je to materialom, z ktoreho je vyrobeny spojkovy valcek , ktory je zapuzdreny v hornej casti spojky. Riesi sa to vymenou toho valceka(lepsi matros). Zistis to tak, ze si otvoris kapotu a druhy clovek ti zacne slapat na spojku. Takto vlastne aj zistis, ze to nie ja v pedali spojky. Ja som to mal 3 roky po sebe. Tento rok som to zatial nepocul ...uvidim v lete. Skodovka tvrdi, ze to je len akusticky problem a na funkcnost spojky to nema ziaden vplyv. ;) Inac, keby si tu viac hladal, tak na to urcite narazis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Je to choroba octavii 2004,2005,2006 . Vrzganie je pocut povacsinou len v lete. Ide to z motoroveho priestoru, a je to materialom, z ktoreho je vyrobeny spojkovy valcek , ktory je zapuzdreny v hornej casti spojky. Riesi sa to vymenou toho valceka(lepsi matros). Zistis to tak, ze si otvoris kapotu a druhy clovek ti zacne slapat na spojku. Takto vlastne aj zistis, ze to nie ja v pedali spojky. Ja som to mal 3 roky po sebe. Tento rok som to zatial nepocul ...uvidim v lete. Skodovka tvrdi, ze to je len akusticky problem a na funkcnost spojky to nema ziaden vplyv. ;) Inac, keby si tu viac hladal, tak na to urcite narazis.

Mám 1,9 TDI PD (77kw), MR2008, najeto 120 000 km. Po sešlápnutí spojkového pedálu se ozývá vrzání (někdy se mi to zdá jako takové zachrupání) které jde skutečně z motorového prostoru, samotný pedál spojky jde naprosto neslyšně. Je jedno, zda v létě nebo v zimě, dělá to pořád. Po přečtení některých příspěvků jsem měl venku spojkový válec uvnitř kterého je v manžetě tyčka po obou stranách zakončená malým rozšířením (kloubem). (Přesný název neznám). Na koncích jsem ji mírně mázl a spoje páky spojky, atd, prostříkl WDčkem, sesadil a čekal změnu. Bohužel, všechno je při starém a vrže to vesele dál. Takže se ptám, zda by tyto pazvuky mohly pocházet přímo od spojkového ložiska nebo podobně. Jinak spojka funguje dobře, pedál jde poměrně lehce. Budu rád za každou odpověď, pokud se s tím někdo setkal a řešil to. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, zdá se mi že to cítím velmi, velmi lehounce, pouze za jízdy při řazení. Spíše jsem měl za to, že se jedná o záležitost pouze pocitovou, ale vidím, že nejsem sám. Pokud sešlápnu spojku a zařadím když je vozidlo v klidu, neděje se nic, vše jde lehce a neslyšně. Ale zvuk jež mne trápí jde skutečně z motorového prostoru a vnímám jej pouze za jízdy. A ještě musím dodat, že po sešlápnutí spojkového pedálu je taková miniaturní prodleva, tak asi půl vteřiny, než se zvuk ozve, jako by se ozýval až v návaznosti na sešlápnutí pedálu. Každopádně se ozve ještě dřív než stačím pedál uvolnit. Někdo si řekne, co je to za magora, kterej tohle řeší, ale rád bych přišel věci na kloub a ještě raději bych byl, kdyby se ten zatracenej zvuk neozýval. Nějakou chvíli to nevadí, ale časem to začne lézt na nervy.

Editováno: , autor: Miral1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dočetl jsem se, že podobné vrzání se tu už řešilo, http://www.skoda-forum.cz/viewtopic.php?f=13&t=87 . U mě je to něco podobného, vrže to při řazení (zvláštní je že jen při řazení zdola nahoru), asi to se spojkou bude mít pramálo společného, fakt nevím. Škoda, že v příspěvku není uvedeno jak to vlastně nakonec dopadlo a zda se vrzání opět ozvalo nebo to bylo vyřešeno opravou drnčení nějakého plechu (moc se mi to nezdá).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som nahral mobilom ako mi ta spojka vrze, mobil som dal k pedalu a som si skoro stopercentne isty ze to ide z pedalu...problem je ze mi to sem nejde dat :)

Škoda, docela bych si to rád poslechl. Jinak jsem byl včera na radě v autorizovaném servisu. Také cítím v pedálu jako by o něco lehce drhnul a k tomu to vrzání, ale slyším to vepředu. Je prý to slyšet i v klidu zepředu při otevřené kapotě. Někde ve spojce u vypínací páky je kloubek, který praskne nebo se tam dostanou nečistoty a to potom vrže. Promazat se to nedá (byl jsem upozorněn abych tam nic nestříkal a pod.). Případná oprava je dost náročná, musí dolů převody a tak se tohle vždy řeší až při výměně spojky. Takže pokud se to nezhorší, nemusím to řešit, prý by mě auto nemělo nikde zkolabovat, jen to prostě vrže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 roky později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...