Přejít na obsah

Octavia II FL - dodělání předních mlhovek


t-drát

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny. Jsem téměř novým majitelem Octavie FL pořízené 10.2010 v provedení Prima. K dnešnímu dni najeto cca 2500km, motorizace TSI 1,2. S autíčkem jsem nad míru spokojen včetně

motoru, který nemá chybu. Při konkretizaci dodatečné výbavy jsem mimo jiné požadoval mlhovky s denním svícením. Stímto požadavkem mi prodejce nebyl schopen vyhovět, jelikož auto již bylo vyrobeno bez zmíněných světel. Dodatečná montáž u prodejce by údajně vyšla na cca 10.000Kč, což se mi zdálo hodně už z toho důvodu, že vlastní světla včetně žárovek jsem pořídil v ob autodíly

za bez mála 1600Kč. Dotaz zní - má li někdo zkušenost se zapojením a je ochoten poradit jak nato. Na foru jsem našel nějaká schémata ale přestože jsem vzdělán v elektrotechnice nerozumím některým schematickým záludnostem. (ukostření ve svazku atp.) Proč nemohu ukostřit třeba poblíž samotného svítidla? atp.

Díky za radu t-drát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 99% to nebude bcm umět, TFL se dá zapojit přes relé, mlhovky jdou zapojit také, ale bez kontrolky

Dík za reakci, jenže semnou bude asi problém, přes tu autoelektroniku nejsem přeborník, takže zkratka "BCM a TFL mi nic moc neříká ale rád se poučím, ještě k těm mlhovkám, jestli by je nebylo možno připojit paralelně k zadní mlhovce buď přímo natažením drátu ze zadního světla nebo sepnutím plusu přes relé ze zadního mlhového světla. I když se mi to jeví jako příliš diletanské řešení.

To jsou mlhovky ale pro to denní nemám řešení.

t-drát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepůjde ti spousta věcí, zapojit to přes relé je blbost.. navíc mu potom půjde i corner. - přisvicování mlhovkama do zatáčky.... takže čeká tě výměna jednotky centrální elektroniky - BCM..

No to jsi mne moc nepotěšil předpokládal jsem ,že se s tím poperu vlastními silami a pomocí zkušeností na tomro foru, ale vypadá to zřejmě na servis.

Ještě dotaz - BCM je podružná jednotka související se světly? Nikoliv centrální řídící jednotka? Mám pravdu?

Dik t-drát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

centrální jednotka je něco jiného než podvolantovka :)

jak se tu už psalo, pokud vyměníš BCM, tak získáš i corner, není nad to, když se to zapojí, tak jak to má být z výroby

Jasně naprosto s tebou souhlasím origo zapojení je nade všechnu amateřinu nic méně když říkáš, že servis to neudělá tak je potřeba hledat náhradní řešení nebo mít alespoň patřičnou dokumentaci a pokusit se orientovat s pomocí zasvědceného do problematiky. Nevíš něco bližšího o té BCM jednotce (typ,označení, atp.) a kde je umístěna, když podvolantovka tak asi někde pod volanten že jo.

A ještě dotaz kde je v této Octavii umístěna servisní zásuvka zatím jsem ji nenašel. U předchozího auta (LEON) byla lehce přístupná, tady jsem ji zatím nenešel.

Dík t-drát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne.. všechno je v centrální podvolantové jednotce. tedy aspoň tyhle věci.. takže jendu krabičku vyměníš za novou a pak znovu nakódovat.. nicméně oficiální servis tohle myslím neudělá.. radší se pooohlídni po někom na tomhle fóru.. :)

JJ dík za za reakci trochu jsem se rozepsal o příspěvek níž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jse si toto nechával dodělávat v tzv "autorizovaném servisu" a rozhodně nedoporučuju!!

Sice jsem si sehnal odpovídající BCM, ale ti pazgřivci to nebyli schopni namontovat, nakonec po asi třech dnech tam namontovali další, úplně jinou BCM a vrátili auto, které nezamykalo!!

Tak jsem jim to hodil na hlavu a další den to bylo opravené - cena, vč. 20% slevy se tak vyšplhala na 15 tisíc!

Rozhodně si myslím, že se to dá udělat tak do cca 5 000,- v pohodě

Doporučil bych Vášu, ten je na elektriku (nejen) machr (a nebo Rolbař, záleží z který části republiky jsi - já ho tenkrát ještě neznal, bohužel)

Editováno: , autor: Olda Homola
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

nechci Tě strašit, ale kabeláž k zapojení mlhovek tam dle mého názoru 100% nebude, tj. dodatečná montáž bude vcelku náročná.

Pokud po mlhovkách toužíš a máš možnost zasahovat do objednávky, pozměň ju a mlhovky k autíčku přidej , dělá to s jeho vzhledem hodně . :palec2:

Každopádně jsem tu kdesi četl, že u nových OII FL již po 45.KT nejde funkce corner light jen tak jednoduše softwarově zapnout, ale nevím... ;)

Editováno: , autor: Sabaton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dodelavajise hodne spatne, kabelaz tam neni, BCM to pravedpodobne umet nebude, vyjimkou by bylo pokud to auto ma zadni el okynka, ale jinak tam bude jednotka 085 na kterou se pripojit nedaji, nema ani osazene soucastky... Takze pokud to lze priobjednat urcite to udelat(staci mlhovky, corner se da potom uz jen nastavit pres diagnostiku), jinak je to dodelani drazsi nez ten doplateka navic je to zbytecny zasah do noveho auita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim. tiez som majitelom octavie 2 face, R.v 2010 a chcel by som dorobit hmlovky aj s dennim svietenim. Hmlovky,kabelaz a novy vypinac mam. Problem je ze neviem kde tie kable zapojit. ako tu citam tak budem musiet vymenit aj BCM nakolko moja hmlovky asi podporovat nebude. mam Octaviu clasik.,elektricke iba predne okna. vedel by mi niekto povedat aku BCM tam mam zohnat? diiik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dodelavajise hodne spatne, kabelaz tam neni, BCM to pravedpodobne umet nebude, vyjimkou by bylo pokud to auto ma zadni el okynka, ale jinak tam bude jednotka 085 na kterou se pripojit nedaji, nema ani osazene soucastky... Takze pokud to lze priobjednat urcite to udelat(staci mlhovky, corner se da potom uz jen nastavit pres diagnostiku), jinak je to dodelani drazsi nez ten doplateka navic je to zbytecny zasah do noveho auita.

Ahoj,

chcem si dorobit predne hmlovky na OII (2005), mam zadne elektricke okna, znamena to ze nemusim menit BCM ? Staci zohant kable, vypinac, svetla a malo by to fungovat ?

Dakujem za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Potřeba jsou k tomu mlhovky, jiný otočný vypínač na zapínání světel, který obsahuje přední mlhovky a BCM, ve kterém půjdou mlhovky nakódovat, potom samozřejmě příslušné konektory a dráty. Cenově tyto díly vyjdou cirka na 9 tisíc. Ale samozřejmě lze všechno sehnat levněji. Jen se porozhlédnout. Nejdražší je BCM, vyjde na nějakých 5-6 tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...