Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
nesky

Brzdy - ABS - problém

Doporučené příspěvky

Skončil jsem dřív než jsem začal - šroub co drží čidlo je tak orezlý, že se protáčí vnitřní torx. Zvenku to taky není jak chytit klíčem. Co bych taky chtěl po 14 letech. Takže to musí počkat na víkend, navařím na něj matici a snad ho vytočím a čidlo nějak vysekám. Ještě jsem zkoumal náboj - lisoval jsem ho na doraz (zdálo se mi), co to šlo. Ale tak, že ven z těhlice kouká asi tak 1 mm toho pojistného kroužku. Co jsem ale koukal na videa na youtube, mají to tak všichni, že to není úplně zarovnané s okrajem těhlice. 

Kontrolka ABS teď někdy ráno po rozjezdu zhasne a cca po 2 kilometrech se vždycky zas rozsvítí. O víkendu v bloku hodnot čidlo na LP kole za jízdy ukazovalo pořád 1 km/h, ostatní kola normálně. Po víkendu snad budu moudřejší.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Než tam začneš vařit tu matku, tak tam zkus natlouct torx o číslo větší. 

Jinak pokud není lisovací přípravek prohnutej, tak by ložisko mělo být zároveň. Já teď naposledy dával ložiska SKF a ty už nemají ten pojistný kroužek.

V těhlici drží jen větším přesahem jak jsem se dočetl. Samotný ložisko ale není o ten zajišťovací kroužek širší, takže i při nalisování zároveň je o sílu toho kroužku zalisovaný míň.

Zatím to ničemu nevadí, najeto po výměně asi 17 tkm.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bylo pro mě jednodušší navařit tu matici. Už jsem si to vyzkoušel před měsícem, když jsem dával nové plechové kryty kotoučů, z hlaviček šroubů už nic nezbylo :D

Tak jsem nejdřív zkontroloval ten náboj. Venku leze z těhlice o tloušťku plechu pojistného kroužku, takže ani ne 1 mm, a na vnitřní straně těhlice je náboj dolisovaný až na doraz. Není tam ani sebemenší mezírka, tzn. logicky už není kam dál dolisovat - je to v pořádku.  Kroužek není viditelně poškozený.

Takže čidlo šlo ven. Nejdřív teda jsem navařil na starou hlavičku šroub desítku. Samozřejmě že se čidlo rozlomilo, když jsem ho tahal ven - tak jsem odvrtával. Pak jsem očistil kroužek od pilin, vsadil nové čidlo, zašrouboval novým šroubem a zamáznul čislo tmelem, aby tam neteklo. Operace na hodinku.

Světe div se, ABS nesvítí a všechno funguje jak má. Najel jsem přes 200 kilometrů a vše OK. :) Takže kleklo čidlo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se