Jump to content

Oct Tour 1,6, 75kW ventil pro odvedení benzin.par


Recommended Posts

Vůz je rok starý a od samého začátku asi minutu po nastartování začne pracovat, tj. klapat rychlostí cca 3x za vteřinu, ventil u nádobky s aktivním uhlím pro odvedení benzinových par do sání. S vyjímkou náhodných, několik desítek vteřin trvajících prodlev při zastavení na křižovatce, činnost ventilu trvá po celou dobu jízdy. Nevím, zda ventil takto pracuje i při rychlejší jízdě, poněvadž přes hluk pneumatik není slyšet, ale při dojíždění a zastavení nezklame. Tuto věc jsem reklamoval záhy po koupi vozu a při ročním servisu ve značkovém servisu Škoda. Rezumé bylo, že je to normální stav s ohledem na snížení exhalací. Podotýkám, že u dvou mých předchozích Octavií, které měly také benzinové motory, ale ne tento s výkonem 75kW, se tento ventil také ozval, ale pouze vyjímečně a na krátkou dobu. Nevím, zda je to normální a nedovedu si představit životnost tohoto ventilu při takovémto režimu práce. Dík za názor nebo zkušenost.

Link to post
Share on other sites

cvakání mě taky otravovalo a je to opravdu prý normální, dokud to cvaká vše je prý vpořádku jak to tady už někdo dříve psal. Otravné cvakání jsem eliminoval montáží odhlučnění kapoty z nafťáka za cca 500,-

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 9 years later...

Co ho presne ovlada a kedy ho ma ovladat. Ja som ho vymontoval a na stole zo zdrojom cvaka veeelmi potichu. Ale v aute necvaka vobec. Napojil som nanho ledku z odporom a za 5minut statia na volnobeh necvakol ani raz.

Link to post
Share on other sites

Ovlada ho RJ motora, sama si to kontroluje a otvara nasavanie benzinovych par cez skrtiacu klapku do motora. Staci sa pozriet do Readiness a hned vies ci pracuje spravne. Popravde do kabiny ho nepocujem, ale od motora ano. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...