Přejít na obsah

Půjdou mi 20´ nebo 22´ kola na Yetiho


VtecManiac

Doporučené příspěvky

Osobne by som na Yetiho viac ako 235/45 R18 nedával, ale tak to je tvoja vec. Ak ho chceš ako Showcar...

Na bežné používanie je to podľa mňa nereálne.

Pasoval by ti tam v pohode rozmer 235/35 R20 (napr. Pirelli PZero), resp. 245/30 R22 (napr. Pirelli PZero Nero. To už je ale veľký extrém a pritom je to najmenšia R22 o ktorej viem, že sa robí a koleso je od najväčšieho schváleného pre Yeti (215/60 R16, ostatné sú ako celok na výšku menšie) stále o 7% väčšie.

Odhovoriť ťa od toho nemôžem, len poviem, že už 19" su veľmi tvrdé aj na Q5, ktorá má celkovo väčšie kolesá ako Yeti (to znamená že na 19 má väčší "balón").

Pozri si ako vyzerá Yeti na R19 od Benetu ( www.bt-design.cz ) a pochopíš, že ak má byť ten disk ešte o 8cm vyšší tak tá pneumatika musí byť o 8cm nižšia pri zachovaní celkového rozmeru kolesa.

Editováno: , autor: Tomino Men.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně, chci showcar, nejde mi o to jestli to bude tvrdší... na octavce mám teď 19tky a v pohodě (do té doby než trefím jednu z děr na silnici)

potřebuju prostě vědět, když objednám 20 nebo 21 nebo 22 kola, jaký musí mít ET a max. šířku a jakou gumu, aby mi to nedřelo o vnitřní stranu podběhu.¨

Psal jsem do Makocaru, tam mají skladem 20tky i 22tky, ale ještě neodepsali, jestli je to možné vyzkoušet přímo na autě s různou pneumatikou...

Jinak pružiny už jsou objednaný.

Ale díky za odpověď.. kdybyste ale někdo měl foto Yetiho s kolama většíma než 19palců, hoďte to prosím sem. díky. Včera jsem strávil 3 hodiny hledání fotek a jediný co jsem našel, byl jeden Yeti s 19tkama..

Editováno: , autor: VtecManiac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenašel ??? Z toho si nic nedělej.To bude asi tím,že podobnou šílenost nikdo zatím nevymyslel.Budeš v tom pionýr Hodně štěstí při jízdě SUV na galuskách. Dej pak video na Youtube,to bude pro nás ostatní strašně zajímavý.

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už týden stojí v naší ulici Mercedes Vito, který má černé elektrony obuté pneu 245/40R19. Pokaždé, když jdu na procházku s Robinem, což je tak dvakrát denně, tak na to koukám. Podle mě to vypadá hrozně a za volantem bych nechtěl dlouho sedět. Když se podívám na výšku pneu, tak řidič musí cítit pod zadkem každý kamínek.

O kousek dál parkuje Nissan Qashqai obutý na pneu 215/65R16. Také to nevypadá nějak extra.

Maniacu, obuj si na své auto co chceš, bude pak všude asi středem pozornosti, o mě si klidně mysli, že jsem starý dědek milující pohodlí, ale u Yetiho profil pětašedesát na R16 je mi určitě bližší jak těch 40 na R19.

Klidně si i sniž světlou výšku, ale pak už opravdu nechápu, proč sis kupoval Yetiho, sporťák na okruhy s něj asi neuděláš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mě už třeba není 18, 20, ani 25 a líbí se mi to. V podstatě mám rád velká kola na všech autech, dodají mu šmrnc. Navíc jde o to, na kolik se cítíš, jak jsi schopný uvolnit se a nakolik chceš svému auto dopřát krásu :palec2: Na polní cesty a srandy v terénu kup enduro nebo starého Landcruisera, G klasse, apod. Škoda nám v tomto ohledu, bohužel, nikdy nic nenabídla. Za čož můžeme poděkovat komunistické politice rozvoje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mě už třeba není 18, 20, ani 25 a líbí se mi to. V podstatě mám rád velká kola na všech autech, dodají mu šmrnc. Navíc jde o to, na kolik se cítíš, jak jsi schopný uvolnit se a nakolik chceš svému auto dopřát krásu :palec2: Na polní cesty a srandy v terénu kup enduro nebo starého Landcruisera, G klasse, apod. Škoda nám v tomto ohledu, bohužel, nikdy nic nenabídla. Za čož můžeme poděkovat komunistické politice rozvoje.

Chtěl jsem slušnou formou říci, že se mi to nelíbí. Tak teď je to řečeno otevřeně. Mám 1,2 TSI (jak je patrné) a v terénu tím pádem neblbnu, ani mě to neláká. Ale když potřebuji dojet po horší cestě, polňačce či lesní, nemusím řešit světlou výšku apod. Chtěl jsem Yetiho a nic jiného. Motorkám nehovím vůbec. Tunérství nechávám nezletilým. :p Řekl bych, že je to spíš otázka výstřednosti, než krásy. A už vůbec ne nějakého uvolnění. Vyjádřil jsem jen svůj názor na to, jak ta kola na mě působí a nepotřebuji rady, co jsem si měl koupit. Už staří Řekové vnímali krásu jako vyváženost proporcí, vyváženost poměrů částí, které tvoří celek. A tak to vnímám i já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...