Přejít na obsah

spotřeba po výměně oleje


redick00

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

po výměně oleje po 15 tis. km pozoruji u mé O1 Tourky zvýšenou spotřebu a to až o jeden litr nafty. Mám celkem najeto 15 000 jelikož jsem ji loni pořizoval. Motor všem známý 1.9 TDI 74 kW. Myslíte že je možné, aby měla výměna oleje vliv na zvýšení spotřeby? Stylem jízdy to není, vážně se snažím jezdit stejně a o litr mě to přijde docela dost. Díky za reakce a jestli to tu někde bylo, tak se omlouvám ale nenašel jsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem o tom neslysel, ze by vymena oleje udelala litrovy rozdil...To bys tam ledu musel nalit neco extra husteho, co by znemoznovalo so motoru idealne tocit ;) Cos tam dal za olej?

Jinak to muze byt treba zmenou pneumatik, nebo mas zacpany paliv. nebo vzduch filtr. Nejspis je to nejaka souhra nahod, pokud jsi pouzil predepsany olej, tak to zmenu udelat nemuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

po výměně oleje po 15 tis. km pozoruji u mé O1 Tourky zvýšenou spotřebu a to až o jeden litr nafty. Mám celkem najeto 15 000 jelikož jsem ji loni pořizoval. Motor všem známý 1.9 TDI 74 kW. Myslíte že je možné, aby měla výměna oleje vliv na zvýšení spotřeby? Stylem jízdy to není, vážně se snažím jezdit stejně a o litr mě to přijde docela dost. Díky za reakce a jestli to tu někde bylo, tak se omlouvám ale nenašel jsem.

toto počujem prvý krát :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...
V 18. 4. 2011 na 21:16, libero napsal:

toto počujem prvý krát :feve:

To já jsem to už zaslechl a dokonce se mi to také stalo. Zbytek oleje z kanystru jsem nechal otestovat a měl absolutně špatné hodnoty. Nejspíš jsem narazil na nějakou pančovanou sérii. Koupil jsem origo od VW a je klid, spotřeba zpět na normálu jako předtím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...