Přejít na obsah

Problém se světly


hanysek33

Doporučené příspěvky

ahojda lidičci.nevíte někdo čím to může být?jednou ráno sem přijel domů a koukám jedno koncové světlo svítilo dost a druhé méně.jedno totiž svítilo do mlhy a druhé narmál. ve dne jsem skoušel pootočit žárovku(tu co svítila do mlhy)a potom už obě svítili normál ale když sem skoušel zapnout mlhovky tak to světlo které zlobilo svítilo normál a to druhé svítilo do mlhy.víte nekdo čím to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A určitě to bylo obrys s mlhovkou? Spíš bych to viděl na obrys a brzdy - to je v jedné žárovce a pokud se podaří ji tam zastrčit nějak špatně, tak by to snad mohlo dělat. I když dráty pro obrys a mlhovky jsou v konektoru vedle sebe, tak jestli tam něco. Podívej se na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojda lidičci.nevíte někdo čím to může být?jednou ráno sem přijel domů a koukám jedno koncové světlo svítilo dost a druhé méně.jedno totiž svítilo do mlhy a druhé narmál. ve dne jsem skoušel pootočit žárovku(tu co svítila do mlhy)a potom už obě svítili normál ale když sem skoušel zapnout mlhovky tak to světlo které zlobilo svítilo normál a to druhé svítilo do mlhy.víte nekdo čím to je?

Špatná kostra??? něco podobného se mi stalo a po očištění kostry OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam podobnej problem, menil sem ted zarovku u zadniho levyho obrysovyho svetla, pac mi nesvitila obrysovka, ale mlhovka normalne svitila....koupil sem si teda novou, dvouvlaknou a ted, kdyz zapnu svetla, tak mi to leve svetlo stale sviti i s mlhovkou, ikdyz je vypla, proste staci zapnout svetla a leve mi sviti do mlhy a prave normal, nejhorsi je, ze kdyz jedu vecer a je tma, tak to hrozne oslnuje ty, co jedou zamnou....diky za radu! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam podobnej problem, menil sem ted zarovku u zadniho levyho obrysovyho svetla, pac mi nesvitila obrysovka, ale mlhovka normalne svitila....koupil sem si teda novou, dvouvlaknou a ted, kdyz zapnu svetla, tak mi to leve svetlo stale sviti i s mlhovkou, ikdyz je vypla, proste staci zapnout svetla a leve mi sviti do mlhy a prave normal, nejhorsi je, ze kdyz jedu vecer a je tma, tak to hrozne oslnuje ty, co jedou zamnou....diky za radu! :)

Ptákovina to se mi stávalo u kamionu na návěsu. Podívej se jestli není na žárovce vytahané to slabší vlákno mě se jednou dobou vyhřívali šuntový žárovky během 10 minut to slabší vlákno se natáhne a propojí se s tím silným pok svítí to silný. Pokud to ale bude OK tak jedině očistit ukostření to dovede udělat taky pěknou barevnou hudbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

ahoj...když zhasnu světa u tdi98..tak mi zhasnou světla,ale vypínač pořád svítí a na přístrojové desce je vidět černý symbol dálkových světel..

a nesvítí mi symbol potávacích světel...asi žárovka v přístrojovce???....dík za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík..za odpověd,ale prostě to neznám..takže ovladač na světla svítí pořád..jasný---.když zapnu světla...

na palubovce..je vidět černý symbol světla..když přepnu dálkové..tak je modrý...a když vypnu světla..tak je tam pořád ten černý symbol..a zmizí až když vyndám klíček....dík za trpělivost ;)

má obrysovka..samostatnou kontrolku???

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Jsem tu nový tak Vás napřed všechny zdravím. Mám 2 týdny Octavii 1 kombi a po koupi jsem si všiml jedné věci. Ihned po zastrčení klíče do zapalování se mi rozsvítí obrysovky. Dnes při instalaci nového rádia jsem ale zjistil další zradu. Rádio má hrát jen se zastrčeným klíčem ale pokud není zastrčený a rozsvítím světla tak hrát začne a po vypnutí světel hrát přestane (jako bych vytáhl klíč ze zapalování) a auto se odemkne (tak jak jsem si nastavil automatické odemykání při vytažení klíče ze zapalováni). Netušíte někdo včem může být problém nebo po čem jít? Vůbec nevím kde začít nebo kam se podívat. Ale tohle určitě není normální. Za každou radu předem dík. Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle mě včera taky napadlo po tom co jsem si přečetl téma s doděláním denního svícení a tak jsem ovladač světel vytáhl ale nic zbastleného jsem tam neviděl....divné je ale to že při zapnutí klíčku do polohy 1 (při odpojeném ovladači světel) se obrysovky taky rozsvítily a svítily až do vytažení klíče ze zapalování. Nově se to tedy chová tak, že už to nesvítí při pouhém zastrčení klíče ale při otočení do polohy jedna nebo zapnutím světel....pořád ale zůstávají svítit až do vytažení klíče. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůže být někde zkrat? Třeba v samotném spínači světel?

Jedna věc mně totíž mate. Kdyby to někdo, ať prasácky, dodělával, tak proč jen na obrysovky. Spíš bych to čekal zapojené na potkávací (taky prasácky, ale když tak už).

Dále co mně mate je to, že obrysovky mají ze spínače vyvedené dvě větve - lavá a pravá.

post-57881-0-20620900-1303810044_thumb.j

Vzkoušej ještě, nezapínej světla, vytáhni klíček ze zapalování a přepni páčku směrovek do některé krajní polohy. Měla by svítit jen pravá nebo levá strana obrysovek. Pokud budou svítit vždy obě a spínač světel bude určitě v "nule", tak je něco špatně.

Dále bych zkusil od někoho půjčit a vyzkoušet spínač světel. Vyloučíš nebo potvrdíš (bez)vadnost toho svého.

Bez zapojeného spínače světel se to chová jak? Pokud se obrysovky rozsvítí i bez něj, je zkrat nebo prasácký spoj někde na kabelech, pokud se nerozsvítí je chyba ve spínači.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil s vytáhnutým klíčkem a vypnutými světly ty směrovky a svítily vždy obě strany obrysovek. S odpojeným vypínačem světel se to chová tak že když dám klíček do polohy 1 a vrátím do polohy 0 tak zůstanou obrysovky svítít (obě strany) až do vytažení klíčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže závadu ve spínači můžeš vyloučit. Páč se to s ním i bez něj chová stejně.

Každopádně je to někde spojené. A to tak, že levá a pravá strana dohromady plus +12V "po klíčku".

Náhodný zkrat bych vyloučil. Aby se spojily tyto tři dráty, by už musela být velká náhoda.

Teď jen najít kde.

Rozeber palubku pod volantem. Někde tu je návod. Jinak nejdřív tu mřížku nad nohama, šroubky najdeš.

post-57881-0-60119300-1303817767_thumb.j

Pak pod krytem pojistek jsou dva plus povolit samotný držák pojistek.

Dále vytáhnout spínač světel a pak celý ten držák co je vněm i ovládání intenzity podsvícení a naklápění. Tam je taky jeden šroubek.

A jeden je taky vpravo od volantu.

post-57881-0-53935600-1303817786_thumb.j

Budeš mít celkem pohodlný přístup k elektrice. Stejně tak k pojistkové skříňce zezadu, kde to taky může být propojené.

Nebo taky hledat abnormální elektrické spoje v motorovém prostoru, někde kolem kabelů ke světlům. Drát s +12V spínaným je u motoru určitě taky někde.

Teď už nemá cenu hledat důvod proč to tak někdo sprasil, ale najít kde to sprasil a odstranit to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za rady...hned jak to venku trochu půjde tak to rozeberu a mrknu na to. Jsem zvědav co tam najdu. Je to totiž dost naprd to pořád hlídat.....kdyby mě na ty rozsvícené světla alespoň něco upozornilo, třeba pískot ale takhle se mi může stát že to někde odstavím a už neodjedu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže problém se světly vyřešen. Za spínačkou byl propoj. Zkusil sem to vyfotit ale je to mobilem takže nevím jestli z toho něco poznáte. Ještě se zeptám na jednu věc. Drát byl spojen s oběma stranami obrysovek (pojistka 22,23) a řídící jednotkou centrálu (pojistka 6). Propoj jsem odstranil a zdá se že vše funguje jak má ale jeden ze dvou drátů co vede na pojistku 6 není nikde zapojený. Tedy asi byl ale drát kdosi odstřihl. Nevíte kam by tento drát měl přijít zapojit? Podle ustřihlého drátu to vypadalo že byl připojen na kostru snad přes nějaký vypínač který právě někdo odstřihl.

post-63700-0-85347400-1303925775_thumb.j

post-63700-0-03954800-1303925793_thumb.j

post-63700-0-75287200-1303925822_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že jsi odstranil vše co tam bylo navíc.

To s tím střihnutým drátem zatím neřeš. Kdoví co to je. Podle té poslední fotky to tam taky není origo. Takže to neřeš. Najdi odkud to vede a vyval pryč. Nezapomeň zaizolovat ty obnažené místa.

Pokud vše funguje máš vyhráno :palec2: .

Gratuluju!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...