Přejít na obsah

Senzor nedostatku vody v ostřikovačích


Clint

Doporučené příspěvky

Zdravím, nevíte náhodou, jestli se dá přidělat senzor na nedostatek vody v ostřikách? V supu jsem to měl a dost mě překvapilo, že v nové oktávce je to hudbou budoucnosti. Údajně je to funkční jen když je vozidlo vybaveno ostřikem světlometů. Nicméně je to užitečná věc a uvítal bych jí. Kontrolka na budíkách je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nějaký divný...Mělo by to tam normálně být....Kamarád ostřikovače světel nemá a byl jsem svědkem toho,že když mu došla voda v ostřikovači,tak se mu rosvítila kontrolka a píplo to.U mě posoudit nemohu,protože mi voda ještě nedošla:-) jsem pintlich a vše dolývám za včasu:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No možná je to v eleganci již běžné, ale já mám ambiente a tam to rozhodně není, zrovna dnes mi došla :) Čili jestli tomu dobře rozumím, když to strčím do škodovky, tak by to měli zmáknout. Maxíka mám, otázka zda to půjde nakodovat, aby to ukazoval.

edit: volal jsem teď známému servisákovi a řikal, že to zas taková sranda není. Že se musí dávat i jiná nádobka na kapalinu, pak to čidlo a natahat kabeláž, prej je s tim hafo práce a rozdělávka, navíc to prej taky není žádná láce to dodělávat.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No možná je to v eleganci již běžné, ale já mám ambiente a tam to rozhodně není, zrovna dnes mi došla :) Čili jestli tomu dobře rozumím, když to strčím do škodovky, tak by to měli zmáknout. Maxíka mám, otázka zda to půjde nakodovat, aby to ukazoval.

edit: volal jsem teď známému servisákovi a řikal, že to zas taková sranda není. Že se musí dávat i jiná nádobka na kapalinu, pak to čidlo a natahat kabeláž, prej je s tim hafo práce a rozdělávka, navíc to prej taky není žádná láce to dodělávat.

Tak s tím bych souhlasil,protože v autorizovaném servisu ti kabeláš natáhnou do svazku.Nemůžou jí jen tak vést kudy se jim zachce jako někteří domácí kutilové...

Jinak Maxíka mít nemusíš.Jak jsem psal kamarádovi to funguje normálně a maxíka nemá.Pravda je že má Elegancku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžou jí jen tak vést kudy se jim zachce jako někteří domácí kutilové...

Divil by ses co dokážou domácí kutilové a co umí i v aut. servisu sprasit. Nemusíš do aut. servisu, stačí člověk kterej se tím živí, umí to a záleží mu na zákazníkovi. V žádným případě nechci snižovat pověst aut. servisů ale i tam se občas, jako všude, najdou prasata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divil by ses co dokážou domácí kutilové a co umí i v aut. servisu sprasit. Nemusíš do aut. servisu, stačí člověk kterej se tím živí, umí to a záleží mu na zákazníkovi. V žádným případě nechci snižovat pověst aut. servisů ale i tam se občas, jako všude, najdou prasata.

To máš pravdu,ale pokud na to příjdeš,tak aut.servis ti to musí předělat zadarmo...mají prý tzv návodky a podle ni se mají řídit.Pokud né,tak to už je otázkou servisu jak na to kašlou..

Jinak před FL v eleganci Maxi dot nebyl....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Iba tak info: snímač hladiny v nádržke ostrekovača je vtedy, pokiaľ si objednáte vyhrievané ostrekovače okien.

Mozeme na to nadavat ale to je tak asi vsetko co s tym urobime. V skodovke sa tak rozhodli. Keby mi to predajca povedal, tak by som si tie vyhrievane ostrekovace objednal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Já mám MR2006 elegance a kontrolku hladiny jsem neměl. Auto jsem dal Vášovi a za chvíli vše fungovalo. Nádobka zůstala původní (3litry). Jen se musí navrtat, dát snímač, natáhnout drát a nakodovat. Dokonce jsem se dočetl, že i 3 litrová nádrž ma své místo pro snímač (plastové tvarování), ale škodovka dávala snímač pouze do 5,5 litrových nádrží. Cena myslím 600kč se vším všudy. Než cena za materiál je nejvyšší cena za práci. Než se člověk dostane vůbec k té nádržce pěkně si mákne.

Měl jsem MFA a tam se jen rozsvítila kontrolka. Teď na MaxiDotu mi to pěkně píše "Doplňte vodu do ostřikovačů" a blká mi oranžový symbol ostřikovačů na MaxiDotu (krása).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Tak to tu trochu oživím.

 

Rád bych si to nechal dodělat. U minulého auta jsem to měl a tady mě o celkem chybí. Takže je tu někdo kdo by byl ochotný mě to dodělat? Co je k tomu třeba? Musí se opravdu měnit nádržka za větší? A na kolik to cca vyjde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyslo me to na 100 Kc, delal jsem to sam. Na vrakovisti jsem koupil senzor s tesnenim a konektorem plus piny do budiku. Zvlast jsem koupil drat a spajel si to. Shodil jsem naraznik, sundal nadrzku, udelal do ni diru, vlozil senzor a uz to jen slozit, zapojit a nakodovat. Nadrzka tedy vetsi byt nemusi, jen do te stavajici musis nejak udelat diru... :kol-47:

 

PS: Delat ti to nechci, jen jsem napsal jak na to... :kol-28:

 

PPS: Misto pro snimac je skutecne vylisovane i na 3l nadrzce...

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...