Přejít na obsah

výměna těsnění víka hlavy válců na octavii 1,8 20v agn


herrkomisar

Doporučené příspěvky

Všiml jsem si úbytku oleje,tak jsem začal pátrat odkud.Olej uniká jen za jízdy,protože pod autem když stojí není ani kapka.Když se podívám ze spodu motoru je vidět že tam co je spoj mezi víkem a začíná hlava je to poblité od oleje.

Když jsem sundal kabely ke svíčkám,tak jedna svíčka byla téměř celá potopená v oleji.Myslím si že je špatné těsnění víka válců.Ale co nevím,jestli to dokážu vyměnit si sám.Zdemontovat sání to je jasný,ale co mě čeká za problém potom to netuším.Mám se do toho pustit nebo raději předat auto mechanikovi?Měnil už někdo tohle těsnění na mojí motorizaci???

post-28832-0-42134700-1303665796_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám přesně to samé na stejném motoru. Svíčka na prvním válci utopená v oleji. Jelikož je únik

relativně malý a protože jsem prošel dílenskou příručku, kde je toho docela hafo na práci při výměně

těsnění, tak to zatím neřeším. Ale radu zkušenějšího bych též uvítal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám stejný problém akorát na 1.8T, ale to je v podstatě to samé. Taky jsem uvažoval, že do toho půjdu sám, ale asi to radši nechám servisákovi. Přece jen přetěsnit víko ventilů by neměla být taková fuška (a s tím i cena za práci) jako při výměně těsnění hlavy válců.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem nevydržel a zkusil jsem jemně 10kou stranovým klíčem utáhnout matičky co drží víko a po cca 300km jsem kouknul a zdá se že únik oleje ke svíčce je menší,ale trochu to ještě sákne.bojim se víc zabrat abych to neutrhl a momentový klíč tam bez sundání sání nevrazim.pro info by se měli matičky utáhnout na 10Nm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tento tyzden som to menil na motore AGU . Zvladne to aj uplny laik vysrobuje zapalovacie cievky , par srobov ktore drzia veko a da sa dole veko . Potom pride na rad benzin a srobovak a skrabat a skrabat pripaleny olej na veku . Ma tam ist vonkajsie a vnutorne tesnenie . Takze pohoda , jednoducha vec , s vycistenim tak na 2 hodinky roboty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...