Přejít na obsah

Rozvody 1.4 16 V za minutu 12!


libero

Doporučené příspěvky

Já žil celou dobu v dojmu, že rozvoďák má zuby uvnitř a ne zvenku! lol Copak ty orazítkovaný písty, to ještě jde, ale ty "srovnaný" ventily, to bude pošušňáníčko, až se ta výměna bude mět platit... Jen nechápu, kolik na tom musel mít najeto - kontrola se podle výrobce motoru doporučuje v 90 tisících a případná výměna až podle stavu nebo ve 120 tisících km... Takhle sedřenej, to musel buď koupit nějakou extra levnou sadu - a samozřejmě fake, což se mu vrátilo v ceně za opravu celýho motoru, nebo prostě spoléhal na to, že to ještě vydrží - až dojezdil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

copak, zavčas nevyměněný rozvoďák? Nebo jsi už několikátý majitel a vůbec jsi netušil, kdy byl měněn naposledy?

našťastie to nie je moje vozidlo... kol11

Já žil celou dobu v dojmu, že rozvoďák má zuby uvnitř a ne zvenku! lol Copak ty orazítkovaný písty, to ještě jde, ale ty "srovnaný" ventily, to bude pošušňáníčko, až se ta výměna bude mět platit... Jen nechápu, kolik na tom musel mít najeto - kontrola se podle výrobce motoru doporučuje v 90 tisících a případná výměna až podle stavu nebo ve 120 tisících km... Takhle sedřenej, to musel buď koupit nějakou extra levnou sadu - a samozřejmě fake, což se mu vrátilo v ceně za opravu celýho motoru, nebo prostě spoléhal na to, že to ještě vydrží - až dojezdil...

no na tom aute je na tacháči nejakých cca 90t km,ale nabehané to má rozhodne viacej :p ...

a s tou "fake" sadou bude tiež niečo pravdy :kuk:

Editováno: , autor: libero1071
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já si myslím, že prohlubně ve dnech pístů se dávají jen na 16V 74kW - kvůli ostré vačce, která nechává ventily otevřené i když už je píst daleko blíž k HÚ než u 63kW varianty. Navíc u 74kW varianty jsou talířky ventilů blíž ke dnům pístů - kvůli vyšší kompresi je nižší hlava.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Včera mi kámoš měnil rozvody u 1.4 16v,najeto 118000km a docela jsem se vyděsil co vše se mohlo stát kdybych ještě chvíli čekal.Viz foto kladek.Jedna kladka je úplně bez plastového běhounu a druhá je pěkně popraskaná,nemluvě o tom jak pěkně šustily.Řemeny byly taky pěkně napraskaný nebo spíš spuchřelý.Tak bacha na to jak nemá vypadat údržba vozu. :palec2:

post-21459-0-44336700-1303815556_thumb.j

post-21459-0-46870500-1303815584_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky pěkná sranda.Ale nechápu proč v dílenskej příručce píšou kontrola po 90000km a při dálší kontrole to je na rozhodnutí mechanika jestli měnit nebo ne.Dal jsem origo sadu se všema kladkama+vodní pumpu.tak snad to bude cajk na dalších 90000km,pokud mě teda nezrujnuje na oleji co jí chutná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hezkýýýýýýýýýýý, no já nevím ale řekl bych že rozvody se mění po 90tis. km a když koupím starší auto tak to měním s olejem hned i když majitel říká že nedávno měněný. ale ty fake budou pak aj dost hodně levný a to by snad zarazilo každýho kdo má trochu přehled v cenách

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupoval jsem ji když měla 86000km a měl jsem sebou vaga na napichnuti serva kde se ukladaj motohodiny.Z toho jsme vypočítali že kilometry vs motohodiny sedí.Dneska jet koupit ojetý auto bez diagnostiky je holej nesmysl.Volal jsem asi na tři auta a teprve ten poslední mi dovolil napíchnutí.Asi neměli čistý svědomí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Kupoval jsem ji když měla 86000km a měl jsem sebou vaga na napichnuti serva kde se ukladaj motohodiny.Z toho jsme vypočítali že kilometry vs motohodiny sedí.Dneska jet koupit ojetý auto bez diagnostiky je holej nesmysl.Volal jsem asi na tři auta a teprve ten poslední mi dovolil napíchnutí.Asi neměli čistý svědomí.

Za předpokladu, že servo bylo původní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...