Přejít na obsah

Pazvuky


tomson1

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ten větrák jsem měl též venku a rozebraný... problém je v tom, že pokud jsou v loji ložiska, tak s tím stejně nic nenaděláme, protože jsou zapouzdřená.

Alespoň jsem ho vyčistil a vyčistil jsem důkladně i prostor, ve kterým je nasazený..bylo tam solidní množství uschlých much a listí...

 

 

post-92006-0-92906100-1456236685_thumb.j

post-92006-0-83137300-1456236692_thumb.j

Editováno: , autor: Boby91
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

nestretol sa už niekto s drnčaním zo zadného sedadla? Jedná sa o to väčšie dvojsedadlo a ide to z miesta nad lakťovou opierkou (tú počuť tiež ale nie keď je zatvorená). Rozmýšľal som či to nevydáva napinák stredného bezpečnostného pásu, ale neviem rozobrať tú opierku.

Vyriešil som to čiastočne tým že som napchal tvrdú penu medzi sedadlo a plato kufra, ale nie je to na 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci,

Pred nedavnem se mi objevil "cvakajici zvuk" z A sloupku na spolujezdcovo strane. Zajimavy je ze to cvaka pouze pri brzdeni motorem a pri klidny jizde. Jakmile na to vic slapnu, nebo zmacknu spojku zvuk zmizi. Cvaka to zhruba tak jakoby byl v gume kaminek. Spodek auta, podbehy i schranku pred spolujezdcem jsem zkontroloval a nic.

Nemate nekdo napad?

Diky Tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadá ma len vyskúšať dať do medzeri medzi stĺpikom a palubovku nejaký kartón. Zvykol drhnúť roh palubky čo je pri skle. U teba možno od vibrácii ťuká a vydáva to takýto zvuk.

Alebo ďalšia možnosť či nemáš nejaký bordel vo ventilátore kúrenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravíčko, vážení uživatelé octavii II facelift. Mám takový pazvoucek při nastartování. Jakmile se auto zaklepe při startu, tak něco zavrze. Někdy to je Jakoby od motoru ale někdy mi to zase přijde někde od spolujezdce. Je to takový vrznuti, netuším odkud to jde. Má někdo podobný problém? ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj, mám octavii II (liftback)  ambiente 1.6mpi 75kw 102 koní   r.v. 2004 koupeno ojeté a mám ji  asi 6 let, na tachometru necelých 100tis. Jezdím tak max. 7tis ročně. Co jsem řešil za pazvuky + dalších pár drobností. Je to pořád dokola, ale možná to někomu pomůže.

 

1) Povrzávání při pomalé jízdě po nerovnostech někde ze zadní části. Jednalo se o ztuhlé gumové těsnění ve dveřích. Nastříkání silikonem, popř. WD40 to vyřešilo na spoustu měsíců. Musí se ale promazat hlavně část mezi karoserií a těsněním, tzn. odchlípnout těsnění od plechu (za těsněním). Tak 1 - 2 krát do roka to musím prostříkat znova, ale je to otázka 5 minut.

 

2) Vrzání oken při stahování. Vyřešilo nastříkání silikonu nebo WD40  na boky, do vodících semišových lišt při staženém okénku a hadičkou co nejníže to jde. Potom musíte samozřejmě umýt sklo. Prostě vrže sklo o tu gumu/semiš. Nic jsem nerozebíral. Klid už léta.

 

3) Při přejezdech po nerovnostech jakoby divné drnčení (rezonance) někde zepředu, jakoby z palubovky, hlavně v zimě. Drnčely už ojeté, povolené stěrače. Kupodivu jejich výměna vše vyřešila. Dlouho jsem si myslel, že je to uvnitř palubky :-(.

 

4) Hlavně při teplotě kolem + 5 až +10 stupnů a zapnutém topení občasné poklepávání ze středu palubky. To dělají klapky v topení, jak pohybují a přenastavují se. Při této teplotě je systém asi víc zblblej a dělá to častěji. V mazech se to asi otevře a jede...  To jde asi vyřešit pouze výměnou, neřešil jsem.

 

5) Potom takové lupání, praskání v palubce, když se začíná topit. Plasty hold pracují. Prostříkal jsem palubovku silikonem, spáry kam jsem dosáhl. Řekl bych, že to obecně taky dosti pomohlo.

 

6) Při přejezdech retardérů apod. vržou asi silenbloky, taková klasika, zatím jsem neřešil.

 

Suma sumárum, většinu těchto otravných prkotin  v podstatě vyřešilo promazání silikonovým sprejem.

 

7) Dále jsem nahradil olej 5w30 za 5w40 a na volnoběh se motor zklidnil. Před tím tak zvláštně vibroval, auto se trochu otřáslo. Někde píší, že se odpojuje jeden válec kvůli emisím. S 5w40 se to o dost zlepšilo, už to ani nevnímám. Spotřeba zhruba stejná. Tichost/hlučnost motoru asi taky stejná.

 

8) Dále doporučuji si "namontovat" kožený potah volantu, nějaké parkovací senzory dozadu (Stačí i obyčejné sencor + jejich nástřik v barvě karoserie). Prostříkal jsem kdysi i dutiny + nad zadními koly  nějakým ML sprejem :-) trochu smrad v autě :-) a natřel rezistinem ramena a takový ty povrchový věci. Za půl roku to začně být zase trochu polezlý ale i po 3 letech to vypadá o dost líp něž před tím :-).

 

9) Pak jsem ještě řešil trochu stočený volant (nebyl rovně při jízdě rovně, ale geometrie OK). To se stalo po výměně pneumatik přední za zadní. Byly jinak sjetý, tak se trochu rozjel volant, ale geometrie zůstala OK. Řešení je, že Vám na geometrii srovnají volant do roviny, nebo se na to vybodnout.

 

Jinak auto vcelku šlape, moc sice nenajezdím ale OK.

 

Přeji hodně zdaru při lovu pazvuků a  třeba někomu ty moje prkotinky pomůžou :-)))

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, mám Octavii 2 liftback, najeto 160 tisic km a poslední týden jsem si všimnul zvláštních zvuků vycházejících ze dveří spolujezdce, je to takové jakoby praskání nebo lupání s nepříjemnou rezonancí a dělá to jenom při rychlostí vyšší jak 100km/h a se zvyšující rychlostí se to projevuje hlasitěji. Mizí to, když se zatlačí na okno v pravé horní části.. Poradíte mi, co to může dělat a jak se toho zbavit? :/ Díky

Editováno: , autor: Honzikk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, měl bych dotaz ohledně pazvuků u mé Octávie.

Projevuje při příčné nerovnosti na vozovce. Stačí běžné nedokonalosti českých silnic, typicky těch nižších tříd. Většinou při rychlostech do 80km/h. Na dálnici, při náhlém vymetení díry či podélné nervanosti nic.

Vzadu v Céčkových sloupcích či někde níže slyším na obou stranách stejně intenzivní pazvuky. Dle poslechu se jedná jakoby to byly nějaké plasty. Nezní to jako nic kovového. Obložení sloupků jsem rozdělával, ale nedokázal jsem nic blíže diagnostikovat. Pokud se pokusím s autem jakkoliv podobně zakývat, tak není nic slyšet ani cítit. Projevuje se to pouze při jízdě. Bohužel je to díky nerovnostem našich silnic velmi časté a rušivé. Nevím jestli to není třeba způsobeno opotřebením něčeho v zadní nápravě. Auto má nájezd přes 200tis km s adekvátní údržbou. Kamarádovi s podobným nájezdem se děje to samé. Nemá s tím někdo zkušenosti? O co by se mohlo jednat? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...