Přejít na obsah

Pazvuky


tomson1

Doporučené příspěvky

Taky bych trochu přiložil do ohně . Mám OII necelé dva měsíce a od začátku mi vržou(jemné gumové vrzání) právé přední dveře a možná i pravá strana palubky. Pravděpodobně je to těsnění dveří , ale přesto to dám do servisu . Vím , že by asi pomohlo natřít těsnění olejem , ale rozhodně to tak řešit nebudu . Ať se škodováci předvedou , ikdyž to asi tak vyřeší také. No jinak jsem od toho auta čekal mnohem víc , ta kvalita není zas tak uchvatná ,jak se všude píše. No jak tady někdo psal , podruhé už bych šel do Superba a to hlavně z důvodu většího komfortu jizdy. Člověk když se sveze "deset kiláků ", hned nepozná do čeho jde.Moje blbost .

Pokud mohu posoudit podle tvých slov tak ti nebude stačit ani Superb . Asi nebude pro tebe dobrej ani Lexus . Mám tedy Scouta, ale auto má velice dobrou kvalitu . A pokud ti to někde vrže tak to dej do servisu . Nechápu proč teď haníš Octavii 2 , když má každý možnost se v tom autě ještě před zakoupením svést. Mohl jsi si to auto půjčit třeba na víkend u každého prodejce ,ale za cenu půjčovného . Musíš brát že Superb je starší výroby než Octavie 2 a tímto je Octávka ještě lépe zpraovaná než Superb .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky se přidávám se zkušenostmi. Zdálo by se že OII. je vrzalka, ono to snad nebude tak hrozný. Fakt je, že mě náramě rozčilujou dva pazvuky. Jednak někde z mehanismu otvírání víčka kapličky na přístr. desce mi při svižnější akceleraci ve 2 pásmech otáček zadrnčí nějaká pružinka, či drát, kovovým drnčivým zvukem. Dělá to na jakýkoliv kvalt, při akceleraci, když je motor v zátahu. Chci se odhodlat celou tu kapličku i s výdechama vyndat a podívat se co to tam drnčí. Poradí mi prosím někdo jak na to?

A druhá ne už tak bolestivá věc: ve středovým tunelu,dole odspoda mi něco jemně, přesto slyšitelně i za jízdy (když vím co mám slyšet) něco pravidelně cvaká. Někdy rychleji, někdy zřídka. Dělá to hlavně v počátcích jízdy, nejvíc, když tepolta vody dojde na 90st. Je to takový plastový , jemný klapnutí. dělá to i při vypnutým motoru, stačí když je zapnutý zaplování a půštěnej větrák. Klapne to tak 1x za 3-5s Nejspíš to souvisí s regulací teploty, jak klima reguluje tepotu vzduchu (nemám climatronic, jen obyč. klimu). Divný na tom je, že loni to nedělalo. Začlo to až letošní podzim, co se ochladilo. Přijde mi, jako kdyby z nějaký klapky vypadl gumovej doraz a klapka naráží navrdo. Nevím. Nesetkal se s tím někdo? S tímhle si asi doma neporadím, ale s tím drnčením kapličky bych rád něco udělal sám. V servisu s tím ztratím celej den, řeknou, že to je opravený a za pár dní to tady bude zas a já tam zase pojedu a zase se budu doprošovat. Člověk si připadá jak blbec, že se doprošuje takovýhle kraviny. Ani bych se někdy nedivil, kdyby řekli : "jezdí vám to? Jezdí. Tak co, že tam něco rachotí? To je normální, to dělaj všechny auta. některý víc, jiný míň. Naschle"

Podobnou reakci jsem uslyšel, když jsem se opovážil tvrdit, že moje rádio Melody, za "pouhejch 8 tis navíc" má blbej příjem, šumí..., řekli. "Víte, to je u těchto rádií normální. Jsou prostě nekvalitní " !!! Když jsem řek, že ho teda nechci, začli se kroutit, že když hraje, nemůžu ho vrátit. Muselo by mít závadu atd atd atd. Ale to jsem odbočil. O rádiích se tu napsalo hodně v jiné rubrice, nejsem jedinej.

Tak zdar a díky za připadnou radu. Je už pozdě, jdu si zavrzat......do postele :-) Jameson OII. 1,9 TDI

...s tím "pazvukem" pravděpodobně od odkládací schránky na palubce jsem na tom stejně, rezonuje to kolem 3000 ot. Zvuk připomíná skutečně drnčení nějaké pružinky nebo táhla. Snad tu bude někdo, kdo to už vychytal :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Pokud mohu posoudit podle tvých slov tak ti nebude stačit ani Superb . Asi nebude pro tebe dobrej ani Lexus . Mám tedy Scouta, ale auto má velice dobrou kvalitu . A pokud ti to někde vrže tak to dej do servisu . Nechápu proč teď haníš Octavii 2 , když má každý možnost se v tom autě ještě před zakoupením svést. Mohl jsi si to auto půjčit třeba na víkend u každého prodejce ,ale za cenu půjčovného . Musíš brát že Superb je starší výroby než Octavie 2 a tímto je Octávka ještě lépe zpraovaná než Superb .

A koukam že jsem se tě dotkl , ale je to můj nazor a nikomu ho nenutím . Jelikož se kolem aut dost motám , můžu posoudit rozdíly . Auto je pěkně uděláný , proti tomu nic nemám, ale to vrzání mě dost překvapilo . Jen mi přijde , že se až moc vychvaluje. Jízdní vlastnosti jsou ok , ale já mám radší a říkám že Já trochu měkčí naladění podvozku . A koho to zajímá jezdil jsem Toledem II TDi a nyní OII Tdi a opravdu že by to bylo až tak hlučný že bych neslyšel vrzání to teda né. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
mě teda vrže něco od středu palubky... ale jenom do té doby, než se interiér zahřeje... pak je to ok! :) buď si to sedne, nebo si zvyknu anebo to dám do servisu! :) hh ... jinak celkově vrzání v interiéru je na palici! :aggressive:

Mě teda nic nevrže. To víš nafťák je prostě vyráběn na větší vibrace od motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim teda zaklepat na dřevo,ale všechny Oct.II co mám jsou zatim na takové ty pazvuky nejlepší auta co jsem kdy měl,na té své osobní kterou mám z 2006 mám ted najeto 185.000km a TICHO a že jsem pes na jakékoliv zadrnčení,cvaknutí apod.

Jediné co jsem kdy u Oct.II řešil bylo slabé vrzání na nerovnostech ze zad.části u jedné z Oct.II(z 2005) na co si ten řidič co mi na ní jezdí stěžoval,po laborování jsme přišly na to že to dělalo těsnění 5.tých dveří,tak jsem těsnění očistil,nakonzervoval a bylo ticho.

Jó to takový Passaty co jsem měl před Octávkama,ty byli nemocný na drnčení,hlavně tak od 100.000km to bylo jak zvonkohra,to jsem víkend co víkend lítal kolem toho s molitanem a podkládal plasty a rozebíral střed.panel kde pořád něco ťukalo a řinčelo.

Podle mě je teda Oct.II s kvalitou zpracování na dost vysoké úrovni.U mě max.spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mohu konstatovat taky konstatovat na své 2.0 TDI lupání studené palubky při ohřívání,při větších rychlostech hluk okolo zrcátek,při přejíždění zatáček a nerovností bez spolujezdce klepání volného pásu o boční sloupek a při nevhodném uložení brýlí v horní schránce na brýle drnčení jakoby z pravých dveří...ale byly to naštěstí jen ty brýle...jinak zatím klid. vlastně jen asi okolo 1700 a okolo 2000 ot napatrně houkající turbo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mohu konstatovat taky konstatovat na své 2.0 TDI lupání studené palubky při ohřívání,při větších rychlostech hluk okolo zrcátek,při přejíždění zatáček a nerovností bez spolujezdce klepání volného pásu o boční sloupek a při nevhodném uložení brýlí v horní schránce na brýle drnčení jakoby z pravých dveří...ale byly to naštěstí jen ty brýle...jinak zatím klid. vlastně jen asi okolo 1700 a okolo 2000 ot napatrně houkající turbo....

Ty schránky na brýle jsou k ničemu u všech aut co jsem měl,tam brýle drnčej jak kráva,to mi dělala i ta schránka u Passatu která byla místo madla na stropě nad řidičem a že i byla celá vypolstrovaná tak i tak to bylo k ničemu.Tyhle schránky spíš používám na jiné věci typu vizitek,dokladů apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Já jsem z kvality interiéru OII trochu zklamán. Pořád něco řeším a postupně odstraňuji a jak jsem se bavil s dalšími dvěma majiteli Scouta, jsou na tom podobně. Tedy evidentně nejsem vyjímečný případ, ale tímto nechci říct, že se jedná o něco hrozného. Vlastním ještě Ford Focus a ten je úplně tragický. Vyloženě koncert plastů...

Momentálně hledám zdroj vrzání od pravých zadních dveří. Našel jsem tady tip na uchycení zadních sedaček, tak po obědě půjdu promazávat. A pro jistotu celé auto. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem z kvality interiéru OII trochu zklamán. Pořád něco řeším a postupně odstraňuji a jak jsem se bavil s dalšími dvěma majiteli Scouta, jsou na tom podobně. Tedy evidentně nejsem vyjímečný případ, ale tímto nechci říct, že se jedná o něco hrozného. Vlastním ještě Ford Focus a ten je úplně tragický. Vyloženě koncert plastů...

Momentálně hledám zdroj vrzání od pravých zadních dveří. Našel jsem tady tip na uchycení zadních sedaček, tak po obědě půjdu promazávat. A pro jistotu celé auto. :)

To byl muj pripad taky. Staci sklopit sedacky a trosku se projet. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promazal jsem uchycení zadních sedaček a zdá se, že povrzávání zmizelo. Ty panty uprostřed jsou snadno přístupné, ale na krajích ani nevím, jestli se tam silikonový olej dostal. Pro jistotu jsem očistil a namazal gumová těsnění ve dveřích a podařilo se mi zbavit také jednoho specifického zvuku, který vydávala loketní opěrka. To nejhorší je tedy pryč, uvidíme na jak dlouho. :) Na kostkách mi ještě rezonuje něco od čelního okna, ale dělá to jen u studeného interiéru, což asi řešit nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by zas teoreticky mohla dělat ta mřížka, co je přes celou šířku pod oknem

Asi máš pravdu. Když na ni položím ruku, rezonace utichne. Teď zase maturovat nad tím, jak to lépe upevnit. Sakra, proč si tohle neřeší výrobce? Auto s katalogovou cenou přes 900K a člověk aby řešil takové hovadiny. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi máš pravdu. Když na ni položím ruku, rezonace utichne. Teď zase maturovat nad tím, jak to lépe upevnit. Sakra, proč si tohle neřeší výrobce? Auto s katalogovou cenou přes 900K a člověk aby řešil takové hovadiny. :(

Tak já zatím musím všechno zaklepat . Nic nevrže a žádné zvuky neslyším. Jenom když nastartuju tak nějakej traktor vždycky začne řvát, ale jinak v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já zatím musím všechno zaklepat . Nic nevrže a žádné zvuky neslyším. Jenom když nastartuju tak nějakej traktor vždycky začne řvát, ale jinak v pohodě.

Buď rád, že máš štěstí na dobrý kus. Já se osobně bavil s dalšími dvěma majiteli Scouta a oba dva měli stejné problémy. Pozor, nechci tím říct, že je to něco dramatického. Spíše se jedná o drobnosti, které obtěžují. Taky je možné, že jsem zbytečně puntičkář a slyším i trávu růst. Teď některé pazvuky přičítám chladnějšímu počasí a budu doufat, že v létě se to zlepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...