Přejít na obsah

Pazvuky


tomson1

Doporučené příspěvky

vyndej budíky-je to otázka minuty a vraž tam molitan.(proč já nezůstal u Supa,tam nebylo nic slyšet :wallbash::wallbash: )

To bych rád, vyndal budíky, ale ani v DP jsem nenašel jak drží ten plast před budíkama ? Jak ho vytáhnout a nepoškodit. Předpokládám že budíky jsou pak na nějakých šroubkách že ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tak jsem uspesne vyresil nekolik vrzani, skripani a loupani na Octavii RS liftback, zacalo se ozyvaz vzadu na leve i prave strane cvakani nekde kolem trojuhelnikovych oken. Zkousel jsem vsechno mozny, vyndat plato, sundat operky, presunout bez. pasy. Ale nic nepomohlo, az jeden manik v servisu rikal, ze by to mohly byt panty zadnich sedacek. Opravdu to pomohlo, byly to ty "ucka" co se na ne zacvakavaji sedacky.Kdyz byly sedacky sklopeny, tak byl klid. Druhej pazvuk byl slyset z oblasti sloupku rizeni, vzdy pri natoceni volantu. V servisu na nic neprisli. Az jednou jsem zjistil, ze to neni od sloupku, ale byla to dolni cast ridicovi sedacky. Zvuk se totiz ozyval jen pri vetsim zrychleni. Tak jsem zkusil zatlacit na sedacku kolem operky, a zvuk byl od tahla na posouvani sedacky. Vyresilo se promazanim. Doufam ze to nekomu pomuze pri reseni pazvuku v interiru. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já momentalne resim jinej pazvuk. Skripe mi vrsek palubni desku v místě spoje A sloupku s palubní deskou. Pokud u toho A sloupku zatlačím na palubku z vrchu, tak mi vrže. Při jizde po nerovnostech se to potom projevuje prave tim stejnym vrzanim. Řešení mam zatim takove ne moc elegantni, že mezi vršek palubní desky a předni sklo vložim cca. 0,5 x 0,5 cm gumovou podloužku z uřezané gumy na gumování tužky... Ta podložka právě tlači na tu palubovku zhora a zamezí pohybu palubky a tím pádem i tření něco o něco, co právě způsobuje to vrzání.

Nesetkal jste se někdo se s tejným problémem, popřipadě jak ho řešit. Do servisu to dávat nechci, pač na řešení pazvuku servisem mám svůj názor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak jsem uspesne vyresil nekolik vrzani, skripani a loupani na Octavii RS liftback, zacalo se ozyvaz vzadu na leve i prave strane cvakani nekde kolem trojuhelnikovych oken. Zkousel jsem vsechno mozny, vyndat plato, sundat operky, presunout bez. pasy. Ale nic nepomohlo, az jeden manik v servisu rikal, ze by to mohly byt panty zadnich sedacek. Opravdu to pomohlo, byly to ty "ucka" co se na ne zacvakavaji sedacky.Kdyz byly sedacky sklopeny, tak byl klid. Druhej pazvuk byl slyset z oblasti sloupku rizeni, vzdy pri natoceni volantu. V servisu na nic neprisli. Az jednou jsem zjistil, ze to neni od sloupku, ale byla to dolni cast ridicovi sedacky. Zvuk se totiz ozyval jen pri vetsim zrychleni. Tak jsem zkusil zatlacit na sedacku kolem operky, a zvuk byl od tahla na posouvani sedacky. Vyresilo se promazanim. Doufam ze to nekomu pomuze pri reseni pazvuku v interiru. -_-

prosim te co si teda udelal s temi zadnimi sedackami,aby to neklepalo?Dal si tam nejakou buzirku nebo co????Diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak když už jsme u pazvuků, taky přidám svojí trošku do mlýna... Hlavně při jízdě vyššími rychlostmi a při brždění, (asi už mám trochu zkroucený kotouče) mně něco nesnesitelně píská ze středovýho panelu (asi...). Jezdím denně po D2 na Blavu a ta panelka mně teda dává pořádně zabrat. Mám OII, 4/2007, 40000km. Co by to mohlo být ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jojo mám stejný problém,připadá mi to mako zvuk něco mezi kovem a třeba vrzáním gumové bužirky. Je to nepradelné a připadá mi že zvuk jde odněkud z přístrojovky,jakoby za budíkama.

Pokud by někdo měl podobnou zkušenost a vyrešil to,budu jen rád.

Mám stejný problém,o víkendu mi začalo něco drnčet v budíccích,teda je to ta spodní černá lišta u budíků,když na ní trošku zatlačím tak to přestane,nevíte,jak to odstranit :-(?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Po servisní prohlídce mi začala vrzat zřejmě sedačka řidiče. Když mačkám spojku tak to je slyšet. Když, ale stojím a mačkám spojku, tak to nedělá, pouze při jízdě. Je to na levé straně, někde dole (zatím jsem to nenašel - blbě se to hledá, když to je slyšet jen za jízdy). Přijde mi to jako zvuk nějakého plastu. máte někdo něco podobného? A co s tím? Na servis nemám vůbec čas. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož jsem se včera čerstvě zaregistroval,tak vás všechny OC zdravím.Možná by jste vy zkušenější mohli poradit i mně.Jedná se také o pazvuky,tedy spíše klepání ze zadní levé části auta.Měl jsem vytaženo vše z kufru,složené sedačky,vytažené zadní opěrky a pořád tam něco klepe a klepe,katastróófe- mé nervy.Mám podezření na zadní bezpečnostní pásy nebo snad někde z těch míst vychází ty hrozné zvuky.Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, taky se přidávám se zkušenostmi. Zdálo by se že OII. je vrzalka, ono to snad nebude tak hrozný. Fakt je, že mě náramě rozčilujou dva pazvuky. Jednak někde z mehanismu otvírání víčka kapličky na přístr. desce mi při svižnější akceleraci ve 2 pásmech otáček zadrnčí nějaká pružinka, či drát, kovovým drnčivým zvukem. Dělá to na jakýkoliv kvalt, při akceleraci, když je motor v zátahu. Chci se odhodlat celou tu kapličku i s výdechama vyndat a podívat se co to tam drnčí. Poradí mi prosím někdo jak na to?

A druhá ne už tak bolestivá věc: ve středovým tunelu,dole odspoda mi něco jemně, přesto slyšitelně i za jízdy (když vím co mám slyšet) něco pravidelně cvaká. Někdy rychleji, někdy zřídka. Dělá to hlavně v počátcích jízdy, nejvíc, když tepolta vody dojde na 90st. Je to takový plastový , jemný klapnutí. dělá to i při vypnutým motoru, stačí když je zapnutý zaplování a půštěnej větrák. Klapne to tak 1x za 3-5s Nejspíš to souvisí s regulací teploty, jak klima reguluje tepotu vzduchu (nemám climatronic, jen obyč. klimu). Divný na tom je, že loni to nedělalo. Začlo to až letošní podzim, co se ochladilo. Přijde mi, jako kdyby z nějaký klapky vypadl gumovej doraz a klapka naráží navrdo. Nevím. Nesetkal se s tím někdo? S tímhle si asi doma neporadím, ale s tím drnčením kapličky bych rád něco udělal sám. V servisu s tím ztratím celej den, řeknou, že to je opravený a za pár dní to tady bude zas a já tam zase pojedu a zase se budu doprošovat. Člověk si připadá jak blbec, že se doprošuje takovýhle kraviny. Ani bych se někdy nedivil, kdyby řekli : "jezdí vám to? Jezdí. Tak co, že tam něco rachotí? To je normální, to dělaj všechny auta. některý víc, jiný míň. Naschle"

Podobnou reakci jsem uslyšel, když jsem se opovážil tvrdit, že moje rádio Melody, za "pouhejch 8 tis navíc" má blbej příjem, šumí..., řekli. "Víte, to je u těchto rádií normální. Jsou prostě nekvalitní " !!! Když jsem řek, že ho teda nechci, začli se kroutit, že když hraje, nemůžu ho vrátit. Muselo by mít závadu atd atd atd. Ale to jsem odbočil. O rádiích se tu napsalo hodně v jiné rubrice, nejsem jedinej.

Tak zdar a díky za připadnou radu. Je už pozdě, jdu si zavrzat......do postele :-) Jameson OII. 1,9 TDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já taky přihodím pár "pazvuků" :) při přejíždění nerovnosti jakoby drnčela sluneční clona u spolujezdce... (mám dvojitou clonu).... zkoušel jsem to různě posunovat apod. ale nic... jindy zase jedu a nic neslyším... každopádně jsem na tyhle pazvuky strašně alergickej... nejhorší na tom je, že když o tom zvuku vím, tak ho "slyším" i přes rádio! to je fakt síla!!! :) ještě jsem měl jeden pazvuk, ale teď si nemůžu vzpomenout! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych trochu přiložil do ohně . Mám OII necelé dva měsíce a od začátku mi vržou(jemné gumové vrzání) právé přední dveře a možná i pravá strana palubky. Pravděpodobně je to těsnění dveří , ale přesto to dám do servisu . Vím , že by asi pomohlo natřít těsnění olejem , ale rozhodně to tak řešit nebudu . Ať se škodováci předvedou , ikdyž to asi tak vyřeší také. No jinak jsem od toho auta čekal mnohem víc , ta kvalita není zas tak uchvatná ,jak se všude píše. No jak tady někdo psal , podruhé už bych šel do Superba a to hlavně z důvodu většího komfortu jizdy. Člověk když se sveze "deset kiláků ", hned nepozná do čeho jde.Moje blbost .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já taky přihodím pár "pazvuků" :) při přejíždění nerovnosti jakoby drnčela sluneční clona u spolujezdce... (mám dvojitou clonu).... zkoušel jsem to různě posunovat apod. ale nic... jindy zase jedu a nic neslyším... každopádně jsem na tyhle pazvuky strašně alergickej... nejhorší na tom je, že když o tom zvuku vím, tak ho "slyším" i přes rádio! to je fakt síla!!! :) ještě jsem měl jeden pazvuk, ale teď si nemůžu vzpomenout! :)

Máš si koupit nafťáka , tam žádný pazvuky slyšet nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož jsem se včera čerstvě zaregistroval,tak vás všechny OC zdravím.Možná by jste vy zkušenější mohli poradit i mně.Jedná se také o pazvuky,tedy spíše klepání ze zadní levé části auta.Měl jsem vytaženo vše z kufru,složené sedačky,vytažené zadní opěrky a pořád tam něco klepe a klepe,katastróófe- mé nervy.Mám podezření na zadní bezpečnostní pásy nebo snad někde z těch míst vychází ty hrozné zvuky.Předem díky za rady.

>>> Skus skontrolovat uchytenie SPZ-tky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...