Přejít na obsah

Pazvuky


tomson1

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Tak mam OII cca mesic,je stara necele 3 roky a dnes jsem po startu zjistil,ze za tepla mi lupe v palubce neuveritelnym zpusobem,lupe to permanentne a skoro z cele palubky,trva to asi 2 minuty a pak to ustava az se to vytrati.Panove tak takove lupani , je to fakt mazec...

Dela to asi jen kdyz to bude rozehrate,doposud jsem nic nespozoroval,ani pri jizde na nerovnostech,bohuzel pri delsim stani na slunci to bude asi ze zacatku jizdy lupat jako prase... ale jinak jsem rad ze ji mam :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mam OII cca mesic,je stara necele 3 roky a dnes jsem po startu zjistil,ze za tepla mi lupe v palubce neuveritelnym zpusobem,lupe to permanentne a skoro z cele palubky,trva to asi 2 minuty a pak to ustava az se to vytrati.Panove tak takove lupani , je to fakt mazec...

Dela to asi jen kdyz to bude rozehrate,doposud jsem nic nespozoroval,ani pri jizde na nerovnostech,bohuzel pri delsim stani na slunci to bude asi ze zacatku jizdy lupat jako prase... ale jinak jsem rad ze ji mam :palec2:

Jj, na to si zvykej.. interiér je rozehřátý od slunce a když ho začneš ochlazovat, tak začnou reagovat plasty výdechů ventilace a vydávaj takový praskavý zvuky. Taky mi to vadilo, když jsem to začal pozorovat a nevěděl čím to je, ale teď už to nějak ani nevnímám. Kamarádovi na záruku ty plasty vyměnili a prý se to zlepšilo, ale úplně asi nezmizelo. Já už to neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte co by mohlo vrzat v "c" sloupkach?Zní to spíš jak když je povolený šroubek!Nesetkal jste se někdo stím?

A je to určitě v C sloupkách? Nejsou to opěradla sedačky? Kdysi mi odtamtud šel taky nějakej pazvuk, tak jsem stříknul mazidlem v tom místě, kde je takový to "U" na uchycení opěradla a od tý doby mám klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím bych si tak jistej nebyl.

Pravda, že ta mřížka dělala u některých modelů taky potíže, ale mě ne.. kontrolovali mi to i v servise.

No, vzhledem k tomu, že servisy fungují jak fungují, tak to klidně mřížka dělat bude a oni na to nepřijdou..by se museli na to kouknout ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vzhledem k tomu, že servisy fungují jak fungují, tak to klidně mřížka dělat bude a oni na to nepřijdou..by se museli na to kouknout ;)

To máš pravdu a taky je fakt, že to může hodně zkreslovat, odkud to praskání opravdu jde, ale u mě si myslím, že to byly s největší pravděpodobností ty výdechy ventilace na pasažéry, když jsem to pozoroval, protože to začalo vždycky, když se odtamtud začal ochlazovat interiér a v ten okamžik jsem taky zkoušel přitlačit na ten plast a vydalo to úplně stejné mírné "prasknutí" a přišlo mi i, že jsem to tím jakoby urychlil a pak už nic.. to samý s intenzitou ochlazování.. čím víc to těma výdechama foukalo, tím rychleji to "popraskávalo" a taky rychleji skončilo.. vždycky záležitost 1-2 minut. Nevím jak to pod tou palubovkou vypadá, jestli normálně proudí vzduch i pod tou mřížkou na odmlžování skla.

Já jsem slyšel, že to způsobuje jak ta mřížka, tak ty výdechy. Když jsem byl v tom servise a ukazoval jsem mu to přímo v autě, tak říkal, že se měnily ty mřížky, ale že to není můj případ.

Každopádně jsem si na to už zvykl a když to neposlouchám, tak to neslyším. Není to nic strašnýho, takže bych ani nechtěl, aby mi kvůli tomu rozebírali palubní desku a aby mi pak případně začaly vrzat jiný věci jak tady někteří lidi popisovali po zásahu servisu. Záleží na každým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
ted jsem zpozoroval nějaké poklapávání jako od spoda od mých nohou,ale slyšim to jen když stojim na volnoběh tak tam sem tam něco výrazně zaklape.Zatím jsem se potom nějak zvlášt nepídil,ale připadá mi že to dělá pouze při zapnuté klima.Podobný zvuk slyšim když přepnu klima na Econ a zmáčknu třeba šipku na ofuk hořejšku,tak jak se tam začnou hejbat ty klapky tak to vydává podobný zvuk.

Máte s tím někdo zkušenost?díky

Ještě mám vlastně jeden takovej pazvuk.

Jde to jako z míst(ruční brzda,řad.páka,jumbo-box),jde o takové nepravidelné slabé kovové poklepávání,jako kdyby bylo něco povolený,ale dělá to nepravidelně,tak to asi nebude.Už jsem vyházel věci z jumbo-boxu a jezdil a projevilo se to opět,tak muj bordel to taky není.Připadá mi to že to dělá pouze když mám v horku zaplou klimu a jak tam začne jít ten stud.vzduch tak to začne dělat,ale taky si nejsem jist.Máte s tím někdo zkušenost?

Doufám že se mi tu nebude někdo smát jakej jsem puntičkář,ale takový kravinky mě dokážou nasrat.

Dík za vaše názory.

už někdo řešil nepravidelné klepání z pod palubky při zaplém ventilátoru ????? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mě včera něco drnčelo při přejezdu nerovnosti jako z pravý dveří... když jsem jel potom večer, tak byl ten ošklivej zvuk pryč! :D někdy je to na palici, jaký dokáže to auto vydávat zvuky... docela by mě zajímalo, jak tu Jiřík trefně poznamenal, jak jsou na to například ty slavný korejci... :help:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mě včera něco drnčelo při přejezdu nerovnosti jako z pravý dveří... když jsem jel potom večer, tak byl ten ošklivej zvuk pryč! :D někdy je to na palici, jaký dokáže to auto vydávat zvuky... docela by mě zajímalo, jak tu Jiřík trefně poznamenal, jak jsou na to například ty slavný korejci... :help:;)

Mne to raz urobilo tiez, na nerovnostiach prave predne dvere vydavali tupy kovovy zvuk. Po zastavke na benzinpumpe, otvoreni a zatvoreni dveri to prestalo. Mne to vychadza, ze by to mohol byt zamok (jedina vec, co na tych dverach moze klepat -> teda ked nepocitam stahovacku, nanitovany megaplech so stahovackou, a vystuze dveri :) )

PS: vcera som si "vychutnal" jazdu medzi Prahou a Bratislavou po D1, a tazko som nasiel na tej traslavej ceste cast interieru, ktora nehrkotala (tj po prijazde na normalnu asfaltku som zistil, ze octa je dost tiche auto)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Hm.. No ja mam pravdepodobne velke stastie. Auto je z roku 2005, najazdenych 135 a kazdy den chodim 30 km po hnusnej panelke. A nic! Ziadne praskanie, ziadne pazvuky. A to som poriadny puntickar.. Jedina vec, ktora ma stve je buchanie v spolujazdcovych dverach. Ked po jazde s autom zastanem, vypnem motor, po chvili sa ozve z pravych dveri BUM!. No clovek sa normalne zlakne.. Ako keby sa nieco napnute uvolnilo.. Zvykne to urobit tak 2-3 krat a po 5 minutach je ticho.. Nema niekto ten problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Už dlhšie počujem divný zvuk niekde od budíkov, ani nie praskanie, ale take akoby tam boli uvolnené nejaké súčiastky alebo ručičky(doslova niečo medzi tikaním a praskaním- nedá sa to ani opísat, dá sa to iba naživo). Prejavuje sa to hlavne na nerovnostiach. No neviem, dať to reklamovať alebo čo to môže byť? :feve::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem 14 dní zpátky jel z brna z Autotecu po D1, ta silnice je v takovém stavu, že na těch varhanech se mi rozdrnčel ten vodorovný plast , co je dole před budíky, víš který. Nikdy předtím se to neprojevilo a i teď je klid..jen na těch varhanech to povrzávalo..zjistil jsem to tak, že když jsem to za jízdy lehce přimáčkl, přestalo to. Možná by to mohlo být to samé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem 14 dní zpátky jel z brna z Autotecu po D1, ta silnice je v takovém stavu, že na těch varhanech se mi rozdrnčel ten vodorovný plast , co je dole před budíky, víš který. Nikdy předtím se to neprojevilo a i teď je klid..jen na těch varhanech to povrzávalo..zjistil jsem to tak, že když jsem to za jízdy lehce přimáčkl, přestalo to. Možná by to mohlo být to samé

Asi to bude to samý, protože já to občas slyšel taky, zvlášť právě na nerovnostech na dálnici a už jsem četl na tohle víc stížností. Já na ty plasty párkrát zatlačil a snad to zmizlo. Někdo jednou psal, že stačí vyndat ten spodní plast, povolit šrouby, lehce zatlačit budíky nahoru a přitáhnout. Teď mi občas na nerovnostech trochu chrastí jakoby něco od levýho výdechu ventilace.. někdy jo, někdy ne.. rozebírat se mi to nechce, třeba to taky přejde. Jinak celkem v pohodě.. snad jsem se i naučil, že když neposlouchám, tak neslyším :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...