Přejít na obsah

Pazvuky


tomson1

Doporučené příspěvky

Přesně to, co jsem tam psal.. já to takhle zjistil, že mi jakoby "cinká" něco v tom mechanismu uchycení opěradla zadní sedačky (je tam přece takový úchyt ve tvaru "U"). Když jsem sklopil sedačky, tak byl klid.. když jsem je zase zvedl, tak to vydávalo nějaký pazvuk.. tak jsem to tam promazal, je to už hodně dávno a dodnes mám klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, no zkus a uvidíš. Třeba to bude trefa, ja zpočátku taky zkoumal opěrku hlavy a nakonec to bylo tohle.

Tak si mel asi pravdu, dneska cesta do prace se sklopenyma sedackama a nic. Jeste dotaz co si promazaval? Striknul si to dovnitr do sedacky tam kde je ten system zacvakavani nebo si promazal jen to ucko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridam dalsie: -vrzgajuca laktova opierka Jumboboxu (ta cast, ktora beha dopredu-dozadu). Pri opreti sa onu vydavala skrkajuci pavuk umelej hmoty, ktory mne velmi vadil.

Postup: zodvihnut laktovu opierku, jemne odpacit tahom dopredu tu velku umelu hmotu, ktora zakryva mechanizmus (zajtra pridam foto). Ten kus umelej hmoty zvuntra vystriekat antivibracnym sprayom, ktorym sa striekali tapacire odkaz na upravu tapacirov

Nechat opierku postojacky, vsetko dookola prikryt igelitom, aby sme pri striekani opacnej strany, ktora je sucastou jumboboxu nezamazali interier. Zobrat spay, a nastriekat aj opacnu stranu (zajtra vid foto). V prevaznej miere vrzga umela hmota, ktora je namontovana na samotnu opierku, rad by som ju nastriekat aj z opacnej strany, kedze je ta umelina sucastou nosnych noziek, ktore zachadzaju do pevnej casti jumboboxu, uplna demontaz nieje mozna * .... Pockat cca 3 hodinky, nechat auto dobre odvetrat, pozakladat vsetko na povodne miesto a opat dalej jazdit a jazdit. Vysledok pocut u po prvom opreti :)

* k 100% dokonalosti od-skrkania jumba dospejem, ked cez dovolenku rozoberem cely stredovy tunel, demontujem jumbobox, a nastriekam aj opacnu stranu umelohmotneho drziaka, co drzi opierku (hybajuci-sa clen opierky), ku ktoremu som sa dostal len z jednej strany...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok vyzkousim a uvidim, jeste to udelam hned abych kdyztak cestou z prace mohl zjistit jak to dopadlo :)

Ted by me jeste zajimalo co mam delat s tou operkou hlavy u spolujezdce, to vrzani hned skoro vedle ucha je strasny :)

Skus vytiahnut opierku hlavy, roztiahnut "nozicky" na ktorej drzi (ale s citom, nieze to prezenies) a zasun spat... mozno to pomoze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nastrikanim WDecka do systemu uchytu zadnich sedacek zafungovalo skvele ... dik Viktorovi :palec2:

To s tema nozickama vyzkousim, ale pro jistotu jsem tam take trosku striknul a je prozatim klid, i kdyz je pravda ze na sedadle sedela mlada a nemohl jsem vypozorovat jestli to vrze nebo ne, protoze vzdy kdyz nekdo u spolujezdce sedi tak se to vrzani neprojevuje :( Mno uvidim zitra rano to pojedu do prace sam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...s tím "pazvukem" pravděpodobně od odkládací schránky na palubce jsem na tom stejně, rezonuje to kolem 3000 ot. Zvuk připomíná skutečně drnčení nějaké pružinky nebo táhla. Snad tu bude někdo, kdo to už vychytal :help:

Tak přesně s tímto drnčením mám taky problém. Už máte někdo řešení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Tak přesně s tímto drnčením mám taky problém. Už máte někdo řešení?

....vycvakni ven odkládací schránku a zezadu na ní promaž (já použil sprej s tekutou vazelínou) všechny pružinky a plastové díly. Mě to pomohlo....už to při přechodu kolem 3 000 ot. nedrnčí (nebrní)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
lenze ta moja ma mesiac a 5000km :)

A jaké jsou to zvuky?Mě se teď najednou z ničeho nic začalo za volantem něco ozývat,takové cvakání a jakoby drhnutí,dělá to na méně kvalitní silnici nebo po přejetí nějaké nerovnosti a řekl bych,že je to čím dál častější,což na našich silnicích není ani divu.Není to moc hlasité ani pravidelné,ale je to docela nepříjemné skoro jak kdyby tam něco "drhlo" :-(.Přemýšlím,že navštívím servis-auto je ještě v záruce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem,

rád bych vás požádal o radu při řešení problému s rezonujícím plastem ve výplni dveří. Zvuk je slyšitelný hlavně při rozjíždění a deakceleraci a projevuje se jako nepříjemné vibrování plastu o (zřejmě) okénko. Ze stejného místa se ozývají rány při přejíždění větších nerovností.

Na obrázku jsem vyznačil který plast dělá problém. Šipka s číslem jedna znázorňuje místo, kde po přitlačení ruky problémy pominou. Šipka číslo dva ukazuje na prasklinu v plastu (té jsem si ale všimnul mnohnem dříve než vibrací).

Jsem naprostý amatér, nevím co s tím. Mám se to pokusit rozebrat a vevnitř něco utáhnout? Něčím to vycpat? Nemám tušení jak tu věc rozebrat a nedokážu si představit jak to pod ní vypadá.

V jednom vlákně jsem našel podobný dotaz s odpovědí odkazující na prohledání starších diskuzí. Hledal jsem teda taky, ale bohužel marně. Za případnou duplicitu se ale raději předem omlouvám :-).

Díky!

dverecg7.th.jpgthpix.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě taky tu a tam něco zavrže... madlo spolujezdce v zatáčkách, když se ho někdo drží... madlo řidiče, když s o něj opřu nohou... přístrojovka, když je auto studený... dvojitá sluneční clona, když přejedu nerovnosti atd. atd. atd. co s tím? :help: ... nic... bych se z toho jinak zbláznil.... podle mě je normální, že to prostě tu a tam vrzne... :) přesto se zeptám, existuje něco, čím by se dala namazat palubka??? to praskání při studeném autě mě sere ... :)

no a ještě mi vrže něco od zadu... tak ny nerovnostech... pravdou je, že já ty nerovnosti moc neřeším... :D kdybych jezdil pomaleji... :feve:

Editováno: , autor: vorlajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě taky tu a tam něco zavrže... madlo řidiče, když s o něj opřu nohou...

Vorlajz ty strkaš nohy na strop pouze když v autě na někoho čekáš a nebo aji při jízdě? Bo ja si nedokážu představit opřít si nohu o jakekoliv madlo, natož o madlo řidiče lol:smich:lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

orim: predne sedadla??? to nemyslis vazne...co na nich vrzga? :o

Ano mě to přední sedadlo vrže také tedy nevrže sedadlo ale upínač pásu o sedadlo v místě kde se dotýká plast plastu zkus to něčím vypodložit aby se to neotíralo a je po prolému

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...