Přejít na obsah

Motor 1.4 TSI 132 kW RS


mira

Doporučené příspěvky

Mám taky Fabii RS hatchback,je to výborný auto,mám RSku 8 měsíců mám najeto přes 15 000 km,zatím max. spokojenost. Je pravda,že spotřeba záleží na stylu jízdy,beru 95 stačí to,jednou za pětkrát vezmu Careru 100 na vyčištění a protáhnutí motoru a to je mazec,je v tom rozdíl,auto jede výborně! Auto jsem koupil uplně nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Mám jenom 1,2 TSI a v zimě nabíhá teplo uvnitř pomalu.Je to daň za to,že se dopřává vznikající teplo samotnému motoru - nízké emise,rychlé zahřátí oleje kvůli co nejmenšímu opotřebovávání materiálů atd.Teprve až vlastně chladící kapalina ve vlastním okruhu motoru dosáhne určité teploty,sepne se čerpadlo chladící kapaliny a to teprve dopraví ohřátou kapalinu do výměníků tepla.Prý se to řeší nějak úpravou dat v řídící jednotce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Motor a převodovka je skvělá. Podvozek je dost trvrdej, ale to má každý hothatch. Prdění do vejfuku při přeřazení je parádička.

 

akoze mam fabiu RS ale bud som hluchy alebo neviem ... ste som nepostrehol, ze by fabia RS pri preradzovani prdela do vyfuku ... aspon nie z interieru.

 

a v neposlednom rade, skoda fabia RS nie je hot hatch ... je to rychla, sportovo ladena fabka. ak chces hot hatch, sadni si do fiesty ST alebo clia RS

Editováno: , autor: Biest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď to auto kupoval ako fyzická osoba a bol s ním už 5x na záručnej oprave (o čom má aj doklad), potom to až tak ťažké nebude. Asi bude musieť zvýšiť hlas, resp. podať žiadosť o vrátanie peňazí aj písomne aby pochopili, že to myslí vážne, ale ak bude postupovať podľa toho ako to je v zákone napísané, musia mu vrátiť celú kúpnu cenu. Samozrejme budú sa z toho krútiť ako sa len dá, ale treba stále trvať na svojom a pôjde to. Nebude to ani prvý, ani posledný prípad vrátenia auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepovedal presne na akých 5-tich záručných opravách..ak bola každá o inej oprave,tak ťažko sa dožiada peňazí...ale to je téma do iného vlákna..sorry za OT

2x kompletna vymena brzd a platniciek ...

2x nadmerna spotreba oleja + prskanie nejakych ciernych flakov z vyfuku (su po celom kufri) - skodovkou uznane - pretesnenie motora - no vyzera to tak, ze nepomohlo

2x reklamacia DSG

2x reklamacia - trhanie auta pocas jazdy ...

2x vibrovanie od praveho A stlpika v interieri ... to bolo opravene ale odvtedy uplne vrzga odkladacia schranka ... to tiez nedokazali odstranit ani na 2x

 

takze v znameni dvojek ... keby, ze sa servis snazil, tak uz ma mozno chyby opravene. ale ked auto date do servisu, oni s tym nic nespravia a auto vam vratia, ze je opravene ... hold smola.

 

idem to postupit pravnikovi. uvidim co mi na to povie. najnovsie mi zacalo klepat v zadnej pravej naprave ... uz nikdy viac fabia

Editováno: , autor: Biest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aký si mal problém s DSG?

 

DSG nepodradzovala vtedy kedy mala .. to znamena, ze pri prilis nizkej rychlosti necha zaradeny vysoky prevodovy stupen. celym autom zacne triast a strati vykon. podradit musim az ja alebo dost dlho cakat kym sa spamata ... ako keby ste sli na 5 prev. stupni na manuali, pribrzdili a zabudli podradit.

a trhanie ze vraj tiez suviselo (suvisi) s DSG ... DSG sa znormalizovala no trha motorom stale. v zime pocas jazdy (kym je auto studene) a ked je nad 15 °C zas naopak trasie celym autom hned po nastartovani asi 1 min. logicky sudim, ze to ma suvis s motorom a nie s DSG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no keď sa to tu už celé zaprasilo mimo témy,tak sa spýtam aj ja..čo bolo zasa s brzdami??

 

nadmerna korozia kotucov - vada materialu a brzdove platnicky robili do kotucov ryhy (po bokoch cele kotuce odierali) - prejavovalo sa nadmernou hlucnostou pri brzdeni a zoslabenim brzdneho ucinku. nepomohlo ani ked sa zahriali. menili sa 1.x len kotuce, 2.x aj kotuce a platnicky ... mozno som sa vyjadril prvykrat nepresne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...