Přejít na obsah

Climatronic - zavady, poruchy


Petřík junior

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

mám tu něco o climatronicu,ale je to německy tak pokud umíš tak písni sz a já ti to klidně pošlu.Já se v tom prd vyznám,ale je to seznám kanálů na climatronic a je tam toho požehnaně co se dá vše nastavit a zkontrolovat.jen to umět přeložit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tady je seznam chybových kódů Hexa i Dec

http://www.autodiagnostika.jantolak.sk/download/Chybove%20kody%20VW%20Skoda.pdf

např.

00603 025B Servomotor nastavovače klapky rozdělení vzduchu - prostor pro nohy/rozmrazování

01341 053D Řídicí jednotka ve sdružených přístrojích CAN-K(komfort) - bez komunikace

Editováno: , autor: Mana
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Aktivace diagnostiky závad Climatronic:

Stlačením současně na cca 3s cirkulace vzduchu a ECON.

a pre info ked vam tam vypise chyby climatronic tak sa posuvate pomocou cerveneho tlacitka dalej a ked dojdete na koniec vsetky chyby sa daju vymazat tlacitkom econ treba drzat min 2 sekundy snad to pomoze dakomu tak ako mne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Čaute,řeším problém s špatně fungujcí klimatizací...mám climatronic,zapnu klimu mám ji na minimum ale klima i když jede už třeba 20 minut pořám nechlaďí tak jak by měla.klimu jsem plnil nedávno když zkusim vedení od kompresoru do auta tak trubka je uplně ledová ale v autě to prostě moc nechlaďí.neřešili jste to už někdo někdy?ďíky moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

jj, diagnostika je základ - může být problém i s čidly teploty, či celé ŘJ. V extrémním případě může být (kvůli vlhkosti v systému) zamrzlý expanzní vetil. Předpokládám, že klimu jsi doplňoval kvůli tomu, že to nechladilo, takže už to nefunguje delší dobu? Stalo se to najednou, nebo se to postupně horšilo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdar chlapy,

vyskytla se mi na mém Supovi 2,5 TDI r.v. 2002 taková "menší" komplikace. Už od léta jsem zpozoroval že i přes naplnění klimatizace a celkovém servisu prostě nechladila, což sem řešil klasickým otevřením oken, ale nyní mi z ničehonic přestaly fungovat všechny větráky a ofuky oken. Což je už při chladnym počasí trochu problém, protože se okna začínají mlžit ( dělám v zahraničí a ještě k tomu v horách, takže sem tam člověk to okno ofouknout prostě potřebuje) první co mě napadlo bylo zkontrolovat pojistky, ale ty sou všechny v cajku, tak se obracím na Vás tady, víc hlav víc vymyslí a třeba měl už někdo z Vás podobnej problem.

předem díky za odpovědi

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny větráky a ofuky oken?

Jako že nic nefouká?

Tak to je ventilátor topení. Klasika, uhlíky.

Už jsem to tu několikrát popisoval, jak krátkodobě spravit, zatím to všem fungovalo. Rozebrat ventilátor topení a pokud tam ještě  nějaké uhlíky jsou, tak lehce napružit jejich pružinky a lehce máznout. Mezitím sehnat uhlíky nové, které se sice nevyrábí, ale lze nahradit jinými-většími a přizpůsobit ubroušením. Nebo nový celý ventilátor, což je ale větší investice

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že je přístupná dobře

To bys měl zvládnout do pohody sám:
demotovat kastlík u spolujezdce a koukáš na něj.

Ventilátor drží na třech malých šroubkách (šroubky č.7 nebo 8 - tak je při zpětné montáži nestrhni)

Celý ho vyndej, samotný motor drží na třech gumách, které jsou zasazeny v plastu. Opět pozor, opatrně všechny tři gumyčky vypáčit tak, ať neulomíš plastové zarážky.

Tím máš vlastně v ruce samotný motor ventilátoru. Uhlíky už poznáš. Zkontroluj délku uhlíků, jestli mají aspoň 4-5mm a lehce napruž jejich pružinky (ať více doléhají na kotvu). Kotvu lehce mázni (ne vazelínou, je moc tuhá, stačí WD, nebo silikonový sprej, prostě co máš po ruce-čím tekutější, tím lepší).

Než zasadíš ventilátor zpět, napoj ho na konektor a vyzkoušej jeho činnost. Při zpětné montáži nepřetáhni ty malé šroubky, co ho drží. Měl bys to zvládnout, pokud nejsi vyloženě vemeno, tak se toho neboj

Jen upozorňuji, že oprava je pouze dočasná, může Ti to fungovat pár týdnů, nebo taky dva roky, jako mě.

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to nakonec nemusel ani demontovat, dneska co sem pročišťoval trubky na dalnici, se mi sam o5 rozbehnul... nevim co s tim bylo, asi jen spatnej kontakt ale sem rad ze to zase fuci a nemusim si porad jak vocas lestit oknompred sebou :) kdyby se mi to zase porouchalo tak aspon vim co s tim delat ;) SUP1 diky za rady a za cas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Zapekanka změnil název na Klimatizácia nechladí

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...