Přejít na obsah

Climatronic - zavady, poruchy


Petřík junior

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

 

mám problém s přepínáním proudu vzduchu. Konkrétně to znamená, že topení fouká pořád jen zepředu. Nepřepíná na sklo a na nohy. I když stisknu tlačítko na ofuk čelního skla, ventilátor se rozfučí naplno, ale fouká jen zepředu a na sklo nic.

 

V čem je závada a jak se k tomu dostanu?

 

Za hodnotné odpovědi díky předem :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar, třeba v Kelly, OB autodíly,Elit, apod. všude to umí

Jinak jsem zde psal návod, jak ho ještě na min rok dva rozhodit

jsou na 99% jen seknuté uhlíky.

Kastlík spolujezdce dolů, vymontovat ventilátor, rozebrat a pořádně pročistit uhlíky. Pouzdra uhlíků promazat preventivne silikonovým olejem

Pokud jsi alespoň trochu zručný, dokážeš si uhlíky vyměnit sám a oprava tě vyjde do stovky

Nemusíš nutně kupovat uhlíky stejné, ale můžeš si koupit vetší a pilníkem si je přizpůsobit. Můžeš koupit uhlíky třeba na flexu nebo vrtačku

Vyžaduje to sice nějakou menší zručnost, ale funguje to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na netu jsem nasel nejlevnejsi za 2000, takze asi dam na tvoji radu a zkusim ho jeste nejak zprovoznit. Jeste jedna otazka, nekdo tu psal, ze kdyz se odpoji to cidlo airbagu v kastilku, tak se pak musi na diagnostiku smazat chybu, kdyz ho odpojim pri vypojene baterce, stejne to potom hodi tu chybu?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, keď bolo von chladno tak žiadny problém, supík kúril asi po 2 minútach provozu, čiže paráda a kúri fakt perfektne, ale horšie je to s klímou, nastúpil som ho auta ked malo tak 40stupnov a ani po pol hodine sa mi nepodarilo dostať teplotu pod úroven aby bolo v aute príjemne, predný vetrák (sahara) sa krúti, ale tomu vzduchu sa akosi nechce chladiť, fúkať fúka, neviem kde môže byť problém, či ju nebude treba iba naplniť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Zapekanka změnil název na Klimatizácia nechladí

No tak tim plněním bych asi začal. Zrovna test na těsnost+ si nech přidat UV látku pro zjištění úniku. 

Zrovna si nech změřit i tlaky kompresoru. Měly by být tuším 15 bar na vysokotlaku a 2 bar na nízkým, nebo tak nějak kdyžtak mě někdo opravý. 

Dále můžeš kouknout jestli ti cvakne elektromagnet na klimakompresoru.

Jinak o klimě je tady celé vlákno 

Zbytečné zakládat další.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím nově jsem koupil supíka jedničkovýho a blbne mi klimatizace nechal sem naplnit byla tam tak polovička chladí krásně, ale jen občas a hrozně kolísá. Dle rad sem zkoušel si vyjet chyby a hodilo mi to 25B - Servomotor nastavovače klapky rozdělení vzduchu - prostor pro nohy/rozmrazování Climatronic. Prosím o radu jak se to dá vyřešit. Trošku sem to tu procházel a nic nenašel o tom. A poprosil bych polopaticky, protože až tak zběhlej nejsem. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, klapky jsou zde již probírány.

Nicméně tedy polopaticky takto, aspoň dle DP (dílenská příručka): demontovat celou palubovku, uvolnit topení, nadzvednout topení, vyměnit klapku

Prostě práce na celý den.

Nicméně Tvoje závada není způsobená touto klapkou (muselo by se jednat o klapku mísící)

Zkontroluj, jestli se Ti při stojícím vozidle točí přední el.ventilátor (sahara) - častá závada

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sahara se točí jen jedna. Ta levá z pohledu od volantu. Druhá se netočí.

 

Tak beru zpět těch chyb tam je mnohem víc a nechce mě to řešit. Valím směr servis. Ale děkuju moc za snahu pomoct. A kdyby náhodou věděl o nějakým dobrým a levným servisu v brně na klímu budu rád.

Editováno: , autor: Tokagero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdarec Superbáci, nevím jesti to patří sem no zkusím, kdyžtak se omlouvám předem. 

mám problém  s vnitřní teplotou auta a jestli to není klimatronikem. 

Nefouká  teplý vzduch jen když pomačkám  hadice tak  chvilku jde vlažný a chvilku studený.  Auto se nepřehřívá, obě trubky u vstupu do kabiny jsou horký takže zavzdušněný to nebude..
Pravdou je že čidlo  vnitřní teploty jsem  neměnil ponevač netuším kde je. 

Klapky slyším když  přidávám a ubírám teplotu. Neměl někdo  stejn problém? Ať nemusím  vše měnit postupně a rozebírat celou přistrojovku  jelikož to bude porod... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau podarilo se ti to uz nejak vyresit s tim topenim? protoze je divne ze kdyz ty hadice zmacknes aby to nachvilku sel vlazny vzduch to by znamenalo ze je mas bud ucpane nebo ti pumpa spatne honi vodu protze podle me nemuze byt zavada v systemu topeni kdyz zahybes s hadicema a zacne to topit hledal bych spise zavadu v malem obehovem tlaku .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 6. 2020 na 20:52, JanSuperb napsal:

cau podarilo se ti to uz nejak vyresit s tim topenim? protoze je divne ze kdyz ty hadice zmacknes aby to nachvilku sel vlazny vzduch to by znamenalo ze je mas bud ucpane nebo ti pumpa spatne honi vodu protze podle me nemuze byt zavada v systemu topeni kdyz zahybes s hadicema a zacne to topit hledal bych spise zavadu v malem obehovem tlaku .

Ahoj ještě jsem k tomu nedostal  ale spojím  to  s vymenou  kapaliny a hned se podívam do trubek  jestli jsou pruchozi,  jestli  bude čas tak  bych  to  spáchal ted o  vikendu  a dal  sem  info.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,chci se pozeptat,přestala mi fungovat klimoška tak jsem zajel na doplnění borec tam nacpal jen 450 z 600 a víc tam nedal protože se nesepla klima,tak jsem to napojil na VAG a napsalo to chybu 00792-A/C Pressure Switch (f129) tlakový spínač klimatizace tak jsem ho koupil vyměnil jenže chyba se stále ukazuje a nejde vymazat a  pořád se točí přídavný ventilátor.Poradtě mi prosím kde muže byt chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klima je na 100% plná ted jsem před hodinou přijel ze servisu kde mi to plnil tou mašinou,Mašina nehlásila žadnou poruchu ani uník takže je to plné.Ted se pujdu podívat na ten ventilek odšroubuju ten tlakovej spínač a zkusím jestli je tam tlak.Taky mě napadlo že ten novej tlakovej spínač muže být vadnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem se chvilku tomu zase věnoval a napojil na VAG napsalo to 2 chyby ta první je už známá 00792 ten tlak.spíč. a druhá je 01341 comfort can (J285) ale to bude tím že jsem měl odpojenej ten Tlak.spínač aby se mi netočila pořád vrtule,chyby jsem vymazal a zustala tam stale ta 00792 tak jsem dal na zpět ten puvodní Tlak.spínač a VAG bez závad a vrtule se roztočí až se nastartuje motor a vypne se když přepnu na ECO.Několikrát jsem vypnul motor a nastartoval VAG už nepíše žádnou chybu ale klima stále nechladí.Takže muj názor je že Tlakový spínač je vadnej ale ten novej je jinej když ho tam dám na zpět tak okamžitě naskočí chyba 00792.Přikládám foto strý Tlak.spínač a nový.937966254_20200921_1504111.thumb.jpg.0895447e8c553a112e8094cffa0de89a.jpg

20200715_143459[1].jpg

20200715_143508[1].jpg

20200921_150403[1].jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...