Přejít na obsah

Climatronic - zavady, poruchy


Petřík junior

Doporučené příspěvky

Kluci kdyz napichli auti na Pc tak to napsalo "Ventil regulace teploty(cirkulace)"

Climatronic divne cvaka takovy jemny,neprijemny zvuk :feve:

Nevite co sim ???

Mám to samé,dělají to servomotory klapek.Takže vyměnit,vag ti napíše přesně která to je,pak asi škoda,protože jinde jsem na ně nenarazil,můj motor teplostudené klapky stál 4050,-Kč s DPH.Výměna docela opruz,musí se rozebrat celé topení.Příjemnou zábavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zitra se optam to je zase ranec :( .....

Takze ti to dali cele ve skode nebo si to dal doma sam ???

Sám jsem to nedělal,dělal mi to můj mechanik,ale díly jenom ve Škoda,nebo možná někde v německu WV,ale ta cena bude přibližně stajná.Druhovýroba se asi nědelá,nebo jsem to nikde nenašel.Možná to bude dělat Bosch,ale to je asi jedno.Doma bych se o to asi nepokoušel,musí se rozebrat středový tunel a topení.Je toho docela dost akdyž nevíš kam sáhnout,trvalo by to asi dlouho.Mechanik to ,měl za den hotový.Teď mě čekaj ješte dva,pak dám vědět jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi koupim na vraku za 1000,- a dam ke znamemu co dela vw..... :)

Mifi:u me taky nikdo nejezdi,jen sama Praha a Morava...... :)

Já jsem z prahy,ale nemontovaljsem to,není to ale nic těžkého,stačí vyndat kaslík a zespodu topení na dva šrouby motor,vyměnit a je to.Kde na vraku jsi ho sehnal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Koupil jsem ve Vršovicích celé topení za 2500,-,včetně všech motorů,ventilátoru,výparníku a topení,vyměněny všechny motory a ventilátor,ten už mi pískal a bylo špatné ložisko.Provedeno základní nastavení vagem a klima mi pořád zlobí,po ujetí cca 50km,to přestane foukat a klapka je zavřená.Potvrdila se nejhorší možnost,asi to bude řídící jednotka,tedy ten Climatronik.Zkusím ho vyměnit a uvidím.Jinak mám ještě jednou všechny motory,protože ty staré jsou otestované a funkují dobře.Třeba se budou hodit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny,mám problém s klimatizací u Supa,krásně fouká,ale po ujetí asi 30-50 km,přestane foukat.Když nastavím ventilátor na plno,tak se točí jako blázen a z výduchu nic nefouká.Musím přepnout na eco a když začne jít z výduchu vzduch,zpátky na auto a fouká zase chvíli normálně.Vag nehlásí žádnou závadu.Pokud jste to už někdo řešil,prosím poraďte.Vyměněny všechny servo motory,vrtule na chladiči,climatronic a pořád stejný.Už jsem bezradný a nevím,čím by to mohlo být. :help:

Omlouvám se,asi to sem nepatří,ale v supech mi zatím nikdo neporadil,tak to zlouším u vás,klima funkuje snad všude stejně!!

Editováno: , autor: j-novis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,mám problém s klimatizací u Supa,krásně fouká,ale po ujetí asi 30-50 km,přestane foukat.Když nastavím ventilátor na plno,tak se točí jako blázen a z výduchu nic nefouká.Musím přepnout na eco a když začne jít z výduchu vzduch,zpátky na auto a fouká zase chvíli normálně.Vag nehlásí žádnou závadu.Pokud jste to už někdo řešil,prosím poraďte.Vyměněny všechny servo motory,vrtule na chladiči,climatronic a pořád stejný.Už jsem bezradný a nevím,čím by to mohlo být. :help:

Omlouvám se,asi to sem nepatří,ale v supech mi zatím nikdo neporadil,tak to zlouším u vás,klima funkuje snad všude stejně!!

základní nastavení provedeno ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud jsem to dobře pochopil tak přestane foukat z průduchů ne ?

Náplň je doplněná,základní nastaveníprovedeno asi už osmkrát a pořád stejný.Pochopil jsi to správně,nic nejde z výduchů,jako by se zavřela nějaká klapka,nebo co?Fakt už jsem z toho zoufalý,řeším to už asi měsíc a pořád nic.Už mám v autě skoro novou klimu a pořád stejný.I kompresor dává správně,vše změřeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náplň je doplněná,základní nastaveníprovedeno asi už osmkrát a pořád stejný.Pochopil jsi to správně,nic nejde z výduchů,jako by se zavřela nějaká klapka,nebo co?Fakt už jsem z toho zoufalý,řeším to už asi měsíc a pořád nic.Už mám v autě skoro novou klimu a pořád stejný.I kompresor dává správně,vše změřeno.

No tak když nic nejde s výdechů tak asi něco s ventilátorem .. a to nejde se žádného nic... ??? zda se motor točí tak to foukat musí někam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak když nic nejde s výdechů tak asi něco s ventilátorem .. a to nejde se žádného nic... ??? zda se motor točí tak to foukat musí někam...

To my je taky jasný,že to někam foukám,otázka je kam?Nevím v čem je problém,protože když jezdím jenom krátké vzdálenosti,tak problém není,ale jak vyrazím někam dál,zachvíli to přestane foukat.Jako by se něco zavřelo a nic.Nejde to ani na manuál,ani na auto.Pokud přepnu na ECON,za chvíli začne jít z výduchu vzduch a zpátky na auto a zase fouká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i to přijde na omezovací klapku co je na vstupu že se zavře ale už se jí nechce zpět

a nebo ten ventilátor nějak blbne

To už mě taky napadlo,ventilátor je vyměněný,repasovaný a chodí,ale možná ta klapka,že se mějak skřípne.Pak je ale divný,že to nepíše vag,protože by přece zastavila motor a to už ta řídící jednotka pozná.Nevím,odvezu někam do servisu,ale ve Škoda taky neví.Já mám doma ještě jedno celé topení,ale nevím,kdeje ta omezovací klapka,zkusím to rozebrat a uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • Zapekanka změnil název na Klimatizácia nechladí

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...