Přejít na obsah

Zapojení neoriginálního rádia do octavia 2


Doporučené příspěvky

co jsem vyzjistil, tak to nijak tou přechodkou řešený neni. Podle všeho se to bude chovat uplně stejně, jak se to teď chová mě. Dostal jsem tip, vytáhnout ten plus, co se bude vypínat s rádiem přímo z rádia z konektoru co je tušim pro CD changer. Zatim tam mam Stream, ale až se mi vrátí Audiencez opravy, tak nevim, jestli tam ten plus má taky. Uvidim...

post-55026-0-87812900-1455467471_thumb.j

Editováno: , autor: mtv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si nejsem jisty, jestli to bude fungovat spravne. Jednak tam neni napeti, pokud je vyple radio (to asi nechces, pokud obcas jedes s vyplym radiem) a navic mam pocit, ze napeti se tam objevi az po prepnuti radia na CD changer (potom uz je tam napeti az do vypnuti radia). Ale chtelo by to radeji promerit, toto jen odhaduji podle chovani Digital Music Changeru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S vyplym radiem nejezdim, takze prvni postreh je pro me bezpredmetnej. Ale fakt je, ze tam tech 12V bej porad nemusi. Na pytel je ten pristup k tomu konektoru, kdyz je to zapojeny. K autu se dostanu az ve ctvrtek, tak to zkusim promerit a pro zajimavost sem dam vedet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Tak jsem si vsiml, ze v tomto vlakne karlos.mb popisuje to reseni, ktere jsem navrhoval. Je to hned treti prispevek. Prikladam ti sem i schema propojeni spinacky a podvolantovky. Je to terminal 86s. Pokud tomu trochu rozumis, tak to urcite budes shopny udelat, v opacnem pripade to radeji nekomu sver.

 

post-82761-0-67393900-1458382022_thumb.p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9,9 V? Myslis na tom terminalu 86s? To je nejake divne. Nicmene to nicemu nevadi, rele to prece sepne i tak. Ridici jednotku by to ovlivnovat snad nemelo, navic to uz takto asi zapojoval karlos.mb a nepsal, ze by to nefungovalo.

 

Spis bych se bal prepetove spicky pri vypnuti rele. Radeji bych k rele antiparalelne zapojil diodu. Myslim, ze se na to pouzivaji rychle diody (napr. Schottkyho dioda).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zeptam se také, do sveho vozu jsem daval take neorigo rádio (cinana z navigací) a rešim podobný problem ale s tim rozdilem ze pokud otočím klíčkem/nastartuju tak se radio automaticky nezapne

ale musi se zepnout tlacitkem ... Jinak se samo vypne az po vyndani klicku,

 

to ze nejde zapnout pri vyplem zapalovani nejak nereším

Dekuji za odpoved 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jsem rád že jsem neřešil tento problem sám ...

 

Nasel jsem jednu moznost ktera tento problem vyresila sice v tom nejsem zbehly ale vyresil jsem to tak ze jsem radio rozdelal, zjistil kontakty ktere se sepnou pri zmacknuti tlacitka, jeden je vzdy pod napetim (u me 3.3V) druhy bude kratkodobe sepnuty  - od kazdeho jsem napajel jeden drat ktery sepl kratkodobe rele (prave od spinacky) po dobu asi 3 vterin za pouziti vhodneho kondenzatoru a odporů 

 

Je to hrozne bastleni ale treba to trosku pomuze ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Dobry den, dnes sme sa pokusali zapojit neorigo radio. s povodnou jednotkou gateway komunikovalo len v obmedzenej miere tak sme siahli po novsej ktoru sme nakodovali presne podla toho co sme nacitali v starej. napriek tomu hlasi stale chybu can-gateway. vedel by niekto pomoct s kodovanim? jedna sa o O2 pred FL. pofodna gateway ma oznacenie F a nova konci M. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...
  • Pawouk umístěno následující téma

A po vypnutí rádia ti zostanú v pamäti navolené stanice, alebo sa vymažú  ? Potom by si mal upraviť napájanie. Napájanie rádia z poistky, kde je prúd len pri zapnutom kľúči. Zistíš meraním, alebo zo schémy. Niekde tu na fóre je to riešené a dokonca pripnuté ako téma, pohľadaj.

Editováno: , autor: Effendi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nastavenia ostanu vsetko len nevipne klucom ked ho vitiahnem kable som zapojil podla navodu stali na stalich 12a druhy na druhy kontakt s 12v skusal som ich aj prehodit medzi szebou ale ajtak to ostalo a ked jeden odpojim radio automatycki nefunguje musi ma oba kable zapojene cerveni aj zlty

Niekto spominal nejaki can bus ze stym treba 

Editováno: , autor: Dartmoon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...