Přejít na obsah

Zapojení neoriginálního rádia do octavia 2


Doporučené příspěvky

Zdravím , koupil jsem si autoradio Geborn do Octavia 2 , rv 2004. Radio nacvaknu do quadlocku v autě , potom do radia a v ještě je u toho canbus převodník. Na rádiu mi naskočí startovací logo a tím to skončí , dál se nedostanu. Nesetkal se s tímto někdo? Do rádia jdou repraky atd. + země , jeden plus kabel , dva kabely od canu a měl by jít ještě jeden který je na radiu napsany jako P-ANT , ale ten tam nemá pin v tom konektoru v autě, takže ten zapojeny do radia není , ale to je asi napajeni anteny to by snad vliv nemělo mít ne? Myslím že bude chyba někde v tom canu asi ale nevím proč.

 

Jeden den mi to rádio normálně fungovalo , ale pak jsem si potřeboval natáhnout +12V z pojistek pro napájení zesilovače FM signálu , a od té doby rádio nejde. To napajení zesilovače jsem zase odpojil a dal do puvodniho stavu a nepomohlo. Když mi zkoušel kolega udělat diagnostiku , tak rádio to vubec nenašlo. 

 

Napadla mě pojistka rádia , ale ta nikde ve schématu není. Původní rádio normálně jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, mám Octavii II RS 2.0. TFSI. Měnil jsem origo rádio za 2DIN rádio. Při prvním spuštění všecko fungovalo normálně, ale při dalším se už rádio nespustilo. Nefunguje ani to původní originální. Vypadá to, že to něco blokuje. Ještě projdu úplně všechny pojistky, jestli jsou OK. Pojistky pro rádio nemám ani pod volantem, ani u motoru. Neví někdo přes jaký okruh to běží? Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 8. 2018 na 18:04, semtexino napsal:

Rok vyroby 2006, ale myslim ze modelovy rok 2007

 

Tak jsem se k tomu konecne dostal, mel jsem to ted dost nabite... Pojistka radia by skutecne byla na pozici 8, ale jen v pripade, kdybys mel cokoliv jineho nez 2.0 TFSI. U tebe je pojistka radia na pozici 19 (15 A). Zkontrolovano jak pro MR06, tak pro MR07. :kol-97:

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravím vás, prosím o radu. Koupil jsem neoriginální 9-ti palcove dotykové autorádio z Číny včetně can bus převodníku vše funguje ale mám problém s tím že radio nejde zapnout bez klíčku a při každém zapnutí klíčku bootuje. Podle mně by to mělo fungovat tak že po vytažení klíčku by se mělo přepnout do nějakého režimu kde svítí na displeji jenom čas a signalizuje otevřené dveře a po zapnutí klíčku se znova přepne. Nemůžu ale přijít na to jak toho docílit. V nastavení rádia jsem se už vrtal a dokonce i v factory settings ale nic o tom jsem nenašel. Autorádio má dole ještě tlačítka včetně power. To tlačítko když podržím a mám klíček vypnutý ale nevytahnu ho, tak se stane to co jsem psal výše s tím režimem kde svítí jenom čas a ukazují se otevřené dveře ale když klíč vytáhnu tak se radio vypne a na power tlačítko už nereaguje. Děkuji za jakoukoliv radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím borci, 

 

Potřeboval bych od vás pomoc. Koupil jsem si neoriginální 2 din radio do Octavie 2 (náhrada za Stream radio), nebyl k tom ale manuál a zaskočilo mě, že nejde přímo připojit ta hlavní černá hlava se všema kabelama, vedoucí z auta, k tomu co přišlo. viz fotky:

obr.1 - to vede z auta

obr.2 - to přišlo s radiem, jen to nejde propojit s tím co je na obr.1 

obr.3 - pohled na radio zezadu

 

Dají se ty drátky vycvakat a napojit na to co přišlo? Nebo musím koupit redukci, něco jako tohle:

https://www.aliexpress.com/item/4000302697383.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5d04352eiMnB67&algo_pvid=0459c5aa-7630-48ea-8cab-2ba74bc11f79&algo_expid=0459c5aa-7630-48ea-8cab-2ba74bc11f79-0&btsid=51b6a984-bbc2-4f73-ba37-beae7378be15&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_53 

A jen tak mimochodem...nevíte na co je ten fialový drátek vedoucí do radia? (obr.3) Jde přímo z Canbusu.  Omlouvám se, v elektrice jsem amatér. 

 

Děkuji za odpovědi. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Koupil jsem neorigo rádio z Alíku https://www.aliexpress.com/item/4001294048796.html?spm=2114.12010612.8148356.9.3a4b6915J9zBD4 .

Montáž ok, ale příjem ruší zadní světla. Pokud mám zhaslé světla, příjem rádia je mnohem lepší než u origo rádia (dříve v garáži 2stanice čistě, s Isudarem nějakých 20) . Pokud zapnu světla, jde při ztlumení rádia z repráků bzučení. Zjistil jsem, že to způsobují žárovky obrysovek - konkrétně ty společné pro mlhovky a brzdové. pokud světla odpojim, nebo žárovky vyndám, tak je ticho. Zřejmě jak nesvítí na plný výkon tak "vrčí" (je to slyšet i poslechem u žárovky). Druhým řešením je anténu neukostřit - to mám jako prozatimní řešení, rádio pak hraje ok, ale příjem rádia je stejný jako u originálu možná o něco málo lepší, nicméně s ukostřenou anténou byl lepší.. Neřešil jste někdo? Reklamaci kvuli tomu řešit nechci, to rádio jinak funguje bez problémů, navíc nemám jistotu zda není problém spíš v mém autě. Zkoušel jsem odrušovač na napájení rádia, nepomohlo, nová originální anténa. Napájení zesilovače mám, zkoušel jsem i jiné, i bez něj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj , díky za info , žlutý je do původního konektoru ale pořád mi zůstává červeny a bez toho rádio nejde zapnout. Podle mě spínaný 12 ? Nevím , ale kam přesně natáhnout ?? Originál konektor nemá spínané 12 v .  A i když takto zapojené otočím klíček nejde rádio zapnout 

Editováno: , autor: HanyZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...