Přejít na obsah

Zapojení neoriginálního rádia do octavia 2


Doporučené příspěvky

Ano , na z ahifi. Na jedné straně cvaknu na originální konektor a na druhé strane je to co držím v ruce. 2x ISO .. a z jednoho je modrý kabel na napájení antény , i tu redukci mam.  A druhý kabel je červený. Když zapojím do rádia ani se nezapne. Ani tlačítkem ani při zapnutém klíčku. Takže tam nejde 12v . Chci spínané ať se vypne samo při vypnutí klíčku . A nevím kde ty spínané najít. Pak tam je zem tj černý kabel a žlutý což je 12v paměť. Can bus adaptér nechci kupovat za 1800. Takže kam zapojit ten červený ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mne to cerveny je pamet'.

 

Zkus jeste jedno. Dej cerveny primo z baterky (+12V)

 

Jestli spojis zluty a cerveny radio smelo stale hrat a mit pamet'

Musis zkontrolovat na kterem pine v origu svorkovnici je trvale 12 voltu a na kterem je 12 voltu spinane pres zapalovacku

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle zapojení ISO je na pinu žlutého paměť ... Což odpovídá i barvě. Jinak je originál rádio přes can bus . A neorigo to neumí. Takže pořád nevím odpověď. Spínaných 12v v origo konektoru prostě není . 

Editováno: , autor: HanyZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, prosím také o radu. Do OII FL rv11  jsem si objednal čínskou náhradu za rádio Swing, které má 2 x fakra anténu (předpokládám, že to mají asi veškeré O2 po FL). K tomu rádiu, co mi přijde je anténí kabel 1xfakra - DIN do rádia s modrým kablíkem asi na zesílení signálu s klasickým pinem. Objednal jsem si tedy extra 2xfakra-DIN viz druhý obr2. A teď dotaz - kam zapojit ten modrý kábl :-) ? Předpokládám, že je to 12v na zesílení signálu a když ten pin nestrčím někam do svorkovnice, tak příjem FM bude stát za prd. A také je to velký rozdíl mezi těmi konektory 1xfakra/2x fakra když oba mají extra napájení? O audiu vím kulový, tak sry, jestli je to hloupý dotaz. Díky za rady

single fakra.png

FAKRA-DIN.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, koukal jsem na tu svorkovnici a z té redukční kabeláže, co jde do rádia přes CAN jednotku je jeden volný modrý vodič s označením ATL CTRL. Bohužel nemám multimetr na proměření, zda v tom těch 12V je a zda to nebude vybíjet baterii. Nicméně ten svazek je stejný, jako má snad 99% všech čínských radií s androidem, tak doufám, že je to on. Zkoušel jsem to na něj připojit, ale 0 změna. hraje to i bez něj celkem ok, ale když poslouchám rádio tak i s 0 hlasitostí to vydává z repro divnej cvakavej zvuk a pokud přidám, tak se cvakání zesiluje. Pokud přepnu na hudbu z BT, nebo z paměti, tak to přestane a zvuk je čistý. Může to být tím 1x fakra mezikusem? Už jsem si objednal správný s 2x fakra, ale bojím se, že v tom nebude rozdíl. 2x fakra v podstatě znamená, že je to napojené na 2 anténní pruty ne? Nevíte kde ten druhý je? 1 mám klasika na střeše ale kam vede ten druhý a má s tím někdo zkušenost, že je to opravdu potřeba? Sry za tu slohovku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, tak ještě doplňující dotaz. Nakonec jsem twin fakra zesilovač FM připojil do pojistkové skříně a napájím to z pojistky zadního stěrače. Příjem se o hodně zlepšil, ale oproti originálnímu rádiu Swing je to teda stále propoastnej rozdíl. I s tím zesilovačem mi většina stanic sem tam stále chrčí :-/ Nevíte, zda se to dá ještě nějak vylepšit? Dále jsem zjistil, že ten cvakavej zvuk to dělá pouze pokud mám zapnuté RDS které mi místo frekvencí ukazuje jména stanic a jména skladeb, což mi přijde jako základ. Bez toho koukat pouze na seznam stanic podle frekvencí mi přijde trapné a hodně nepřehledné. Když to vypnu, tak je cvakání z repra pryč, ale jinak to dělá pořád a je to hodně rušivé. Ve finále rádio už stejně skoro neposlouchám, ale když už jsem do toho investoval tolik času, tak bych to chtěl mít hotové komplet. Díky za tipy.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den, koupil jsem neoriginalní android radio a nefunguje tak jak má v O2 před fl. 2006. Radio drží pamět, zapne se po otočení klíčem, ale po 10min se vypne i s nastartovaným autem při jízdě a nesvítí podsvícení. Už si nevím rady co s tím. Prosím o nějaké chytré rady, nebo kdyby někdo mohl pomoct Pardubický kraj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj, potřeboval bych pomoc či poradit.
Mám v O2 před FL 2005 už cca 4 roky RCD330, Getaway mi tu dělal Ferda, vše fungovalo v pohodě, žádný problémy s baterii atd. Nedávno se mi bohužel „přestal“ fungovat. Dostal se do „Standby“ modu? nevím jak to mám nazvat. Ukazuje hodiny podle auta, podcvícení funguje a jde přes USB nabíjet telefon. Zkoušel jsem dlouze držet Power button, nebo podle návodu resetovat jednotku, ale nepodařilo se. Zkontroloval jsem pojistky jak pod kapotou tak i v rádiu, vše v pořádku. Potom jsem si to nechal připojit na diagnostiku, radio ožilo a „funguje“ s omezeným funkcí a pouze v kanálu 56. Rádio. Když odpojím tak zas přestane. Nevíte čím to je? Děkuji předem!
Odkaz na Diagnostiku kanál 56. Radio
 

56. Head unit (MMI) (VW TP2.0)56. Head unit (MMI) (VW TP2.0)
DTCs: 2
----------------------------
01317 [0x0525]
The control unit in the instrument cluster-J285; Control Module in Instrument Cluster (J285); Control unit in dash panel insert-J285
Stav: Testovací podmínky jsou splněny, Ověřeno a uloženo v energeticky nezávislé paměti, Ověření chyby v době žádosti
----------------------------
01305 [0x0519]
Infotainment Command Information System Data Bus; Infotainment data bus
Stav: Testovací podmínky jsou splněny, Ověřeno a uloženo v energeticky nezávislé paměti

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

čau, mám problem s čínským radiem, když ho normálně připojim tak nereaguje na vypínání klíčkem, na kabeláži je konektor který když odpojim tak by to mělo jít ale děje se jen to že se rádio odpojuje od napájení, chvíli jde a pak se vypne a furt dokola a nevím co s tím, nemá někdo nějaký nápad ?

 

Editováno: , autor: motLs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@motLs mas pripojeny tenhle cinsky can-bus adapter?

 

Jsou 2 moznosti pripojeni neorigo radia.

1. tahnes drat z zapalovacky a funkci radia. Funkce radia mas na poloze mezi 0 a zapalovani.

2. Pouzivas can-bus adapter ale znackovy np. 2connects, RTA, ACR atd.

https://www.ars24.com/zubehoer/can-bus/rta/19840/can-bus-adapter-skoda-octavia-ii-superb-ii

 

 

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...