Přejít na obsah

KLÍČ jako od Octavie


mimous

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat jestli je možné, dát klíč od Feldy do toho vystřelováku s dálkou, která je třeba u Octavie. Dálka nemusí být funkční, ta ve Feldě mi stejně nefunguje. Jde tu hlavně o design.

Na kolik v případě, že je to možné, taková legrace vyjde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Feli měla dvě verze zámků - starší s klasickou FABkou a klíčkem s jednostranným ozubením a novější už s klíčkem s boční profilovou drážkou po obou stranách klíče. Tenhle novější profil se do "vystřelováku" udělat dá, dělají to podle origo klíče některé provozovny vyrábějící i ostatní klíče - bohužel jen ten polotovar na samoný klíč stojí asi 300-350Kč. Plus připočítej vyfrézování a "polotovar" vystřelováku a jseš někde na ceně kolem 1kKč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak - ta "planžeta" je i s tou částí, do které se opírá vyklápěcí pružina a je na ní i pojistná západka, takže proto je to tak drahé. Viděl jsem to jen u několika "zámečníků" - na 100% to dělá například provozovna výrobce klíčů v Hradci Králové v obchodním centru Futurum (ex-Carrefour) - je tam jen jedna, na "rohu" té okružní komunikace uvnitř - naproti je myslím chemická čistírna a vedle je bankomat nejmenované spořitelny. Potřebný druh frézky asi má víc výrobců, ale potřebný polotovar (výlisek) není asi tak jednoduše dostupný... Jediný problém vidím jen v "odpovídači" imobilizéru, který Feli měla snad standartně v klíči - ten je potřeba přemístit bez poškození do nového klíče a nainstalovat tak, aby při otáčení klíčem ve spínací skříňce byl co možná nejblíž ke snímací cívce, která je nalepená na rubové straně kolem otvoru v plastu kryjícím zámek a spínačku - jinak hrozí, že nenastartuješ.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat jestli je možné, dát klíč od Feldy do toho vystřelováku s dálkou, která je třeba u Octavie. Dálka nemusí být funkční, ta ve Feldě mi stejně nefunguje. Jde tu hlavně o design.

Na kolik v případě, že je to možné, taková legrace vyjde?

Zdravím.Tak ja to mam spravené tak ako to chceš ty. Felinu mam r.v. 2000 (plochy kľúč). Kupil som si tento ovladač nakolko mam autoalarm Radix. Planžeta ma stála asi 1€ a vybrúsenie 10€. Prehodil som čip imobilizéru a naprogramoval dialkove aby spolupracovalo z alarmom. Teraz to mam ako na Octavke. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, přesně něco takového jsem si představoval. Spojovat nic s alarmem nemusím, protože ten není. Jen to přehození imobilizéru, je nějaká složitá činnost, nebo to zvládne i manták jako já?

Editováno: , autor: Malta
citace předchozího příspěvku. Citace smazána.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prehodenie čipu nieje zložite. Rozober opatrne kľúč (neviem aký máš ty, nakoľko ja mám vo svojom aj svetlo ) a vyber z neho čip a vlož ho do nového kľúča. a je to hotové. Videl som aj také kľúče čo sa nedali rozobrať (neboli originál )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Jestli myslíš klasika "fabkovej" klíček s rovnoběžným žlábkováním po stranách a kódovacím zoubkováním jen na jedný straně (feli tuším do faceliftu = do konce modelovýho ročníku 96), tak na tyhle klíče nejsou pro vystřelováky k mání ty "planžety" = předlisovaný polotovary, do kterých se akorát frézovaly zoubky.

 

Vystřelováky se dají udělat jen k novějším felckám "poface", který mají klasika VW klíček s plochou planžetou a jedinou "klikatou" drážkou vyfrézovanou podélně symetricky po obou plochách té planžety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se hádat o tom, jestli ten starší klíč byl jen do konce MR96 nebo ještě dýl - každopádně na tohle "FAB" provedení to udělat nejde, musela by se na to speciálně vyfrézovat ta destička aby byla drážkovaná i podélně, nebo by se musel ten polotovar na starší klíč po uříznutí "hlavičky" nějakým mechanicky odolným spojením "napojit" na tu vyklápěcí část vystřelováku. Asi by to šlo tvrdým pájením plamenem s použitím Ag pájky - ty planžety na fabkový klíče jsou slitina na bázi mědi, buď normální, nebo niklová mosaz, materiál planžety vystřelováku jsem nezkoumal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...