Přejít na obsah

15tky kola na feldu?


Ondra Louvar

Doporučené příspěvky

V TP máš 175/60R14 + disky 5,5x14...

Normálně se dávají 7x15ET30-35 + gumy 195/45(50)R15, není to moc okatý a policajti to většinou přejdou...

Jinak větší kola...

kola 7-9x16 + gumy 195(205)/45 - 195-215/40R16

kola 7-7,5x17 + gumy 205(215)/40R17

Já jezdil se 17"kama, a kupodivu ani policajti nic neřekli. :) Ale to je fakt náhoda... Teď budu jezdit na 9x16ET30+10 a gumy 215/40... Jiný kola tak stejně ani kvůli brzdám nedám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Nedávno jsme koupili právě feldu s 15" kolama a když jsem se ptala na dopravním inspektorátu,tak mi bylo řečeno že si musím sehnat doklad od škodovky anebo od autorizovaného servisu jestli výrobce povoluje tyto kola na felicii.Máme právě disky s koly 15" a prodejce nám řekl že na nich normálně jezdil jen před stk je sundával a dával tam 13".

V techničáku mám zapsané 13" 165/70 a 14" 175/60 a ty další čísla co tam jsou to ani nevím co znamenají. :-(

Tak teď právě nevím jestli mám napsat do škodovky nebo koupit 14".

Ach jo :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

policajti ti na to nic nereknou, staci rict ze je mas zapsane, ani nemusis ten atest vozit s sebou.

problem je kdyz nabouras, nebo nekdo naboura tebe tak ti pojistovna muze rict ze mas jina kola nez jsou v technicaku a budes platit skodu... :(

doporucuju najit vyrobce kol a ten ti da typovej list, s tim pujdes na inspektorat a tam ti to na zaklade typaku dopisou a vse bude ok... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Měl jsem Felicii 1.3 MPi na 15". Policajti mi nikdy nic neřekli při běžné kontrole - kontrolovali jen jestli kola nelezou z blatníků. STK samozřejmě neprojde pokud nejsou zapsané v TP... když se kupují nové kola, tak stačí požádat prodejce o typový list k danému vozu a pak není problém ani na STK. Problém nastává tehdy, pokud kola již máte a chcete k nim sehnat tipový list - mě osobně se to nepodařilo... Vlastní zkušenost: 15" 195/50 R15 pěkně vypadají, ale jdou na autě dost cítit, hlavně při rozjezdech - přeci jenom jsou těžší než origo malinkaté 13". Hodně záleží na pneu - měl jsem Michelin Pilot Exalto a ty byly naprosto nevhodné - extremně hučely a tahaly za volant (mají vyztužené boky - pneu pro sportovní auta)... s pneu Matador Aquila EVO 195/50 R15 bylo vše jinak - absolutní ticho, vysoká přilnavost a hlavně netahaly za volant. Spotřeba se kupodivu příliš nezvýšila - max 0,3l. Osobně doporučuji 14" a pneu šíře 175mmm - pro 1.3 akorat - zachován komfort (spíše je ještě lepší), gumy se tak nehrnou jako na 165/70 R13, spotřeba v podstatě shodná a vzhled o dost lepší než na 13".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...