Přejít na obsah

Blikající kontrolka žhavení, svítící kontrolka výfukových plynů, nouzový režim motoru


Plzeňáček

Doporučené příspěvky

3 hours ago, Levon Prime said:

s tym ratam samozrejme, len ma napadlo, ci sa to nahodou niekomu nestalo. Este som zabudol spomenut, ze sa znizil okamzite vykon, ale auto fici dalej, len ako 1,2 nie, ako 2 liter 

 

Ano stava sa to tu relativne bezne, ale ani to nic nemeni natom, ze to moze byt 100 roznych zavad :D Pripajam sa k nudzovemu rezimu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, tak prikladam aj moju skusenost s blikajucou kontrolkou zhavenia. Mam Sup II 2014, 125kw DSG. Kontrolka spociatku blikala velmi ojedinele, bez ziadneho suvisu s teplotou motora. Citil som akurat, ze ked kontrolka neblika, auto radi pri vyssich otackach a pri plynulej jazde po dialnici jemne trhalo. Akonahle kontrolka blikat zacala, auto sa spravalo uplne normalne, len spotreba bola o nieco vyssia. Casom to zhavenie zacalo blikat par minut po nastartovani, rovnake priznaky. Po par dnoch mi to zanieslo DPF filter a zacala svietit aj kontrolka motora a DPF. Isiel som s tym do origo Skoda servisu - zistili vadne cidlo teploty spalin. Po vymene cidla a regeneracii filtra auto frci ako hodinky, aj spotreba isla dole. Mozno niekomu pomoze pri identifikacii problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím, včera se mi stalo něco podobného, ale ne 1:1 tak prosím o radu. Mám OII 103kw CR rv 2011. Dal sem si cestu do Pha tam a z5 v sumě 240km a protáh to pěkně po dálnici bez problémů. 5 km před domem mi zdechnul z ničeho nic motor. Podřazoval sem ze 3. na 2. a začalo to neskutečně škubat. Myslel sem si, že sem omylem dal 4. ale ne :-( i při zastavení když sem dal 1. tak to 3x škublo a konec. Bez problému sem nastartoval a nic (žádná kontrolka, nebo hláška). Dojel sem domu a cca za 3h sem si jel ještě něco vyřídit a cca po 2km mi začala blikat kontrolka žhavení a hláška na maxidotu "porucha motoru do servisu". Opětovné nastartování bez ničeho - dojel sem domu a objednal se do servisu. Bohužel nemam jinou možnost, než autorizák a ještě až za týden :-( Tam mi samo řekli, ať s tim do té doby rozhodně nejezdim. Dost se bojim, že tam zase začnou pokusně měnit věci za tisíce :-( Nějaké tipy, co to může být ? Co sem koukal, tak zatím nejvíce podezřívám senzor dif tlaku. Ten mi ale už 1x měnili (při startu se rozsvítil vrtulníček :-D ) Je to tak 2 roky z5. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych ti dal nějaký tip, ale může toho být víc. V první řadě bych nechal udělat diagnostiku (tu udělá každý servis a polovina garážových opravářů jí má taky).

Vadné čidlo G450 (snímač dif. tlaků) rozsvítí právě "vrtulník", takže tam bude pravděpodobně něco jiného.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenapadá vás ještě něco ? V autorizáku si nevěděj rady a vymejšlej si Pí*oviny. Jeden technik že prej může bejt vadnej setrvačník, což je úplně mimo mísu myslim... druhej, že to může být EGRkem. Na diagnostice nic neni. Na EGR mam lehké podezření taky. Teď mi nahrajou update jednotky (dieselgate vylepšení) že by to prý mohlo pomoct. 2 roky se tomu vyhýbám a teď mi to vnutěj :-( Jako docela sem byl překvapenej, pač mi řekli, že pokud po tomto updatu dojde k vadě EGR, tak je prý výměna z 90% hrazena servisem.

 

Současný stav je takový, že po zahřátí motoru (cca 75C olej) se to zcela náhodně začne dusit. Někdy ujedu 5km, někdy jen 500m. Když se to začne dusit a záměrně vypnu motor, tak se auto zaklepe, jak kdyby ten motor chtěl vyskočit ven. Něco podobného sem už zažil, když byla nemocná "chcípací" klapka. Po nastartování vše ok (i vypnutí motoru) do doby, než to zase začne škubat.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 11. 2018 na 7:52, DCSpeedy napsal:

Tak nakonec si za to řekli 7500 :-/ Nicméně dneska ráno sem jel do práce a po 30 km mi to zase zdechlo. Pak to chcípalo pokaždé tak po 2min jízdy. Jen tak tak sem dojel do práce a čekám na odtah. Už se těšim, pač na maxidotu nic. To bude zase porod ?

Tak to jim tu váhu můžeš vrátit, ne ? ... CLCB nebo CFHC má 03L906461A, její dodavatel je Bosch, na auto po záruce díl Bosch 0281002956 nebo OEM za lepší cenu jistě lepší volba, kdyby bylo příště třeba.

 

A že by u těhle motorů se nezapsala žádná chyba při takovým chování, to je spíš nepravděpodobný ... Názor, že to je setrvačníkem svědčí o úrovni toho autorizáku ... Ten flash tomu EGR jistě pomáhá v rychlém rozloučení, každopádně aktuální stav je k neježdění a bez pořádný diagnostiky, tedy ne jen vyčtení chybové paměti, to bude i v autorizáku jen hádání naslepo.

 

O opatření podpory důvěry pro stav po flash se psalo i tady na foru, tady je zdroj, ale to znamená nechat si váhu od nich ...

http://www.skoda-auto.cz/servis-a-prislusenstvi/dieselove-motory-opatreni

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Thx

 

Mno asi s nima tu spolupráci skončim. Teď mi volali, že ten EGR vyměněj (prej výměna 20tis) ale udělají to v rámci tý svolávačky zadarmo. Co mě ale dostalo, tak mi řekli, že tim EGR to nebude a trvaj na tom setrvačníku a prej mam i špatný hodnoty na 2 vstřikách a podle nich je to kombinace více problémů. Za setrvačník chtěj 35 a za každej vstřik 20 :-D Tzn servis víc jak za  80tis + váha za 7,5. Tu mi tam dali moji původní a zas prej háže chybu, takže na tý výměně trvaj.

 

Tááákže jejich finální verdikt je, že za tuto poruchu může váha + vstřiky + setrvačník +EGR suma sumárum servis víc jak 100tis. Nevim, jestli se mam smát, nebo brečet.... Kdyby to bylo bazarový auto, tak bych ještě přemejšlel, že sem koupil kachnu, ale sem první majitel a za těch 7 let a 160tis km sem se k tomu autu choval nejlíp, jak šlo a dodržoval servisní úkony v autoriz. servisu. Jestli s touhle verzí budou pokračovat i po výměně EGR, tak se asi obrátim na výrobce, jestli je toto normální, že se mi po 7 letech rozpadne polovina auta ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už bych byl s tím autem pryč a domluvil bych se na diagnostice problému v jiném servisu (klidně menším a neautorizovaném).

Jinak na chcípání auta za jízdy NEMÁ setrvačník vliv. Naopak za jízdy ani nejde poznat, když je načatý, na volnoběh pak ano ...

 

Jinak ceny jsou v autorizáku dost vysoko.

Já za výměnu setrvačníku v neautorizovaném servisu dával i s prací myslím kolem 12-13 tis.

A ceny vstřiků přesně nevím, ale na CR motor by to mělo být kolem 6 - 12 tis/ks za německou prvovýrobu či repasovaný/nový od Škodovky (výrobce BOSCH) ...

nebo inzerce např. https://auto.bazos.cz/inzerat/97470588/Tryska-vstrikovaci-NOVE-BOSCH-20-TDI-CR-03L-130-277J-Q.php

 

 

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to budou pokus omyl měnit asi kde co.... Jen aby to nestálo ve výsledku jak celý auto.

Teď se asi zaměří na diagnostiku dodávky paliva, čerpadlo, rail, vstřiky a snímače kolem + kabeláž.

Vždyť musí mít instrukce od Škodovky, kde co změřit, na jaký čidla se zaměřit a jak diagnostikovat.

Držím palce, ať jezdíš co nejdřív a za rozumný peníze...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasický postup u autorizaku. 

Urobiť povinné kolečko (a lá dieselgate) a potom hľadať závadu. 

Toto na mňa skúšali už v dvoch autorizakoch. Vymeniť toto, potom toto... A nakoniec som to dal svokrovci, ktorý sa na to poriadne pozrel a našiel úplne inú vec, na ktorú sa ani nepozreli.

Mazal by som odtamdiaľ preč!!! 

Nájdi si automechanik, ktorý sa rozumie motorom! Zaplatíš o polovicu menej. 

 

Rátal by som,že autorizák má nejaké skúšobné komponenty, alebo testovací motor rovnakej kategórie a testujú podobnú situáciu a nie, že za každú súčiastku a úkon platíš ako blbý... 

Oni sa vlastne učia na našich autách! A my im platíme... :) 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mi volali a začíná to být fakt divoký. Prý sem měl skoro mrtvý 3 vstřiky a že je vyměnili za jiný, co tam měli prý po opravě nějakého motoru, kde zákazník odmítl zaplatit, tak jim to tam zůstalo :-D Auto s nima prý jede v poho, ale nemají možnost delšího testu. Mno každopádně jim prý škodovka odmítli vzít ten EGR na svolávačku a aby prý došlo "ke smíru" tak když jim zaplatím 20 za ten EGR, tak mi ty 3 vstřiky, který by normálně u nich stály 60 nechají zadarmo. Nabídli mi před nějakým rozhodnutím, abych si vůz převzal a 14 testoval a pak se prý dohodnem. To mi zase přijde celkem rozumný, ale je to síla. Fakt sem nečekal, že při 160tis budu řešit takto fatální věci :-( Asi už sem z nafty vyléčenej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je mazec! Akože diagnostika stavu vstrekov im neukázala nič?!!!! To akože vymením pol auta a potom skúsim vstreky? To vie skontrolovať hocijaký amatér. 

A odkiaľ máš záruku, že tie vstreky sú nové a nie repas? Majú k nim aj doklad? Nech pred tebou urobia diagnostiku. 

 

A čo sa týka toho EGR ventilu, tak aký dôvod odmietnutia uviedli. Nech ti ukážu komunikáciu so Škoda Auto. 

 

http://www.skoda-auto.sk/ostatne/ea189-opatrenie-na-budovanie-dovery

 

A mimochodom. Mal si vadný EGR ventil? Čuráci ho nechcú vyberať, lebo je to veeeeľmi zlá robota... Blbý prístup k nemu. 

 

Celé mi to smrdí. 

 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jezdim týden a zatím v poho. bylo to tedy opravdu vstřikama v kombinaci s váhou vzduchu. V servisu mi je ukázaly a byly total zanešený karbonem. Diagnostiky mi ukázali 3. Pokaždé, když jeden vyměnili, tak jim tam vyskočil jinej, takže je měnili postupně. Já už fakt nevim, co do toho mam teda lejt. Evidentně Verva od Benziny a V-Power od Shellu je SHIT :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako by som to napisal... Keby benzina alebo aj shell predavali TOTALNE sracky, tak asi je takych pripadov ako mas ty viacej. Nehovorim, ze predavaju vesmirne palivo, ale ako si popisal tvoje vstreky, tak by to asi nebolo jedine auto s takym stavom a aj v servise by asi mali vacsie skusenosti. Ako pri 160t 3 vstreky na odpis, tam sa muselo zist viacej veci a mozno keby jedna nebola, jazdis uplne v pohode. Alebo si potom neviem inak vysvetlit, ze ja tankujem naftu od shelu po cez slovnaft po benzinu (klop klop) - 320t a vstreky v pohode. Ale je pravda, ze auto je z 70% na dialnici...

 

Co tym chcem povedat je, ze mas podla mna smolu na spatny kus, i ked sa to hold zle pocuva. Svagor tak tento rok menil cely motor na yetim, 1.4 TSI - 40tisic a motor proste klaknul. Nikto tomu nechcel verit, uz "nova" generacia TSI atd, lenze tam skodovka nemala inu moznost ako to menit kus za kus, lebo zaruka atd. Ale x mechanikov ci uz z autorizaku alebo mimo povedalo, ze to musel byt proste vadny kus, nieco pri vyrobe atd. A tiez moze povedat, ze TSI uz nikdy viac... a jeho syn 1.9TDI utrhnuta ojnica, prerazena skryna, motor K.O, pritom dovtedy siel ako hodinky. To auto bolo cukrik, a tie povedal, ze TDI uz nikdy viac...

 

Zial auta uz niesu len valve karburator a nadrz s benziom ale je tma milioon dalsich suciastok a ked sa to zijde dokopy, clovek fakt moze len hadat, alebo mat fakt mechanika so skusenostami... Nepovedal by som, ze to je iba palivom, ale suhrou dalsch veci , ktorych ani v tom servise nemusia vediet ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...