Přejít na obsah

Bluetooth handsfree sada BC 6000m PRO


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

mám inštalovanú handsfee sadu MrHandsfree BC6000 do Škody Fabia II s autorádiom Dance.

Je nainštalovaná tak, že pri hovore sa stlmí rádio a zvuk handsfree sa prepne do predných reproduktorov.

Hlasitosť sa autorádiom nedá ovládať, lebo HF nie je zapojená cez linkové vstupy na autorádio

Montáž mi previedli autorizovanom autoservise, a tam mi povedali, že táto HF sada sa cez rádio zapojiť nedá.

Objednával som si ju však s tým, že mi to prepoja s rádiom. Dance podporuje vstup HF sady, je možné na tento

vstup pripojiť len určité HF sady? Trošku mi aj prekáža, že po naštartovaní sa ozve z reproduktorov hlasný gong HF sady

na spárovanie s mobilom. Ani tento zvuk neviem stlmiť. Rád by som mal HF pripojenú cez linkové vstupy HF na radiu, len neviem, či je to možné,

keď mi v servise zapojili sadu tak ako zapojili a povedali, že do rádia to nejde. V servise ma ma odhovorili od voľby objednať si Parrota, vraj majú lepšie skúsenosti s MrHandsfree. Má s touto sadou niekto skúsenosti? Je možné zapojiť túto HF sadu cez rádio, alebo sa stým už nedá nič robiť

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to možné, dance má vstupy pro HF i MUTE.. v servisu tě ojebali..

ďakujem za potvrdenie môjho domnenia.

Ale tvrdili mi, že HF vsada to nepodporuje, nie rádio.

Čo by som s tým teraz mohol urobiť. Je to namontované, budem to vedieť urobiť aj sám jednoduchým prepojením káblov,

prípadne dokúpením konektora a redukcie, alebo sa pozrieť po inom servise.

Podotýkam, že to bol autorizovaný servis a predajca Škody.

Začal som aj ľutovať, že som si nedal inú HF sadu, lebo práve to, aby mi to išlo cez rádio bolo pre mňa dôležité.

Tak ako je to zapojené teraz je dosť rušivé. Hlavne mi prekáža ten úvodný hlasitý gong pri zapnutí kľúčika štartovania

Ďakujem za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš si myslím , že se s tím nechtěl nikdo zaobírat, pokud ta HF nemá linkový výstup jako třeba Parrrrrrot tak se jim nedivím že to udělali podle toho jak jim velí návod k montáži. jednodušší cesta žádné starosti, ve finále je to jedno stejně tím linkovým vstupem nic nezískáš ....

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš si myslím , že se s tím nechtěl nikdo zaobírat, pokud ta HF nemá linkový výstup jako třeba Parrrrrrot tak se jim nedivím že to udělali podle toho jak jim velí návod k montáži. jednodušší cesta žádné starosti, ve finále je to jedno stejně tím linkovým vstupem nic nezískáš ....

J.

Ide o to, že ak budem mať HF cez linkové vstupy, môžem si nastaviť hlasitosť na rádiu

Teraz je to nastavené veľmi hlasno a stišovať sa to dá len v priebehu hovoru, čo je dosť rušivé.

Požiadaku na linkové vstupy som mal už pred objednávkou HF sady. Vyzerá, že ma v tomto trošku oklamali,

chcel som Parrota, len hovorili, že majú lepšie skúsenosti práva s MrHandsfree

Nebol som v tom odborník a chcel som si dať poradiť autorizovanému servisu

Neviem, či im to mám dať reklamovať, lebo ak to urobili podľa návodu a funguje to tak, tak mi to asi neuznajú,

alebo si to urobiť svojou cestou? Dosť ma to nahnevalo a sklamalo, keď som zistil, ako to funguje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuto HF vůbec neznám a to mi jich už pár rukama prošlo, on parrrrrot taky není žádná hitparáda, ty nové modelové řady 9xxxx už zdaleka nedosahují takových kvalit , myslím tím teď spolehlivost a ne spoustu rúznejch fičur jako barevné displeje a A2DP jako byly předchozí oblíbené 3xx..... je divné, že Ti nejde nastavit základní hlasitost vyzváněni a hovoru to jde snad u každé i nejprimitivnější HF

Myslím , že bys mohl do servisu zajít a zeptat se jestli by to nešlo zapojit tak jak požaduješ, zapojit to samo jde , jde jen o to na jakého narazíš mechanika, i v autorizovaných servisech pracují větší či menší odborníci :aggressive: hodně štěstí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuto HF vůbec neznám a to mi jich už pár rukama prošlo, on parrrrrot taky není žádná hitparáda, ty nové modelové řady 9xxxx už zdaleka nedosahují takových kvalit , myslím tím teď spolehlivost a ne spoustu rúznejch fičur jako barevné displeje a A2DP jako byly předchozí oblíbené 3xx..... je divné, že Ti nejde nastavit základní hlasitost vyzváněni a hovoru to jde snad u každé i nejprimitivnější HF

Myslím , že bys mohl do servisu zajít a zeptat se jestli by to nešlo zapojit tak jak požaduješ, zapojit to samo jde , jde jen o to na jakého narazíš mechanika, i v autorizovaných servisech pracují větší či menší odborníci :aggressive: hodně štěstí :palec2:

Ďakujem za informáciu, túto HF sadu mi poradili priamo v autorizovanom servise, vraj s parrotom nemaú dobré skúsenosti, mali niekoľko reklamácii. Výrobca tejto sady je www.te-group.com hovorili, že je to nemecká sada, ale podľa stránky vyzerá, že skôr holandská. Inak telefonovanie je celkom v pohode. Veľmi mi však vadí nemožnosť nastavenia úvodnej hlasitosti a rušivý gong pri štartovaní auta. Bluettoth sa vždy hlasno prihlasuje aj keď nepoužívam telefón. Nedá sa to vypnúť, naviac oveľa komfortnejšie by bolo nastavovanie hlasitosti primo autorádiom. Dance podporuje takýto vstup, len musím zistiť, či je možné pripojenie HF sady používajúcej len predné repro na tento vstup. Ale aj tak ďakujem za info a prianie, hádam niekde nájdem informácie

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No člověče koukal jsem do toho manuálu a podle mě je to brnkačka, ten prostřední konektor ze speakerboxu je reproduktorový výstup, myslím že je to konektor typu 3.5mm Jack jako používá třeba Nokia, ty dva fousy se připojí přímo na tel in + a tel in - na zeleném konektoru na Dance (na nálepce na rádiu to máš popsaný) a máš hotovo.... musí se ale samo odpojit ten MUTE box aby Ti neodpojoval rádio :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No člověče koukal jsem do toho manuálu a podle mě je to brnkačka, ten prostřední konektor ze speakerboxu je reproduktorový výstup, myslím že je to konektor typu 3.5mm Jack jako používá třeba Nokia, ty dva fousy se připojí přímo na tel in + a tel in - na zeleném konektoru na Dance (na nálepce na rádiu to máš popsaný) a máš hotovo.... musí se ale samo odpojit ten MUTE box aby Ti neodpojoval rádio :palec2:

Ja nie som odborník v tomto odbore, ale presne takto by som to zapojil, len som mal obavu, či by som neodpálil rádio, lebo neviem či z repro konektora nejde príliš silný signál pre linkové vstupy na DANCE.

Neviem či sa výkonový signál z repro vystupu môže pripojiť na tieto linkove vstupy. Celý mute box aj s redukciou na fakra konektore by som vyhodil, zohnal by som konektor na jack a tel. vstup na fakra konektore a malo by to ficat. Len neviem, ci na tom mozem nieco pokazit, alebo sa radsej zverit servisu, co mi to nevedel urobit (alebo skor sa mu nechcelo) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne stejne to maji zapojene hf od Nokie,je to take vykonovy vystup pro reproduktor, reprak ustipnu, cvaknu konektor a hotovo.Nemyslim ze tady to bude jinak a kdyby opravdu nahodou byl ten signal prilis silny tak odporovy delic 1:10 .....ale nikdy jsem to nepouzil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne stejne to maji zapojene hf od Nokie,je to take vykonovy vystup pro reproduktor, reprak ustipnu, cvaknu konektor a hotovo.Nemyslim ze tady to bude jinak a kdyby opravdu nahodou byl ten signal prilis silny tak odporovy delic 1:10 .....ale nikdy jsem to nepouzil

Vďaka za pomoc, myslel som, že by to tak mohlo isť, len som si nebol istý, aby som niečo nepokazil. ešte musím zohnať konektor jack s 12 pinovym konektorom do fakra mostu a mohol by som sa o to pokusit sam. Vydodil by som mute box a pripojil by som repro vystup na linkovy vstup radia DANCE, hadam to pojde... ešte raz ďakujem za všetky informácie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka za pomoc, myslel som, že by to tak mohlo isť, len som si nebol istý, aby som niečo nepokazil. ešte musím zohnať konektor jack s 12 pinovym konektorom do fakra mostu a mohol by som sa o to pokusit sam. Vydodil by som mute box a pripojil by som repro vystup na linkovy vstup radia DANCE, hadam to pojde... ešte raz ďakujem za všetky informácie

Skúsil som to zapojiť na tie linkové vstupy, zohnal som konektor, zapojil som mute kábel do rádia, len ten mutebox sa mi nepodarilo odstrániť. musel by som prestihnúť kábel do speakerboxu, ale ten má 6 konektorov vrátane toho mute, ktorý som zapojil. Nevedel som na ktorý konektor zapojiť +12V od spínania, lebo na tom, kde by som ho dal som nameral len +8,5V, ostatné okrem kostry sú pod +12V, ale sú trvalé od muteboxu. nemal som odvahu prerušiť tento kábel, lebo, keby to nešlo, musel by som ho znovu spojiť. Ten kábel pre jednoduché zapojenie (so 4 žilami) som v krabici nenašiel. Neviem, či tam bol, alebo ho nechali v servise a na schéme nie je zobrazenie zapojenia týchto konektorov. Ak to nenájdem, nebudem to vedieť sám zapojiť. Vyzeralo to jednoducho, kým som to nevidel rozobraté. TAk som to zatiaľ nechal zapojené tak, ako to bolo :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uplne stejne to maji zapojene hf od Nokie,je to take vykonovy vystup pro reproduktor, reprak ustipnu, cvaknu konektor a hotovo.Nemyslim ze tady to bude jinak a kdyby opravdu nahodou byl ten signal prilis silny tak odporovy delic 1:10 .....ale nikdy jsem to nepouzil

este meviem ako zaúpojit +12V, kedze na scheme je zapojenie cez poistku a ja nemam kabel s poistkou, neviem, ci mozem zapojit +12V z fakry bez poistky. Neviem ci som spravne pochopil tu schemu na jednoduchsie zapojenie, je tam trlavlyvh +12V a zapalovanie - to znamena +12 po otoceni kluciku v zapalovani? HF sada pracuje len ked je klucik v zapalovani, nerozumiem naco musi byt pod stalym napajanim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano sada má napájení stále 12 a po klíčku je to asi pro to, aby když vypneš zapalování jsi mohl dál vést případný hovor přes HF. Ty bys tam ten box mohl nechat aby se ti to nekomplikovalo a jen přepojit zpátky dráty od repráků přímo do rádia , (hnědý vyndavací konektor na FAKRA) :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano sada má napájení stále 12 a po klíčku je to asi pro to, aby když vypneš zapalování jsi mohl dál vést případný hovor přes HF. Ty bys tam ten box mohl nechat aby se ti to nekomplikovalo a jen přepojit zpátky dráty od repráků přímo do rádia , (hnědý vyndavací konektor na FAKRA) :palec2:

zdravím,

rada ma celkom potešila a hneď som podľa nej zapojil repro konektory. No nepomohlo to, lebo neviem z akého dôvodu nefunguje mute signál do rádia.

zrejme je to spôspbené tým, že nutebox je aktívny, on spína repro a nepúosiela signál do žltého kábla, ktorý by sa mal zapojiť na mute konektor rádia.

Výsledok je taký, že rádio sa nestíši a cez linkové konektory nejde zvuk do rádia - rádio hrá bez zmien, relé na mute box precvakáva na znak funkčnosti, ale repro je napriamo.

Neviem, či sa mi to podarí zapojiť. Posledná možnosť je ešte úplne odstrániť mutebox, ale musím zistit, ako napájať konektory riadiacej jednotky-speakerboxu handsfree sady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to na tom prvním obrázku červenej + trvalé, modrej + po klíčku černej kostra, hnědej mute..... podle mě by měl být ten signál mute k dispozici i za tím mute boxem

podľa toho prvého obrázku je to naozaj celkom jednoduché, ale ten druhý nie je podrobne rozkreslený a naviac konektor je z inými farbami a zapojení.

Oni to urobili tak, že pri tom druhom profesionalnom zapojeni su použité úplne iné farby káblov, dokonca urobili to tak, že mute kábel na jednoduchom zapojení (hnedý) je pri profesionalnom zapojení žltý aje na inom pine 6-pinového konektora trvalé +12V, zapalovanie aj zem som našiel, hoci s inými farbami, problém je s umiestnením MUTE pinu pri profesionálnom pripojení je na pine kde je MUTE pri jednoduchom zapojení stálych +12 V a na žltom kábli - určenom pre MUTE napätie nie je a nerobí ani MUTE rádia, hoci podľa dokumentácie aj vyjadrenia výrobcu by to malo fungovať. neviem prečo to prehodili. rozmýšľlam rozstrihnúť ten kábel a prerobiť ho na jednoduché zapojenie (ten kábel nebol pribalený, lebo som mal PRO verziu). Len sa bojím, že to nepôjde a potom budem kábel spájať naspäť, aby to fungovalo aspoň tak ako doteraz. Písal som aj na helpdesk výrobcu do Belgicka, tam mi však odpovedali, že to neriešia, lebo HF sada nemá TEL LINE OUT výstup, ale len SPEAKER výstup a preto to tak neodporúčajú zapojiť. Podľa mňa, aj podľa predch. diskusie by to šlo, len MUTE rádia bez muteboxu musím vyriešiť.

Po týchto skúsenostiach s HF Mr. Handsfree BC 6000 Pro Car Kit ju veľmi neodporúčam, radšej by som mal HF s linkovými výstupmi, neviem či oželieť 100€ a kúpiť niečo iné, alebo to ešte skúsiť prerobiť :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...