Přejít na obsah

Rozvody na SI 2.5 TDI


semirr96

Doporučené příspěvky

Ahoj Superbaci kamaradovi sa blizi vymena rozvodou S I 2.5 114 KW bol v autorizaku a tam na neho vytiahli vec ze rozvody ho vyjdu na 1300 eur ( cc 40000 sk byvalich - prehnane)

Chcem sa vas tu spytat ako viac skusenych co vsetko mi tam treba nasiel som nieco take

http://www.cc-autodily.cz/sada-rozvodu-vod-pumpa-12-12?kod_alt=059198119B

a

http://www.cc-autodily.cz/sada-rozvodu-rozvody-3-3?kod_alt=059198119B

nerozumiem vsak tomu v jednej sade je aj vodna puma a v druhej neni. Co teda vlastne vsetko potrebujem?

Este ma zaujima vec viem kvalitu dava BOSCH, SKF, INA, CONTITECH. Čo sa teda mysli tim ked je tam pisane ORIGINAL DIEL. Myslim aky je tam rozdiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za 1. Napsal jsi to do sekce kde je Superb II a ty chceš informaci o Superbu I

Tak za 2. Jestli to dal do autorizovaného servisu tak cena odpovídá. Mám stejný motor jen 120kW a cena ve škodovce 42 tisíc

Tak za 3. Koupil jsem si všechny potřebné věci za 15 tisíc a udělal jsem si to sám.

Tak za 4. Nejlíp se nakupuje u člena SEBO tady na fóru. Má jen kvalitu a super cenu.

Tak za 5. Měnil jsem všechny kladky, napínáky, řemeny, vodní pumpu, tlumič vibrací, držák visko spojky (ten byl kupovaný zvlášť tak cena je bez něj)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

ahoj potrebuji prosim radu chci delat rozvody a mam stranku http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/059198119b-rozvody-2-5tdi-v6-superb.html a na teto strance je rozvodova sada ( rozvodovy remen +kladky) plus tlumic vybraci remenu,upinaci paka,prevodni kladka remenu alternatoru, vodni cerpadlo,vodici kladka remene alternatoru je to vse co potrebuji ? dekuji za rady :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

dva řemeny + tři kladky + vodní pumpa + tlumič vibrací.Pokud bys chtěl měnit i spodní část tak tam jsou další 4 kladky.Ty se normálně u rozvodů nedělají nicméně jsou to kladky jako každé jiné tudíž kontrola a popřípadě následná výměna.

Když už to budeš mít rozhozené určitě zkontroluj i držák viskospojky.To je takový bazmek na kterém ti drží vrtule.Pokud i to ložisko na tom držáku je v háji tak si připrav další prašule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ano je to drahé přesně tak :-) Mrkni se na stránky ŠEBA tady ( http://www.hanza-autodily.cz/ ) tam koupiš vše a v prvotřidni kvalitě...origo řemeny Dayco + kladky INA + tlumič vibrací řemene co pohání alternátor taky INA a si vysmátý na 120 tisíc KM...Nebudu to počitat kolik ti to vyjde pač sem v garaži ale vim jistě že to bude kolem 7 taců asi tak je třeba to proštudovat pořádně a rozhoudnout se co měňit...Za mě mohu doporučit komplet vše co má ložiska...Pokud nevíš kdo to měl před tebou...

Jinak při výběru vodní pumpy doporučuji si vybrat tu co má kovový rotor...Já koupil Graf protože nani nebyl jeste zadny problem akorát má rotor plastový ... kov vydrží plast by se mohl vlivem tepla chladicí kapaliny casem roztento tak sem zvedavý co udělá ta má pumpa ale doufam že nic ze bude držík jak mi bylo tvrzeno....

 

Každopadně poslední rozhodnutí je na tobě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě tomu moc nerozumim...sice dělám Technika ale v automobilce která vyrábí přední světla:-D:-D takže vim co a jak se světlama,robotama a Lisama co jej vyrábí ale tohle je mimo mojí parketu:-)Bojim se právě abych neobědnal něco co mi tam pak nepůjde:-)To stačí podle obsahu vybírat nebo nebo značení motoru atd???popř co všechno musim dokoupit k tá sadě..vím jen to že by se měly vyměnit : 2x řemen,Napínák 2x asi ne?tlumič,vodní pumpa, a nějaký kladky nevim který:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem to stejně jako žralok.Cena asi o něco nižší,ale to už si nepamatuju nicméně Sebo to vede na celé čáře.Já tehdy dával za rozvody origo 4200kč + vše co psal žralok.Krom toho jsem ještě měnil držák viskospojky,ale pokud se nepletu tak Libor to měnil potom taky.Tudíž naprosto totožná výměna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Tady je faktura za kompletní rozvody od SEBA.

 

Je pak na každém, je koupí všechno jako já nebo si koupí jen část.

 

Doufám, že tím tady skončí zbytečné dotazy.

No tak to žádnej šlágr ty díly hlavně Graf a Gates toto bych do v6 tdi nikdy nedal.Rozvody dělám vč materialu 13500,- vč práce a opravdového seřízení vstřik čerpadla,nebudu se bavit otom že 80% kutilů nemá ani přípravky na tento motor a podotýkám kvalitního materialu INA BOSCH CONTI!Nakoupit si díly na netu a pak stim přijít do servisu to u me moc nevyhrává.

Editováno: , autor: Satas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to žádnej šlágr ty díly hlavně Graf a Gates toto bych do v6 tdi nikdy nedal.Rozvody dělám vč materialu 13500,- vč práce a opravdového seřízení vstřik čerpadla,nebudu se bavit otom že 80% kutilů nemá ani přípravky na tento motor a podotýkám kvalitního materialu INA BOSCH CONTI!Nakoupit si díly na netu a pak stim přijít do servisu to u me moc nevyhrává.

tak to mi prosímtě vysvětli, co je špatně třeba na gatesu? :kol-32: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnejte si contitech a gates rozvodové řemeny myslim spec u V6 tdi a nedáte ho tam.Nejvíce případů roztržených řemenů.

Co se týče donášky dílů zakazníkem.....(Ono vybavení dílny,provoz zadarmo neni).Je to takový nešvar který se posl dobou rozmohl ale na druhou stranu si to vetšina mechaniků udělala sama tím že díly napalovali o 100% nahoru a další vec je zaplava shiit dílů z polska apod za pakatel což český národ hojně vítá pač je to zadarmo teměř....

 

Já takto nefunguji,díly si vždy dodávám ze svých zdrojů a taky se drží zaruka ,mam svoje pravidla,cenu udělám takovou že nikoho nenapadne si pak ani díly dovezt odjinud a funguje to bez problému.

Editováno: , autor: Satas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...