Přejít na obsah

Kolisani otacek-neudrzi volnobeh


Petrkiller

Doporučené příspěvky

Ahoj koupil jsem si fabku 1.4 44 Kw 2001, 141 000km .. chci se zeptat mam takovy problem .. normalne to jede jezdim za 7-8 ve meste s mou tezkou nohou normal podle me.. Ale kdyz jedu jedu a vyradim rychlost tak otacky misto aby klesly na 900 otacek tak litaji pod 700 na 1000 a porad tak dokola a po chvili asi 5s mozna dyl to prestane .. a taky po nastartovani nekdy otacky litaji asi o 20 jde videt ze se rucicka hne.. Je slyset ze to tak dela motor takze otackomer ukazuje dobre .. Bojim se co to je :( Prosim o radu na VAGU jsem zatim nebyl bojim se co mi reknou .. nikdo tu stim problem nemel kazdy resi neco jineho proto zakladam nove tema..A check nastesti nesviti ..

Myslite ze je to pitomy meric otacek treba jen nebo spinava skrtici klapka? Diky

Jo jinak jsem to zkusil ted trochu protahnout a chvili to pomohlo a otacky byly normalni ( litaly asi o 20 ot. coz je podle me normal..) ale po asi kilometru netoceni motoru se to uz zase zhorsilo .. vlastne stacilo chvili couvat s nizkyma otackama..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj koupil jsem si fabku 1.4 44 Kw 2001, 141 000km .. chci se zeptat mam takovy problem .. normalne to jede jezdim za 7-8 ve meste s mou tezkou nohou normal podle me.. Ale kdyz jedu jedu a vyradim rychlost tak otacky misto aby klesly na 900 otacek tak litaji pod 700 na 1000 a porad tak dokola a po chvili asi 5s mozna dyl to prestane .. a taky po nastartovani nekdy otacky litaji asi o 20 jde videt ze se rucicka hne.. Je slyset ze to tak dela motor takze otackomer ukazuje dobre .. Bojim se co to je :( Prosim o radu na VAGU jsem zatim nebyl bojim se co mi reknou .. nikdo tu stim problem nemel kazdy resi neco jineho proto zakladam nove tema..A check nastesti nesviti ..

Myslite ze je to pitomy meric otacek treba jen nebo spinava skrtici klapka? Diky

Jo jinak jsem to zkusil ted trochu protahnout a chvili to pomohlo a otacky byly normalni ( litaly asi o 20 ot. coz je podle me normal..) ale po asi kilometru netoceni motoru se to uz zase zhorsilo .. vlastne stacilo chvili couvat s nizkyma otackama..

No to muze byt uplna kravina,ja mel to same pred rokem a bylo to jen neutazene saci potrubi :D tzn prisavalo to vzduch a hazelo -chuda smes na jednom z valcu.....

Checkni VAG ten ti napovi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak máš teda 44kw? :) Mě osobně svítí kontrolka už skoro 3 roky, občas zmizí. Auto bylo připojený na VAG před těma 2 rokama a hlásilo to lambda sondu.. Měnil jsem ji 2x a pak se to vymazalo. A najednou asi po týdnu svítila po chvíli zase, tak už na to kašlu..myslím, že tyhle MPI, tak jim to svítí docela dost často. Jinak to kolísání dělá bordel na tý škrtící klapce a nebo to můžou být taky svíčky nebo nějáký potrubí ;) Ale nic závažnýho to podle mě není, dokud se to třeba neucpe úplně. Stačí možná jen do nádrže dolít přípravek co ti to vyčistí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pripravek do benzinu co vycisti skrtici klapku?:) Ja jsem o takovym neslysel nikdy :) No ja mam znameho automechanika rikal ze se podiva na filtry jestli to vubec ten predchozi majitel vymenil jak rikal ale listek tam je od castrol oleje..No a pak bude hledat dal .. taky jsem mel tip na spinavou skrtici klapku .. reknu mu to a uvidim .. jinak dnes jsem to zase protahl na dalnici a spotreba pri 120 km/h pp 6.5 L coz si myslim hodne slusny :) A az bude opravena stahovacka okna tak nebude profukovat a bude to jeste lepsi:D Odhlucneni proti 1.2 HTP uplne nebe a dudy .. Pripadam si jako bych jel ve sportovni fabii akorad ten zatah neodpovida :D Spotreba ano :( Record rozjezd 52 L .. momentalne mam pneumatiky 205/45 R16 .. lita kola kdyby nekdo chtel koupit PRODAM JE!!! Na cene se dohodneme urcite fotky zaslu mailem neni problem..pneu sjete skoro bez vzorku takze jen disky a disky neskrabnute neposkozene jako nove..

A nevydrzel jsem a po par prohldkach jsem konecne narazil na poradnou a koupil :) Kilometry sedely a dalo se je overit chlapik je asi o 3 roky starsi nez ja pry to mel od 18ti let od nejakyho dedy z prahy no proste skvele :) 141 300 km..snad najezdi dalsich 200 000 bez vetsich problemu .. Zatim liju jen benzin a ten volnobeh obcas zlobi pri parkovani tam to lita asi o 100 otacek mezi normal.. 800-1000.. jinak se to da rucicka otacek na volnobeh se hybe asi o 10 ot pri stani. coz neberu na zavadu a to potrubi asi nebude taky v nejlepsim stavu po 10 ti letech .. Ale tak jezdi slusne prumerna spotreba 7 litru :) mesto,dalnice i mimo mesto :) ..

Brzo budou fotecky az vyresim litacku po uradech a nezatknou me za napadeni urednice uz nemam nervy na to :(

Jinak prodam ALU kola 205 R16 asi .. Pneu na nich sjete 205/45 R16 a taky prodam Kenwood radio KDC-W434 - plně funkcni (koupeno s autem a chci tam dat sve z druhe fabky)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vyčistí škrtící klapku nevím, ale někdo mi tu na fóru říkal, ať to liju do nádrže a tam kde se usazuje bordel tak tam se to vyčistí. Spotřeba když jedeš pořád stejně a neženeš to, tak je podle mě docela pěkná :) zátah odpovídá jen od přibližně 2200 ot. do 4100 ot. na druhej rychostní stupeň :D . Sakra, být při penězích vezmu si ty disky :feve: to jsou origo disky?

Taky mám 10 let starou a zrovna předevčírem jsem slavil 150 000 km :D já asi konečně nafotim a udělám si vlastní téma o mojí fábce :D ty úřady, to je děs běs :feve:

Jinak to je dobře, že jsi našel dobrou fabku a přeju hodně šťastně najetých km :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oreginal .. blbec uveri ze ano clovek co tomu rozumi na prvni pohled uvidi ze ne :D Ale znak skody stejny jako oreginal uprostred maji .. ale oreginal nejsou asi :) Jsou takove tmave ale nevim velke me prijdou na tvou 44 kw me se libi jen kdyby byly R14 a normalni rozmer :) a taky pridam sprej jako bonus pouzity dostal jsem ho k tomu od prodavajiciho at se ty pneu krasne lesknou nejak penovy sprej..a taky bezpecnostni srouby i s utahovakem..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja motor cipnout nehodlam chci aby najezdil aspon 300 000 ne aby se rozsypal po 50 t km :) me ten vykon staci stejne me rekli na evidence ze ty kola na to auto vubec nesmi byt a to uz me bylo jasne davno z TP .. takze se jich zbavim uz jsem obednal obycejne plechace a budu stastny i za tu spotrebu snad spadne na 6L kombinovana a mimo mesto na 7 misto 8:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,gratuluju k nové Fabce,koukam že mame 3 sestry,mam taky 44kw 2001 rok a najeto nedávno 150 000 :smich: tak jí udělej vlákno ať se můžem pokochat,jinak ty otáčky,to kolísání na volnoběh když je to minimální jak ty řikáš o těch pár otáček tak to nic není,dělá mi to taky.A k tomu většímu kolísání,dělala mi to taky,třeba když jsem např. zaparkoval a nechal chvíli běžet motor na volnoběh tak začali otáčky lítat,padat až nakonec motor zhasl.Bylo to svíčkama,dal jsem nový a bylo po problému.Jinak vyčistit škrtící klapku myslím nebude na škodu,taky to mám v plánu.... :palec2: Jinak s těma užšíma gumama nečekej,že to bude takový rozdíl.Říká se že 1 cm šířky gumy navíc= 0,1l navíc ale když jsem teď přezul na letní ze 165/70R14 zimních na 195/50R15 tak sem měl strach jak na se na to spotřeba zatváří a naštěstí nahoru nešla (asi to bude ovlivněný víc faktorama).Jako největší přínos čekej že to trošku ožije(hlavně do kopců) :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja motor cipnout nehodlam chci aby najezdil aspon 300 000 ne aby se rozsypal po 50 t km :) me ten vykon staci stejne me rekli na evidence ze ty kola na to auto vubec nesmi byt a to uz me bylo jasne davno z TP .. takze se jich zbavim uz jsem obednal obycejne plechace a budu stastny i za tu spotrebu snad spadne na 6L kombinovana a mimo mesto na 7 misto 8:(

jasne, ja osobne by som bez čipu nechcel, ten 44 kW motor bez čipu je mrtvola , spotrebu budeš mať rovnaku, nepomohli by ti ani galusky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

R16 ale pneu tam jsou 205 takze asi 205 R16 vypada to drsne ale motor stim ma silene prace hlavne pri rozjezdu..

To je tak na Rooma, já mám v TP povolené 6 1/2J x 16 ET43, 205/45 R16 83H nebo ten samý rozměr ale nosnost a rychlost 87V - fábule by s tím vypadala asi tak jako silniční válec... :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nahodou vypadala stim pekne :D Akorad ze ty kola byly sirsi nez blatniky a na evidencni kontrole se jim vubec nelibily :D Taky uz tam mam uplne nove barumky 165/70 R14 81T a plechace za 8 300 kč :X a jsem spokojenej :) ted uz otocim volantem i malickem a auto jede o dost ziveji a spotreba se snizila na 7.2 - 8 ve meste a kombinovana 6.5 takze o litr mozna ze i o litr a pul mene !!! Vsimam si ze uz ani tu rucicku palivomeru netahne gravitace smerem k cervenemu poli takze ty gumy jsou fakt znat :) na tech sirokych jsem si myslel ze jezdim s tankem..na 2 dny za 300 benzinu docela me to stvalo a ted za 500 jsem nabral a vidim to tak na 5 dni :) a na dirach si konecne nevytlucu zuby !!! :)

A vlakno taky bude az bude trocha casu .. ale co ja tam udelam..hodim par fotek a pak na to zapomenu jako vsichni a bude to mrtve jako u te modre tak zvazuju ze jen doplnim to vlakno o modre at moc nespamuju forum :) aspon by trochu ozilo.. brzo vyfotim i kola a radio..oboji prodavam kdo by mel zajem kontaktujte me..kola tak za 8 000 - 10 000 - jsou jako nove pridam sprej na vylepseni vzhledu pneu a taky sjete pneumatiky continental se 2 mm vzorku :) a radio kenwood obycejne docela prehrava cd,mp3 nevim - vse funguje .. za 200 - 500 urcite se dohodneme ;) Nevahejte nabidka se nebude opakovat ..

A otacky uz se taky uklidnily a nebo jsem si toho jen prestal vsimat..nevim :D Ale jezdi to vpohode akorad trochu smrdi benzin takze asi vyfuk ale pry do zimy vydrzi urcite co jsem se ptal mechanika takze neresim :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrkiler nejdú PM tak tu máš odpoved na tvoje dotazy v PM:

Ahoj ja mám tiež 44kw ale AZF s dvomi katmi.Mne benzín necítiť raz som cítil v kabíne ale potom som zistil,že mi vystreluje zátka na nalievanie oleja a celý motor bol zcákany spravila to výmena tesnenia na zátke.

Ten výfuk to môže byť skús ho tak, že ti ho niekto zapchá a pozri či ti niekde neprefukuje. Tá nádržka s akt. uhlím je pri zadnom kole pri nádrži vpravo, to čo spomínaš je elmag. ventil do nej. skús pozrieť všetky hadičky motora či nie si predraté alebo zmäknuté.

Kábel mám od Mtaplus http://www.mtaplus.cz/autodiagnostika-koncernu-vag-audi-seat-skoda-vw/32-autodiagnostika-prevodnik-kabel-obd2-kk-line-vag-com.html

je to síce na com port ale spolahlivý. dajú sa kúpiť aj na fore v bazari len nekupuj čínske.

čau V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak poznam cinske?:D Na foru jsem nasel za 750 ale zdalo se mi to moc no pouvazuju zda se mi to vyplati :) Diky moc .. ted me mrzi ze nemam 2 lambdy jako ty :D Ja myslim ze 2 katy nemas spis 2 lambdy ne? Jsem musel platit 3000 u prepisu :( Hruza

Tak jsem si to overil .. typ motoru AZE no takze 1 lambda achjo :( Tak me hlavne nekamenujte prosim ze kvuli me nemuzete ciste dychat :D Doufam ze ti pitomci nezavedou nejake nemozne projeti mestem :( Co bych pak delal :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to doufam at to pak jeste prodam aspon za 30000 za tech 5 let .. pokud bude zachovala ze a nezrezla.. kdovi co bude :( Myslite ze jsem za 75 000 koupil draho? Fabia 1.4 44kw AZE, nezrezla,kosmeticke vady,pp,metaliza,el.okna, central na dalku,alarm 141 000 km kdyz jsem to kupoval no a tak no .. mam jistotu ze km nejsou stoceny,primo od majitele koupena zadny bazar,nebourana jen lehce tukla na predni naraznik - vymenen za novy a jinak takove lehke poskrabani ze se nekde otrel ..

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli mas fakt jistotu že se o to majitel staral,neni stočená,je v dobrym technickym stavu,tak si myslim že si koupil dobře i ta výbava je dobrá.Když se koukneš co se prodává v bazarech za takovou cenu.Jinak že je to Euro 2 toho bych se teda fakt vůbec nebál,jak řiká Ekkar nejsme v Reichu ;),když se koukneš na vozovej park ČR no nevim nevim to by velká část řidičů byla víš kde......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistotu ze se o to staral asi nikdy mit nebudu :D ale myslim si ze se staral :) jasne je poskrabana ale jinak je dobra stocena podle me neni to by musel najet pres 40 000 km za rok protoze posledni zaznam byl ve skodovce kdyz menil naraznik pri vrazeni do sloupu jak mi rikal a to bylo 2008 pri 98 000 km a za 2 a pul roku ujel skoro 50 000 :) takze to i odpovida .. Jedine to Euro 2 me stve trosicku no ale uz ani ne :) 5-7 let pojezdim a pakbud bude druhe auto v rodine dokud se nerozpadne a nebo pujde do sveta pro dalsiho majitele :) .. po bazarech jsem nasel zajimave kousky..slozenou fabii z italie ktera byla nabourana na obe strany az tak ze byly sloupky pokroucene,kufr svareny v polovine no zajimave .. a u jinych stocene tachometry aspon o 150 000 km a nebo taky svarene kdovi z kolika :D Takze jsem rad za to co jsem nasel :) Brzo budou fotecky a jeji tematko :) nemam vubec cas tedkom :(

A k otackam..porad kolisaji mezi 20-100 ot. ale vzdy jen chvili a po par zhoupnutich se zklidni takze to uz nejak neresim :) brzy se na to podiva mechanik prohlidne filtry a snad i tu klapku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...