Přejít na obsah

Termin vymeny oleje ?


radioactivex

Doporučené příspěvky

Podíval sem se na ní svojim smrtícím pohledem a ona se strachy zahřála.  To musí stačit. :)

 

Ale jinak je to s tim zahřátím blbost. Naopak by bylo žádoucí jí podchladit aby se smrštila a při opětovném zahřátí a roztáhnutí materiálu by jěště ten závit pěkně utáhla. :)

 

A to je vlastně taky blbost, tak co tady řešíme. :)

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvitek má na mysli asi vyžíhání. To se měděnej kroužek ohřeje do červena a prudce se schladí.

Měď potom změkne a snáze spoj utěsní. Má to ale smysl jen když dosedací plochy nejsou zcela rovný.

U mé fabie jsem oleje měnil už třikrát a těsnící kroužek jsem pokaždý nechal starej a spoj je zcela těsnej.

U focusu byl pod zátkou gumovej okroužek a měnil jsem ho každou cca 3 výměnu když už se mi nezdál jeho stav.

A ford předepisuje dát ho pokaždý novej vč. šroubu. Není třeba z toho dělat vědu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voni z toho dělaj vědu aby se lidi báli na autě i dolejt směs do ostřikovačů.

 

Nějaký záruky podmíněný autorizovaným servisováním bych zákonem zakázal.

 

Prostě každej by si moch na autě udělat to na cosi troufne a pokud to udělá technologicky správně a použije správné díly a náplně tak v pohodě.

 

A když by nepoužil předepsanej postup a díly musel by to dokázat prodejce.

 

Se na mě nezlobte, ale co je na výměně oleje tak složitýho, že si to nemůže udělat někdo doma.

 

Ten kdo bude chtít mít auto v pořádku to udělá pořádně bude v klidu. Ten kdo na auto sere, tak bude při reklamaci u prodejce bitej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Podľa mňa je to fakt len o pravidelných vymenách toho oleja. LL olej tých 30tkm vydrží ale nie 40,50,60tkm. Môj mechanik mi už viac krát hovoril, že už sa mu stalo, že niektoré autorizované servisy proste nevymenili olej. Ten pán (vlastník toho motora) možno chodil pravidelne na výmenu oleja, ale servis ho nevymenil.

 

Ja som mal otvorený vrch hlavy mojej 1.4ky a hlava bola úplne čistá, síce dostával od kúpi každých 15tkm 5w40 olej, ale to isté by bolo aj z LL olejom ak by bol pravidelne po 30tkm menený.

 

PS: som zástancom toho, že olej má byť menení každý rok alebo max po 15tkm nieje to až taká hrozná suma pre tie naše motory aby nás to zrujnovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

páči sa mi "niektoré autorizované servisy" , máš reálne servisy alebo sú to len kecy do vetra ? ako pozerám veľa ludí čo má šajnu ako to funguje v prostredí autorizáku tu nie je, inak by toto nenapísal ... 

Ja ich osobne nepoznám, ktorý to presne je ale ten môj mechanik vie, ktorý konkrétne to bol. Určite je to jeden VW servis. A jeden BMW, ale ktoré sú to a kde sa nachádzajú neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

suri. u firemných áut je vec ktorá sa stáva pomerne často, hlavne ak sa jedná o naftový motor, kde je nový olej behom pár kilometrov rovnako čierny.
Servis jednoducho vie, že auto firemné, a nikto výmenu oleja nebude kontrolovať a tak isto niekto nebude riešiť ak sa motor po pár rokoch a 180 tisíc km rozpadne, lebo to auto už dávno bude predané. Servis zarobil, teraz, možno z toho budú prachy aj keď začnú prvé problémy, a mechanik je tiež rád, lebo má zadarmo olej do svojho auta, prípadne aj do áut svojej rodiny, kamarátov. Alebo sa ušetrený olej jednoducho predá niekde bokom bez papiera.

 

Zdokumentovaných prípadov je niekoľko, stačí trochu hľadať na webe. Ja osobe ale s týmto problém nemám, lebo servis kam chodím je zatiaľ ok. Už sa dokonca stalo, že som ich mechanika nachytal práve pri výmene oleja v mojom motore.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Taky mi to přijde zvlaštní. Většina lidi určitě koukne na měrku. Já měl ten olej snad 500km uplně světlý,

 

Jinak dávaji všechny ofiko servisy stejnou značku oleje ? Nebo co maj zrovna po ruce ?  Mě tam dali (dle faktury) OMV BIXXOL special UP 5W-30  - // 1.6 TDi 77KW 2011 LongLife interval // uctovali za nej 367kc bez DPH za litr :kol-32: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...