Přejít na obsah

stahovačka


Rabbyt

Doporučené příspěvky

Tak se taky přidávám do klubu. Dnes ráno jsem byl línej utřit okno u řidiče a řekl jsem si že otevřu a zavřu okno aby se otřelo od kapek. Otevřel jsem okno, pak to zachrastilo a už se nezavřelo. Tak jsem jel 50km v 10°C s otevřeným okýnkem u řidiče v mírném dešti. Nasranej jsem byl jako prase, teď vypláznu 2500 a budu doufat že se to už nestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi, tak se také přidávám do klubu. Praskla mě řidičova stahovačka. Nemohlo se to stát nikdy jindy než v sobotu večer před bouřkou a 20 km od domu. No naštěstí spadlo po cestě jen pár kapek.

Jinak jsem to nechal opravit ve škodovce za nějakých +-2500 komplet i s prací.

No a po týdnu se poroučela i ta druhá přední, takže dalších 2400.- MB děkujeme

Tak se taky přidávám do klubu. Dnes ráno jsem byl línej utřit okno u řidiče a řekl jsem si že otevřu a zavřu okno aby se otřelo od kapek. Otevřel jsem okno, pak to zachrastilo a už se nezavřelo. Tak jsem jel 50km v 10°C s otevřeným okýnkem u řidiče v mírném dešti. Nasranej jsem byl jako prase, teď vypláznu 2500 a budu doufat že se to už nestane.

nechápu proč dobrovolně platíte takový hříšný peníze, když se todá opravit za 1/3 ceny :kuk: dojedtě na vrakoviště, kupte plech se stahovačkou (cena 800 kč) na vrakovišti, přehodtě si motorky a stahovačku si vyměňte doma sami a máte opravu z pár korun

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechápu proč dobrovolně platíte takový hříšný peníze, když se todá opravit za 1/3 ceny :kuk: dojedtě na vrakoviště, kupte plech se stahovačkou (cena 800 kč) na vrakovišti, přehodtě si motorky a stahovačku si vyměňte doma sami a máte opravu z pár korun

Inu Standisi je to prosté.

Neobjevil jsem žádný vrakáč v okolí Přerova, kde vůbec mají nějaké Fabie. To je za prvé.

Za druhé i kdyby to tam bylo, tak jakou mám záruku, že to nevymontuji a po týdnu se to znova neposere, protože tomu už také došla životnost?

Za třetí, bez garáže, nebo nějakého zázemí se to blbě opravuje na silnici.

A za čtvrté, pokud auto nemáš kde ustájit, tak aby ti ho skrz zapadlé okno někdo neukradl, nevykradl, případně jej potřebuješ mít v provozu a ne někde objíždět půl republiky, kde to seženu. Tak ti ani nic jiného nezbývá

Tak proto to platíme.

Nepp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, oddělat tapecírunk dveříá a podepřít okno dřívkama. Pak je čas na to sehnat za rozumné peníze novou stahovačku. Vrakáče bych nedoporučoval, tohle je vysokoobrátkové zboží, což oni moc dobře vědí a drží ceny celkem vysoko... s nulovou garancí kvality.

To spíš popátrat po internetu, z druhovýroby se dají sehnat cca kolem 1 tis., jestli si dobře pamatuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nakonec jsem to měl za 2000 (1708 spouštěč + 260 práce). Vím že by to šlo pořešit pres vrakáč, ale v okolí žádný není a nemám garáž, takže když bylo okýnko dole, tak nešlo auto nechat na parkovišti a řešit co dál, tak jsem ho dal hned do servisu. Už jen že jsem si potřeboval vybrat peníze v bankomatu a nechával jsem auto na parkovišti bylo děsný a doufal jsem že ho během těch 5 minut někdo nevybere. Tak snad teď bude na nějaký rok klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Proč chceš sundávat zámek? Stahovačka se dá vyměnit i bez sundání zámku jestli si dobře pamatuju, odhákneš kliku, protáhneš ten bowden skrz gumovou průchodku (nacpeš ho do dveří), po odpojení okna ze stahovačky odnýtuješ / odšroubuješ plech se stahovačkou a nakonec odpojíš konektor u zámku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příteli okřídleného šípu,

pro:zabiak - docela nerozumím pojmu konektor zámku. Nemáš na mysli náhodou součást kliky, ve které drží ten zámek? V každém případě ten zámek musí jít ven ze dveří, jinak ten mechanismus stahovačky tam nedáš a i když se Ti to podaří, jak se trefíš do zámku, který máš ve dveřích? Mrkni do instalačních mauálů, myslím si, že tam ohledně toho je dost. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem jen odpojit ten konektor zámku prostě ten kabel co vede do zámku, což se mi nakonec podařilo. Na něm mi ta stahovačka držela.

Dveře jsem rozebral a stahovačku jsem vyndal, aniž bych zámek vyndaval. Takže bych řekl, že by se mi mohlo podařit tam dostat novou stahovačku aniž bych ho musel vyndat. Vše záleží na kolíku jestli se mi podaří ten plech na něj nasadit.

Dále je v návodu, že mám vycvaknout konetory z A sloupku. Což jsem na jedné straně bohužel udělal a dostat to zpátky bude pěknej voser nasadit tam tu "hadici".

Přitom je to podle mě zbytečné protože kabeláž stejně musíme z plechu sundat, tak je lepší odpojit na druhé straně zámek a kabeláž sundat z plechu a plech vyndat.

O víkendu se do toho pustím a pak napíšu jestli se podaří to udělat takto jednodušeji. Vše fotím takže bude návod. :palec2:

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jsem další s problémem ze stahovačkou. předevčírem přítelkyně stáhla okno a už nešlo na vytáhnout, začalo to chrastit a jedinné co v té chvíli šlo udělat, bylo to, že jsem ručně a silou okno vytáhl a zapříčil plastovou slim krabičkou od CD :) Vřera jsem sundal tapec, demontáž byla docela ok, ulomil jsem pouze jeden plastový cvok. Odšrouboval moror a vyskočiilo na mě plastové ozubené koleso a chumáč lanka. Koleso totálně očesané. to byli, ale poslední šroubky, které na plechu stahovačky byli. všechno ostatní je nýtované :( takže oprus.

nikde jsem nenašel jestli ozubené koleso mezi pohonem a stahovačkou je součástí nové stahovačky, protože určitě si chci poradit sám. Cena za opravu je docela neúměrná o proti ceně za samotný díl.

v jednom autorizovaném škoda servisu se mi dokonce snažili namluvit, že pokud to mám celé nýtované a to byli všechny poslední fabie-I tak mi to opravit nemůžou, že je to prý na výměnu dveří za cenu cca 25000,- a to mě pobavilo i když mám dveře rozebrané a musím se na to koukat :)

Docela rád bych uvítal jaké koliv informace o samoservisu od někoho kdo si doma servisoval přední dveře u řidiče, pokud požno na nýtech. třeba jestli to musím opět nýtovat nebo tam šli dát šrouby atd..

Předem moc díky za každou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nýty odvrtat a buď znova zanýtovat, nebo nalisovat matice a dát šrouby. Záleží jaké kolo se ti očesalo - pastorek motorku není součástí stahovačky, to velké kolo už ano

Moc díky, asi znovu přinejtuji, to bude jednodušší, nýtovačku mám. koukám na to kolečko, je to pastorek motorku, dá se koupit samostatně? není mos poškozený trochu se na něj namotalo lanko a je trošku omletý. Raději bych dal nové když už budu měnit stahovačku. v příloze posílám foto pastorku.

post-69137-0-50795900-1315910194_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Hoši, chci objednat novou stahovačku levou přední, mám Fabii rv. 2000 ale nějak mi nesedí katalogové čísla... mám tam jedno na samolepce ze předu - 6Y2837751N a pak druhé v zadu co je vyražené přímo na plechu 6Y0 837755C ale ani jedno nesedí s těma co prodávaj na internetu. Třeba tady http://www.cc-autodi...a-bez-mot-12_12 tak nevím.

Předem díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tý stahovačce odchází ty bílý plastový Fífa. JInak bývaj stahovačky OK. Škoda , že se to nedělá jako u Golfů IV, kdy seženeš lanka stahovače, ale už s kovovýma fífama, který nepraskaj, ale bohužel. ten díl co uvádíš, vyjíždí pod stejným číslem i v ETCE, takže bych ho objednal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...