Přejít na obsah

instalace DSS


Doporučené příspěvky

zdravím, koupil jsem superba a předchozí majitel nepoužíval dx navi, přestože ji měl. navi jsem domontoval, vše funguje jak má.

teď ten problém - v kufru mám origo měnič i zesilovač, myslím že se to nazývalo dynamic sound system, dss. kabely všude byly, jen u rádia jsou po krádeži neoriginálně uřezané a zase pozapojované. když vše zapojím, nejde mi měnič (zatím neřeším), ale hlavně hrajou mi jen přední repro. koukal jsem do pinů těch konektorů u zesilovače a našel jsem tak všechny 4 audio vstupy, ale ten kabel má na straně zesilovače zapojené jen dva přední kanály (u rádia je to žlutej konektor na line-out).

Sháním někoho, kdo to má origo zapojené, aby mi poradil, jak to teda má být správně.. dss se mi v dx navi nehlásí, hraje jen jako zesilovač..

díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rádio i zeslivač se musí hlavně správně nakódovat.

ano toho jsem se taky dočetl, ale je možné, aby v origo kabelu byly zapojeny jen přední kanály? bez nakódování to hraje jen jako 4kanál. zesilovač

MIMOCHODEM je tu dobrá duše, co to umí nakódovat? pha nebo pha-východ

Zesilovač jako vstup používá přímo výstupy na repro z rádia. Připoj repráky přímo na výstup rádia /navi/ a zjisti jestli hrajou...

to snad né. principem zesilovač je přeci náhrada výkonového stupně z navi (plus nějaké efekty, pomíjím).. takže mi jde o to, zda je správné na vstup toho origo zesilovače použít line-out z DX..?

mimochodem jsem to takto jednou omylem zapnul (nevyndal jsem ISO konektory na repro).. no hrálo to, ale hřálo to jako prase a při větších proudech už vypínalo :)

ještě dodatek, repro a dx jsou v pohodě, doteď jsem je normálně používal.. problémy nastaly, až když jsem chtěl rozchodit DSS

Editováno: , autor: milovicak123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, u DX je požit line-out. U mého Rhapsody je to jak jsem psal. Každopádně ve schématu je jen propojení lineout z předních repro. Zadní lineout nezapojen + ze 26pin konektoru pokyny k jízdě.

diky za pomoc.

je složité to nakódovat? ptám se, protože vypnout airbagy si zvládnu sám a tomu se taky říká nakódování.. k té navi bych ale potřeboval nějaké info, jako kam a co nakódovat

Editováno: , autor: milovicak123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, u DX je požit line-out. U mého Rhapsody je to jak jsem psal. Každopádně ve schématu je jen propojení lineout z předních repro. Zadní lineout nezapojen + ze 26pin konektoru pokyny k jízdě.

ještě prosímtě pár uživtaelských dotazů.. nakódoval jsem v podstatě každou volbu "mit DSS" a ať dělám co dělám, subjektivně míň to basuje, než když hraju přímo z DX. zkoušel jsem různá nastavení, v návodu je víceméně prd. když mám DSS zapnuté (nakódované), slyším změny v nastavení zvuku u výšek, balance, fader.. ale basy ať nastavím co chci hrajou furt stejně. co dělám špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

upřesnění

- když nakóduju předposlední číslo na 0 nebo 1 tak to hraje bez těch přidaných funkcí, ale basuje to tak jak bych čekal a nastavení zvuku jde a projevuje se na všech prvcích. hrajou jen přední kanály

- když nakóduju předposlední číslo na 2 (správná hodnota) tak mi hrajou všechny 4 kanály, ale nefunguje korekce basů, je slyšet jen rozdíl mezi tím přednastaveným pop/rock atd. a přitom výšky, balanc a fader fungují normálně

Editováno: , autor: milovicak123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

ace

kódování jsem zkoušel hodně, některé (správně) nefungují a jiné se chovají divně.

zkoušel jsem kódovat podle těch de stránek, zkoušel jsem kódovat v servise originálními přípravky..

stále se to chová tak, že když nakóduju dva přední kanály, hraje to normálně, jakmile zapnu 4 tak to přestane basovat. pokusně jsem zjistil, že když jedu 180km/h tak to změní parametry a basuje to jak bych čekal, takže eliminuji repro, kabely atd. a vzhledem k tomu, že to dělá jen ten zapojený zesilovač dynamicky, považuji to za jeho "vlastnost".

pro doplnění, kódoval jsem zvlášť DX a zvlášť zesilovač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a v cem se lisi? tyto dva zesilovace se nedaji pripojit k opacnemu radiu?

snazil jsem se v dilenske prirucce najit pripojeni cd menice do superba avsak ja nasel jen zapojeni 9 pinu avsak z menice jde 10 pinu.nevis nac je ten 10 kabel na pinu c.11 u cd menice?v DP neni vubec zobrazen.predem moc dik

Editováno: , autor: JanSuperb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to právě nevím, elsa i etka o podrobnostech mlčí. Proběhla tu diskuze o zesilovačích. Zrovna ten můj (bez B) se zapíná napětím na levém předním repro z výstupu rádia. Vstup zesilovače je napojen na výstupní svorky pro repro, ale u DX jsou přímo linkové výstupy...

Měnič používá jen 9 pinů, je to tak ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje varianta je ta 3U0 035 456 B - pro digitální soundpaket - vozidla s navi systémem (620 euro).

popsané zesílení podle rychlosti je GALA, já nemám zapnuto. Změna dynamiky je funkce dynamic, to mám zapnuto a bez toho se to nedá poslouchat, nemá to basy vůbec. vlastně jsem zkoušel všechny varianty kódování i nastavení funkcí v DX a nenašel jsem řešení :(

k tomu zapínání.. mě to často po zapnutí elektriky trochu lupne, podle mě se to zapíná výstupem z rádia malinko později, což bych čekal že bude u koncernovýho řešení vychytané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...